Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan mondjak le róla ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjak le róla ha szeretem? Válás után is együtt maradhatunk?

Figyelt kérdés

Szóval a férjemmel tavaly ősszel házasodtunk össze, szóval fél éves házasság után már elég komolyan szóba került a válás.

Röviden: A férjem 35 éves koráig élt a szüleinél, rossz gyerekkor, szegénység, függőségek alkohol, gyógyszer, szerencsejáték a szülők részéről, sok olyan dolog amit nem kellett volna látni és átélni sem egy gyereknek. Később személyes sikertelenségek, buli-buli hátán, rossz kapcsolatok, egyre több pia, sikertelenség a munkákkal, nem volt félretett pénze, sem egyéb egzisztencia, tanulmány.

Én 28 éves vagyok jó családban nevelkedtem, ugyan volt pár dolog, eset a gyermekkoromban, amiben hasonló érzelmekkel kellett megküzdenünk és ezt az eleje óta tudtuk, mindkettőnket összekötött ez a tulajdonság is. Én mindig példát vehettem a szüleim munkájáról és akaratáról sokat tanultam, sikeres vagyok a hivatásomban, előléptettek a munkámban (amit imádok) pont az esküvő előtt. Amikor megismerkedtem a férjemmel (3 éve) első látásra beleszerettem. Rengeteg dologban hasonlítunk, ugyanazokat szeretjük, viszont amiben különbözünk abban teljesen a két végletet képviseljük. pl. én imádok tanulni, fejlődni ő viszont középvégzettséggel a sikertelenségei ellenére sem akar tanulni, mert úgy van vele, hogy felesleges. Ugyanez a munka is mindig hibás a munkahely, mert keveset fizetnek, kihasználják az embert és ő kevés munkával akar milliókat keresni....(ezeket hozza fel érvnek). De mivel én imádom a munkám és fejlődök is benne nyilván zavarja, hogy jobban keresek, vagy kevesebb időm jut itthon a takarításra. Ráadásul a lakás ahol élünk az is az én tulajdonom, szóval gyakorlatilag, ami vagyonunk van az minden az enyém. Mindketten művészlelkek vagyunk, ő neki sokszor azt sincs kedve csinálni szabadidejében én pedig szívesen csinálok sok mindent, de szerintem ebbe is igyekeztem mindig megtalálni a középutat, mert sokat nézünk együtt filmet, sokszor megyünk koncertekre sok közös programunk van. Túl sok az energiám...talán ez a baj!?

