Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki bántani merné az...

Ha valaki bántani merné az kisállatomat(pl:tengeri malac),akkor bele férhet az törvényileg írt önvédelemben?

Figyelt kérdés

Mivel van két tengeri malacom,és mivel nagyon imádom őket,és mivel nyáron/tavaszal mindig kiviszem.

Mivel sok hülyegyerek lakik mi felénk,és mivel nem az leg "moderáltabb" iskolában járnak,plusz kisebségiek,és nekem is elkezdtek már fenyegetni meg pofázni stb stb,gondoltam hogy úgyis arra fordulna az kocka hogy azok az hülyegyereket vegyék az erőt hogy nekem jönnének amikor az kisállatom nálam van,hivatkozhatok jogos önvédelem címszó alatt,és késelhetem meg őket?

Mert már kezdenek iritálni,és plusz nem egyszer követtek már bicaljal,és nem is egyszer fenygettek már meg hogy ez meg az lesz...

És mivel főként kisállamomat féltem,jogilag ki lehet játszani azt hogy megvédhetsem magam?

Nem arról van szó,hogy bef..ok pár hülyegyerektől,de mondjuk 10-20 körben állnának,az se lenne jó...



#Verekedés, bunyó, önvédelem,tengerimalac,kisebbségi,kés,fegyver
2021. dec. 19. 21:48
1 2 3 4
 1/33 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Nem késelheted meg őket. Ha megtámadnak akkor védekezhetsz. Szerez be egy gázsprét és ha gond van, lefújod őket. Persze nem az iskolába és nem is utólag bosszúból.
2021. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

1

Mondjuk nem is arról lenne szó,hogy belé vágni az nagy kést,hanem arról,hogy ha esetleg megtámadnának esetleg.

Mivel ahogy ismerem őket vagy apjukkal,vagy ennyi erővel túlerőben jöjjének..

Gázspré az meg ló pityula 10 emberre..

2021. dec. 20. 12:12
 3/33 A kérdező kommentje:

1

"Persze nem az iskolába és nem is utólag bosszúból."

Mondjuk az nehéz is lenne,átlanános iskolában be se engednének,másrészről kolis vagyok középsuliban,szóval az se lenne megoldható hogy meg gyepáljam őket bosszúból,de nem az a lényeg.

2021. dec. 20. 12:17
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Eleve adódik a kérdés, hogy mit kerea nálad kés?


De hogy érdemi választ kapj: nem, ha a tengerimalacaidat éri bármilyen agrocirás, azért neked nincs jogod senkit bántani. Se késsel, se mással.


Jogos védelmi helyzetben akkor vagy, ha a saját, vagy mások testi épségét, vagy javait közvetlenül fenyegető, jogtalan támadást kell elhárítanod. Nem, a "mások" és a "javak" kategóriába sem fér bele a tengerimalac.


Továbbá a védekezés során nem okozhatsz nagyobb kárt, mint aminek az elhárítására törekedtél.

2021. dec. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

4

Kés az meg más katerógia..

" nem, ha a tengerimalacaidat éri bármilyen agrocirás, azért neked nincs jogod senkit bántani. Se késsel, se mással."

"Nem, a "mások" és a "javak" kategóriába sem fér bele a tengerimalac."

De alapból az tengeri malacom nem az enyém?

Vagyis felmerül az a kérdés,hogy tegyük fel,körben állnak,és tegyük fel kiszoringatnák az tengeri malacomat,és esetleg bántanák,és engem is megrugnanálnak meg bántanának,akkor se bánhatnám?

Mert nem tudom,én javam alatt (pl tengerimalacom),bántanák esetleg elpuszítanák,az nem minősülne ugyan úgy mint ha autómat áratnának,vagy éppenséggel nem verhetném be az pofáját?(vagyis nem verhetem?)

2021. dec. 20. 14:37
 6/33 A kérdező kommentje:
ártanának*
2021. dec. 20. 14:38
 7/33 anonim ***** válasza:
49%

Nem, nem minősülne ugyanúgy.

Bántani pedig akkor sincs jogod, ha téged megrugdosnának.

A cselekedeted csak a támadás megállításáig terjedhet az arányosság betartása mellett. Minden, amit ezután teszel, már nem jogszerű.

2021. dec. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

7

Na ne b..d..

Ekkora hülyeséget nem hallotam még,ha már földön rugdosnának (elméletileg),és tegyük fel 5-en,akkor se használhatnák semmit,vagy nem fognám meg és vághatnák vissza?

Ekkora húgy hülyeséget..

Amúgy arányosság már 2013 óta nincsen ha jól tudom

2021. dec. 20. 15:22
 9/33 anonim ***** válasza:
53%

Ha ennyire okos vagy, minek kérdezel?


Arányosság ma is van.

De tőlem csinálj, amit akarsz.

2021. dec. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

9

Jó van..

2021. dec. 20. 16:46
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!