Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az sért valamilyen törvényt...

Nyaszad kérdése:

Az sért valamilyen törvényt ha saját szórakoztatásomra gyártok egy tenyérnyi méretű 10 Ft ost, majd miután megunom eladom? Saját tulajdonomban levő használt cikket évi 600000 Ft ig Adó és bejelentési kötelezettség nélkül eladhatom.

Figyelt kérdés

Ez érvényes a saját gyártásombol A tulajdonba került dolgokra is.



És az hogy ettől nem varhatnak e rám pénzhamisítás A törvény az törvény címén?


2021. dec. 9. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hozod forgalomba mint pénz, úgyhogy a pénzhamisítás nem áll meg. Az hogy eladod, nem forgalomba hozatal. Az utánzás sem állna meg, ami pedig feltétele a pénzhamisításnak, mert a tenyérnyi tízforintost elég nehéz összekeverni a valódival.
2021. dec. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

BTK 389. Pénzhamisiítás

a) pénzt forgalomba hozatal céljából utánoz vagy meghamisít,

b) hamis vagy meghamisított pénzt forgalomba hozatal céljából megszerez, az ország területére behoz, onnan kivisz, azon átszállít,

c) hamis vagy meghamisított pénzt forgalomba hoz,

...


Szerintem itt egyik sem valósul meg. Nincs olyan szándékod, hogy forgalomba hozd, hogy elhitesd bárkivel is, hogy egy tenyérnyi méretű pénz valódi, meg nem is akarsz ezzel fizetni.

2021. dec. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Jó rég volt, de vésnök-vizsgára készülve felhivták a figyelmemet, hogy pénz-motívum még részletben sem szerepelhet a vizsgadarabon, legfeljebb feltűnő mértékben kicsinyítve vagy nagyítva.

Biztos ami biztos, nem próbálkoztam vele...

2021. dec. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Alex Fly ***** válasza:
100%
@3: szerintem egy tenyérnyi méretű tízforintos azért eléggé feltűnően nagyítva van, vagy nem?
2021. dec. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én azt megértem ha valaki vizsgán nulla kockázatot vállal
2021. dec. 9. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!