Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki bántani merné az...

Ha valaki bántani merné az kisállatomat(pl:tengeri malac),akkor bele férhet az törvényileg írt önvédelemben?

Figyelt kérdés

Mivel van két tengeri malacom,és mivel nagyon imádom őket,és mivel nyáron/tavaszal mindig kiviszem.

Mivel sok hülyegyerek lakik mi felénk,és mivel nem az leg "moderáltabb" iskolában járnak,plusz kisebségiek,és nekem is elkezdtek már fenyegetni meg pofázni stb stb,gondoltam hogy úgyis arra fordulna az kocka hogy azok az hülyegyereket vegyék az erőt hogy nekem jönnének amikor az kisállatom nálam van,hivatkozhatok jogos önvédelem címszó alatt,és késelhetem meg őket?

Mert már kezdenek iritálni,és plusz nem egyszer követtek már bicaljal,és nem is egyszer fenygettek már meg hogy ez meg az lesz...

És mivel főként kisállamomat féltem,jogilag ki lehet játszani azt hogy megvédhetsem magam?

Nem arról van szó,hogy bef..ok pár hülyegyerektől,de mondjuk 10-20 körben állnának,az se lenne jó...



#Verekedés, bunyó, önvédelem,tengerimalac,kisebbségi,kés,fegyver
2021. dec. 19. 21:48
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

30

"Tehát fel kell mérned hogy közvetlenül fenyegető-e a támadás, és azt is hogy mi az a minimális hatás amivel elháríthatod. Ha csak leszólják a malackádat mert divatjamúlt a bundája az még nem valószínű högy közvetlen fenyegetés. És ha ezért ólmosbottal péppé vered a fejét, akkor ez még aránytalan is volt. (Vannak kivételek amikor az arányosságot nem nézik.. pl éjjel, fegyveresen támadnak, csoportban,"

Nyilván most nem az mondom hogy leszólnak,hanem pl mondjuk jön betámadni,vagy ilyesmi.

Mivel lehet rosszul fogalmaztan,hogy "jaj ne,leszólták hogy milyen ocsmány az malackám bruhuhu,most agyon verlek egy viperával :<" Hanem arról,hogy az ilyen hülyegyerekektől kitelik minden,hogy vegyük az jó példát:

Jó,esetleg olyan hangnemben beszél,hogy azért minden érzőlénynek(mint ember) kivált egy bizonyos agressziót,és ellenszenvet (pl:elkezd az fogyatékosságom gúnyolodni),de rendes felnőtt ember módjára tovább állok..

De hogy biztosítson arról,hogy milyen tökös csávó,tegyük fel hogy ott van az malackám,és mondjuk belé rúg,na és tudod,azért az emberben benne van,hogy ez a gyerek többszört beszólt,fenygetett,játszotta az fejét,és nyilván előbb rúgta föl az állatkádat,ami jopgilag te tujadonodat,és azért bizonyos embereknél kinyilik az bicska..

És azért jobban bele gondolsz,azért ha te kiscicád,vbagy kutyád cvagy bármilyen állatod lenne ott,te se örülnél ha pottan rúgnosnák,főleg hogy "nem kívánatos" személy csinálja..

Most köszi hogy leírta az törvényt,de kicit gondolkodj el ezen..

2022. jan. 8. 00:08
 32/33 anonim ***** válasza:

Szélsősége példákat írtam... ahol nyilván érezhető hogy mi az ami nem fér belé.


De akkor legyen életszerű. Mondjuk a beszólásra nem reagálsz, de mondjuk odamegy és már lendíti a lábát hogy belerúgjon a malackádba. Te meg mondjuk ellököd és lehorzsolja a könyökét. Ez lehet arányos és jogszerű jogos védelem.


Ha meg téged támadnak, akkor meg nyilván jogos a védelem. Ha csoportosan, éjjel vagy felfegyverkezve tennék akár meg is ölheted mind... :)

2022. jan. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

32

Jó nyilván,hogy ha sérteget,és vannak 20-an akkor nem érdemes leállni az ilyen véáglényekkel..

Amúgy kösz az válaszodat :P

De mostan egy fikív kérdés:

És mi van akkor ha körbe állnak vagy esetleg többen oda mennek keménykeedni?(vcaygis hozzáM)És tegyük fel már lökdösnek meg stb?

és most nem játszik hogy nálam van az állatom..

2022. jan. 9. 12:12
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!