Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki kap hat hónap fogházbüntetést?

Ki kap hat hónap fogházbüntetést?

Figyelt kérdés

Lopás a legenyhébb bűn,amit ismerek,de azért is két év börtön jár.

Szóval?



2021. nov. 1. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Idk, megrugsz egy rendőrt
2021. nov. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyorshajtás a leg enyhébb bűn, amit én ismerek!
2021. nov. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lopásért nem jár két év börtön, ha első. 6 hónap fogház az szerintem garázdaság.
2021. nov. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a lopás vétsége 2 évig terjedő szabadságvesztés, a generális minimum , aminél kevesebbet nem lehet kiszabni az 3 hónap, vagyis 3 hónaptól 2 éves intervallumban kell kiszabni a szabadságvesztést, az ügy körülményeinek mérlegelésével , súlyosító és enyhítő körülmények egybevetésével. Ha büntetlenelőéletű az illető, akkor a szabadságvesztés próbaidőre felfüggeszthető. , ha a személyi körülményekre figyelemmel alaposan feltehető, hogy a büntetés célja a szabadságvesztés végrehajtása nélkül is felfüggeszthető.


(a garázdaság és a lopás az két külön dolog, annyi a közös, hogy mindkettő 3-hó -tól 2 évig terjedő szabadságvesztés)

2021. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pl önbíráskodásra 6 hónap, 2évre felfüggesztve. Tapasztalatból hallottam.
2021. nov. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akár te is...
ápr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!