Már a kapcsolatunk elején is rengeteget bulizott, sokat ivott, amikor iszik nagyon dühös a világra és mindenkire, nem tisztel senkit és semmit, amiről az eddigi életébe már látott rosszat, köztük a nőket sem bizalmi alapon. Ilyenkor mindig sokat bánt, előfordult, hogy fizikailag, de főként lelkileg. Bánt azzal, hogy féltékenykedik és azt mondja ku˙˙va vagyok, de persze nincs alapja a részemről. Bánt a családommal, a munkámmal kapcsolatban és a kinézetemmel kapcsolatban is, az összes nőt, akit ismer isteníti engem pedig lehord mindennek, pedig nagyon igyekszem. Mindig azt mondja szabadság kell neki,de sosem tiltottam meg, hogy elmenjen vagy, hogy igyon, maximum azt látta rajtam, hogy idegesebb vagyok, mert féltem, hogy utána veszekedni fog velem. Nem vettem zsákbamacskát...tudom, régen is ez volt, de valahogy azt az énjét, akibe beleszerettem nem tudom elengedni. Az az énje gondoskodó, kedves, aranyos, céltudatos, de a másik énje, a gonosz, dühös félelmet keltő az megrémít. Amióta összeházasodtunk még rosszabb lett, nem tudom mit hittem mikor belementem ebbe az egészbe....egyáltalán, de valahogy akkor más volt. Amióta összeházasodtunk még gonoszabb velem, régen csak részegen volt ilyen, most sokszor olyan apróságokon is dühös lesz, mint hogy rágom a körmöm, vagy hogy hangosan megtervezem a napom, mert, hogy ő pihenni akar és nem ezzel foglalkozni. Sokszor érzem, hogy a lustálkodáson és a bulin kívül nem akar semmi mást. Néhány hete kezdődött, teljesen bekattant, akkor a szüleimhez költöztem és egy darabig vissza sem mentem a lakásba hozzá, ő meg közbe tombolt, piált meg írogatott, mindenféle gonosz dolgot. Másnap persze, újra a kedves ember, aki nem akar elveszíteni és, hogy én vagyok a legcsodálatosabb, de annyira megbántott hogy nem tudtam megbocsájtani és mivel nem engedtem újra indult az egész. Azon a héten a szüleimmel leültünk közösen és megbeszéltük vele, hogy ez így nem mehet tovább vagy elválunk vagy megpróbálja rendbe tenni az életét (mert ugye azt mondta azért van ez, mert dühös a világra, meg hogy nincs pénze) így abba maradtunk, hogy kimegy külföldre (eddig ez volt az álma) és rendbe teszi az életét. Békesség volt és hazaköltöztem, de néhány nappal később újrakezdődött én pedig még az előzőt sem tudtam kiheverni, folyton sírok és bármire nézek csak az jut eszembe, hogy tör-zúz folyton, tönkreteszi a holmimat meg hasonlók. Újra hazaköltöztem, és egy hétig tartott ez a turnus is, majd eldöntöttem, hogy elválok és el kell költöznie, de akkor nem akart elmenni a lakásból, végül apukám segítségével sikerült megbeszélnünk vele és haza költözött a szüleihez. Azóta amióta ott beszéltünk újra kedves, néha magára vesz egy-két dolgot, de folyton biztat, hogy megoldja, rendbe teszi.

Nem tudom mit tegyek, annyira nehéz egyik pillanatban, mikor fáj és eszembe jut mennyiszer megalázott már azt akarom hogy vége legyen, de aztán az üresség után kapok tőle egy üzenetet és nem bírom ki. Annyi pozitív élményünk is volt, azonban az egész kapcsolatunk stresszes volt a számomra, hol negatív, hol pedig pozitív. Én sem vagyok egyszerű meg vannak a saját elveim. Nyilván nem vagyok túl toleráns bizonyos dolgokkal kapcsolatban és rengeteg energiát fektettem ebbe a kapcsolatba és ő is...sokkal kevesebbet iszik, mint előttem és rengeteget változott, sokan mondták már, hogy rá sem ismernek és le a kalappal. (bele se merek gondolni milyen lehetett előtte)

Lehet, hogy a rózsaszínköd múlt el, lehet, hogy csak túl sok tüske van már a szívemben és ezért ennyire nehéz feldolgozni és kibírni egy-egy ilyen dolgot, nem tudom...nem tudom mit tegyek, ha vele maradok és még egy esélyt adok félek, hogy a szüleim sem fognak egy idő után segíteni nekem. A környezet is hamar megunja...Annyira szeretem és annyira nehéz elengednem, de az, hogy nem érezheti magát mellettem jól, mert úgymond készen kapott mindent...sosem fog megváltozni. Rettegek attól is, hogy vele maradok és nem változik semmi, és újra bánt, félek attól is, hogy nem fogok tudni elengedni..mert most sem megy túl jól (mintha függő lennék, nem tudok másra gondolni), félek attól, hogyha elválok, de fenntartjuk a kapcsolatot és a szerelem marad és mégsem változik semmi, vagy ha beleszeret valakibe és engem bánt még jobban, vagy ha én szeretek bele valakibe és én bántom meg és miattam fog még jobban lecsúszni....

Nem tudom mi a baj velem, bárcsak le tudnám szarni a dolgokat, bárcsak tudnám gyűlölni, de nem megy, nem tudok rá haragudni és fogalmam sincs, hogy miért, pedig tudom, hogyha ez továbbra is tart fel kell áldoznom valamit vagy a munkám (mert ugye kihat...ha épp veszekszik velem közben) vagy az életem, de rettegek attól is, hogy hiába áldoznám fel érte az én életem is, ha a végén neki nem számítana, hogy a sajátján kívül még egy ment a levesbe...ugye a család többi részéről nem is beszélve és arról a tényről sem, hogy nincs gyerekünk...

inkább most mint máskor...de nem tudom harcoljak, álljak mellette vagy magamat mentsem és legyen bűntudatom? Miért ilyen nehéz ez?



