Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki bántani merné az...

Ha valaki bántani merné az kisállatomat(pl:tengeri malac),akkor bele férhet az törvényileg írt önvédelemben?

Figyelt kérdés

Mivel van két tengeri malacom,és mivel nagyon imádom őket,és mivel nyáron/tavaszal mindig kiviszem.

Mivel sok hülyegyerek lakik mi felénk,és mivel nem az leg "moderáltabb" iskolában járnak,plusz kisebségiek,és nekem is elkezdtek már fenyegetni meg pofázni stb stb,gondoltam hogy úgyis arra fordulna az kocka hogy azok az hülyegyereket vegyék az erőt hogy nekem jönnének amikor az kisállatom nálam van,hivatkozhatok jogos önvédelem címszó alatt,és késelhetem meg őket?

Mert már kezdenek iritálni,és plusz nem egyszer követtek már bicaljal,és nem is egyszer fenygettek már meg hogy ez meg az lesz...

És mivel főként kisállamomat féltem,jogilag ki lehet játszani azt hogy megvédhetsem magam?

Nem arról van szó,hogy bef..ok pár hülyegyerektől,de mondjuk 10-20 körben állnának,az se lenne jó...



#Verekedés, bunyó, önvédelem,tengerimalac,kisebbségi,kés,fegyver
2021. dec. 19. 21:48
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

20

Jó van csávókám,ha neked szólnak be akkor te meg bekussolsz?

Komolyan,mint ha nem tudom ki lenne egy adott illető az utcán...

Bizony ám,ha esetleg anyáznak,meg kötekednek,akkor nehogy megvéd magad,vagy esetleg ott van az állatkád vagy bárki más,akkor húzd össze magad,és futsál mintha egyforma súlyú sráctól vagy kis hülyegyerektől lehetne félni..

Mert had látsa mindenki hogy mekkora nyúl vagy,akkor biztos hagyni fognak..Elmondom ellenzője fog megvalósulni..

2022. jan. 4. 20:37
 22/33 A kérdező kommentje:

20

De szóljál be,mert te mi vagy?

Okoskodó,mindenkit leszólsz,és az képzeled hogy már bárkit könnyen leszólhatsz mert "kivagyok-mi vagyok szindróma"

2022. jan. 4. 20:41
 23/33 anonim ***** válasza:
50%

OLVASS MÁR VISSZA

Nem azt írtam, hogy ne védd meg magad, hanem azt, hogy emiatt a hülye stílusod miatt találnak be.

2022. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
És értelmezd is amit írok. Te hány éves vagy egyébként? Ha tippelnem kéne akkor olyan 12-13 lehetsz.
2022. jan. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

23

Amúgy elmondom barátom,hogy mizus:

Mivel beszédhibás vagyok,az "jó" gyerekek nagyon szeretik az másikat kifigurázni(Vagyis magyarán b...tatni)és ezért jobban bele állnak az emberbe..

És ha még most se esett le az tantusz,elmondom hogy van nem egy olyan iskola,ahol nagyon balhés családból származnak,és többségük nagyon szeretnék másoknak beszólni esetlegesen az fogyatékkal élőknek/akin látnak egy hibát.

És mivel kisebbségiek,nagyon szeretnék csoportosan,vagy család háta mögött pofázni,miközben az hiszik hogy nagy genszterek.

És most azokról szó esik,akik fehér,de nagy az szája,az még rosszabb mert azok még abba bele kötnek hogy egyáltalán hogy veszel levegőt,vagy milyen az hajad színe.

Meg ugyebár nem egy olyan településről beszélünk, ahol azon megy az verseny hogy kinek van nagyobb háza,vagy kinek van zöldebb fűje,hanem itten tele van bűnözőkkel-minden féle okádék emberekkel akik ha kell hanem,mindenkiben bele állnak..

2022. jan. 4. 22:18
 26/33 A kérdező kommentje:

23

És talán nem azért,mert mondjuk flegma vagyok.

Mert sok az idióta aki még képes kővel hajígálni egy kisgyermekes anyát(képzeld,pont ezt történt velem).

Vagy mondjak mást:

Tételezzük fel,el vagy magadban az vasútállomáson,kis noki vagy,és eléd áll egy hülye állat,és elkezd magyarázni hogy te beanyáztál neki,miközben háta mögött kamerázzák.

2022. jan. 4. 22:23
 27/33 A kérdező kommentje:

24

Elmondom,17 vagyok.

És gondold át mit írtam..

2022. jan. 4. 22:25
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Ezek komoly problémák. Éppen ezért nem szabad levinni az ártatlan zsákmányállatot közéjük, mert ha bántják tehetetlen leszel ott is, meg jogilag is. Ez a válasz a kérdésedre, ne válaszolj.
2022. jan. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Amúgy autocorrek hibák vannak.

28 jójó

Rólam annyit:

17 vagyok,fiú szóval

2022. jan. 4. 22:36
 30/33 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező:

Ezt a hülye "önvédelem" szót felejtsd már el. JOGOS VÉDELEM-nek hívják már évek óta. Ugyanis nem csak saját magad van jogod megvédeni, de a dolgaid, a közvagyont, sők másik embert, vagy annak a vagyonát.


Btk:

22. § (1) Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.


Tehát fel kell mérned hogy közvetlenül fenyegető-e a támadás, és azt is hogy mi az a minimális hatás amivel elháríthatod. Ha csak leszólják a malackádat mert divatjamúlt a bundája az még nem valószínű högy közvetlen fenyegetés. És ha ezért ólmosbottal péppé vered a fejét, akkor ez még aránytalan is volt. (Vannak kivételek amikor az arányosságot nem nézik.. pl éjjel, fegyveresen támadnak, csoportban, stb..)


De azért van bibi a kérdésedben... Ha azt írod hogy lehet a törvényt "kijátszani"... Már bocsi, de ha egy jogszabályt akarsz kijátszani, az büntetendő.

2022. jan. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!