Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetés jár azért ha...

Milyen büntetés jár azért ha egy részeget a rendőrök leszednek a buszról? Minap az éjszakai 50 es busszal mentem haza és egy részeg fiatalember ordibált. Többek között mindenkit prostituáltnak nevezet üvöltve, még idős férfiakat is.

Figyelt kérdés
Egyszer csak megállt a busz, felszállt két rendőr, és leszedték a fiatalembert a buszról. Leszállt egy utas is velük együtt, valószínűleg szolgálaton kívüli rendőr volt és ő értesítette a szolgálatban levőket. Engem az érdekel hogy ezek után mi történhetett a fiatalemberrel? Detoxikálóba vitték, fogdába, vagy esetleg haza? És ezután kap pénzbírságot vagy egyéb büntetést, ha igen akkor mennyit?
2021. dec. 27. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Én is ittam már, mégsem veszélyeztettem senkit, azt sem akit nem kedvelek.

Ez az ember ha iszik, akkor veszélyes.

Nem tudom, hogy mit kap, de kötelezően küldeném névtelen alkoholisták csoportjába és figyelném. Pénzbírságot minimum adnék, hogy legközelebb óvatosabb legyen. (tudom nem ezt kérdezted, de gondoltam leírom. Bocsi.)

2021. dec. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Garázdaságért eljárás indulhat ellene.
2021. dec. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Végül is minden vélemény érdekel. Nem baj hanem kifejezetten a kérdésre adott válasz. Ilyen szintű garázdaságért amúgy mi jár? Azt nem tudom hogy alkoholista volt e, végül is 20 évesen én is kipróbáltam az alkoholt, párszor úgy mentem haza hogy vasmarékkal kellett fognom a korlátot igaz sose a rendőr vitt haza és addig se ittam amíg kötekedővé váltam volna bár én alapból se vagyok az. Szerintem amúgy a fiatalember jólszituált volt, csak berúgott ugyanakkor én eléggé elnéző típusú vagyok nem biztos hogy az én véleményem a mérvadó.
2021. dec. 27. 12:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Garázdaság szabálysértése. Ez nem bűncselekmény, mert nem bántott senkit a leírtak alapján, ezért nem garázdaság bcs. csak szabs.
2021. dec. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát ez a nem bántás nem egyértelmű mert egy idős úr arcába addig ordibálta azt hogy prostituált (nem ezt a szót használta) hogy az megütötte ő (a részeg) pedig visszaütött de ez nagyjából egy perccel azelőtt volt hogy a két rendőr fölszállt és a civil ruhás rendőr az öreg úrnak annyit mondott hogy te maradj nyugton majd leszedték a részeg fiatalembert. Az idős úrnak abból hogy ő ütött először így nem lett ügy. Hogy aztán felrójják e a részegnek később az hogy visszaütött részegen hát azt én tudom a legkevésbé.
2021. dec. 27. 16:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor ezt miért nem írod le ?
2021. dec. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha nem írtam volna le akkor most nem tudnád megkérdezni hogy miért nem írtam le
2021. dec. 27. 17:08
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor cselekménye egyértelműen erőszakos is volt, ez már garázdaság vétség.


Btk.

Garázdaság

339. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Kb. 200 ezer forint pénzbüntetést kap, meg még max. 50 ezer Ft bűnügyi költséget kell fizetnie. Jogerős ítélet/végzés után 5 évig hátrányos következmények hatálya alatt álló büntetlen előéletű személy lesz. Egyes állami szolgálati jogviszonyokban 5 évig (pl. rendvédelmi, igazságügyi szervnél) vagy 2 évig (pl. kormánytisztviselőként) nem alkalmazható.

2021. dec. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előállíthatták, bűncselekmény elkövetésével meggyanúsították, adatai bűnügyi nyilvántartásba rögzítették, utána kapott előállításról egy jegyzőkönyvet, majd kirakták a rendőrkapitányság ajtaja elé.
2021. dec. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát az előző az nagyon komolyan hangzik és nagyon nagy ostobaság volt egy egyszerű részegség miatt ebbe keveredni a másik az enyhébbnek hangzik.
2021. dec. 27. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!