#válás #párkapcsolat #bűntudat #függőségi kapcsolat #néhány hónap után válás #sikeres feleség #sikertelen férj
2020. febr. 20. 00:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha már eleget szenvedtél miatta, akkor el bírod engedni.Még nem tartasz ott,de hidd el lesz nap mikor semmi nem lesz vonzó benne.Addig viszont úgyis hiába mond bárki bármit neked.
2020. febr. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mindketten függő típusúak vagytok, pl alkoholista ember pàrja sokszor tàrsfüggő
2020. febr. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem illetek egymáshoz, nem egy felé haladtok (az más kérdés, hogy sokkal korábban fel kellett volna ismerni); itt már beszélgetés, megegyezés, fogadkozás nem hiszem, hogy segít!

A szerelem nem tud önmagában egy kapcsolatot működtetni.

2020. febr. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szinte tökéletesen leírtad a bántalmazó kapcsolat dinamikáját, ha kicsit is olvasol erről, akkor csak fogod majd a fejed hogy mennyire ugyanazok vannak leírva amiket megtapasztalsz.


Így kívülről, nagyon felületesen úgy tűnik hogy ami igazán összeköt titeket, az a rossz gyerekkor, és valószínűleg emiatt nem akarsz még egy lenni, aki szintén elhagyja őt és csalódást okoz neki - gondolom szokott ezzel is dobálózni, hogy eddig mindenki megtette, és ez is erősen hozzátesz a bűntudat érzéséhez, ami benned van.


Ezen felül pedig további mély pszichológiai okai vannak amiért úgy érzed nem mersz kiszakadni, amiért folyamatosan reménykedsz a javulásban, pedig örlődsz - minden bántás nélkül egy szakembert javasolnék, aki segít felépíteni magad fejben és egyben felkutatni a legmélyebb okait is annak, hogy miért nem lépsz ki ebből a borzalmas kapcsolatból, ahol direkt lehúz a másik és rombolja az éned.


Hogy adjon egy kis lökést, olvass utána ennek a témának és próbálj meg egy-két könyvet is a témában, mert rengeteg választ fogsz kapni a most benned lévő kérdésekre.

2020. febr. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a jó pár bazinagy intő jel ellenére éveket elcsesztél egy olyan lúzerre, aki szerint mindig más a hibás, ő a tökéletes, 0 ambíciója van és még egy erőszakos, komplexusos görcs, aki ráadásul bántalmaz is, fizikailag, lelkileg is. Mindezt úgy, hogy te meg egy intelligens, ambiciózus nő vagy (meg sajnos naiv is, az ilyenek sajna nem változnak). Grat :D Maradj csak vele ha még jobban el akarod rontani az életed vagy ennél is jobban le szeretnéd rombolni az önbizalmad.
2020. febr. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Elolvastam, de feldolgozni, megemészteni nem sikerült. Nem is értem. Én egy ilyen embertől inkább távol maradnék, nem hogy összeházasodjak vele. Szerintem pattanj meg és kezdj új életet. Megváltozni nem fog, hazudni fog. Ne tartsd fent a kapcsolatot, így nem lehet élni. Tudom hogy nő vagy és ennek természete, hogy nem tudsz racionális döntést hozni, de most meg kell próbálni.

keress egy kihívásoktól mentesebb palit. Bár az nem lesz olyan izgi, mert az dolgozni fog, esetleg sportolni, meg majd színházba akar menni. Az is lehet hogy nem fog piálni meg cigizni és még csupa ilyen buta dolgai lesznek.

2020. febr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Marha rosszul választottál. Nagyon naiv nő vagy még mindig. Ellenkező esetben már nem lenne kérdés, hogy mi legyen a jó döntés. Nőj ki a mesevilágból, a szerelem ilyen orbitális különbségeket, ami köztetek van, soha nem fog legyőzni. Kár volt ebben a hitben mellette elköteleződnöd. Ilyen nincs. És igen, a környezeted valóban ráun idővel, ha azt látja, hogy nem fejlődsz tovább, hanem továbbra is egy helyben maradsz. Segíteni csak annak lehet, aki hagyja, és tesz is a változásért. Te még mindig csak itt tartasz, így nem lesz változás. A szerelem csak vakít, de nem old meg semmit.
2020. febr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Valóban nem tudok racionálisan gondolkodni az ügyben...de nem azért, mert nő vagyok, szerintem ennek semmi köze ehhez, egy csomó nő bele sem ment volna. Velem van a baj! Sajnos nem tudom kizárni az érzelmeimet. Pont az a baj...szoktunk eljárni...színházba koncertekre, utazgatunk nagy álmunk volt mindig is...csak az a sok stressz meg fájdalom. Vele sosem volt ez a része sem unalmas, sok emléket kaptam, még az eddigieknél nem és azt hittem, hogy erre vágyom, de már bánom. Köszönöm a szavaitokat. Nem tudom miért mentem hozzá, az utolsó héten egyébként már nem akartam...de nem tudtam visszakozni, tök hülye vagyok...csak meg kellene emberelnem magam. Az egyik barátnőm azt mondta, hogy ne kudarcnak és szégyennek éljen meg, hogy csak félévig ment, hanem fordítsam át, hogy volt erőm a szerelmem ellenére eddig eljutni és kiállni magamért. Nagyon furcsa ez..a házasság előtt is voltak ilyen gondjaink..de ott mindig tudtam, hogy bármikor el hagyhatom..valahogy utána már folyton azt éreztem, hogy kalitkába zártam magam és, hogy örökre ez lesz...Elhiszem, hogy másnak hihetetlen, hogy hogyan tudtam eddig is vele lenni, meg hogyan viseltem el...én sem tudom és igazából valahogy egy jó ideig nem is realizálódott bennem, fel sem fogtam. Azt hittem, mindenért az alkohol a hibás és tudunk együtt rajta változtatni. Néhány évvel ezelőtt ugyanezeket írtam volna le...ugyanígy éreztem, hogy én sosem kerülhetek bele egy ilyen kapcsolatba, vagy ha előfordulna én egyből lépnék...engem biztos nem ütne meg senki...stb. aztán megtörtént és már megértem azokat, akik benne ragadtak...a nagymamámmal is ugyanez történt. Ő leélt egy életet a tatával úgy, hogy ilyenek történtek vele, de akkor még más volt. Nagyon erős volt a mama, de ő nem hagyhatta el...nekem viszont van választásom. Egyébként mindenképpen válni akarok, mert féltem azokat a dolgokat, amikért megdolgoztam, csak valahogy ez a szégyenérzet...szégyellem magam, hogy kudarcot vallottam és, hogy elvált leszek 28 évesen :(
2020. febr. 20. 08:59
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne az igazán szégyenteljes kudarc, ha vele maradnál és az ő kezébe adnád, amiért eddig kínkeservesen megdolgoztál. Minél tovább húzod, annál rosszabb lesz. Ő változni nem fog, max ideig-óráig, viszont te tényleg család és baráti támogatás nélkül maradsz, ha önként hajtod folyton igába a fejed. Van ilyen barátnőm, nagyon hosszú évek óta próbálom motiválni, terelgetni, de folyton ilyen kapcsolatokban lubickol. Nagyon fárasztó, mert szenved, nekem barátnak kéne lennem, de konkrétan az én idegeim is tropára mennek az ő hülyeségei miatt, hiába fontos nekem, néha csak legyintek, hogy magának köszönheti.

Legyél igazán felnőtt és önálló, hozd meg a döntést, hogy ennek vége és tarts is ki emellett.

2020. febr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem keress fel egy pszichológust, mert komoly gondok vannak nálad. Nagyon komolyak.
2020. febr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!