Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Késes támadásnál mi a jogos...

Késes támadásnál mi a jogos védelem?

Figyelt kérdés
Gondolom fegyvernek minősül és feltételezhető hogy az ember életére törnek, így bármi áron lehet védekezni. Vagy nem? Ha nem akkor mi a maximum ami jogos védelemnek minősül ebben az esetben?

2021. dec. 30. 16:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%
9. Ne tv krimik alapjan alkoss kepet a nyomozasról... 😂😂
2021. dec. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Kb. bármi. A támadó az életedre tört, közvetlen életveszélyben voltál, nem tudhattad, milyen fegyvere van még, felfokozott, feszült idegállapotban voltál, és még az események hirtelen, meglepetésszerű történése sem a józan, higgadt döntéshozatalt segítette elő.
2021. dec. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Jogos vedelem:


[link]

2021. dec. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

#9

Nem a joggal van a bibi, hanem az alkalmazással. Sőt, volt bíró, aki ítéletében többször leírta, hogy cigánybűnözés, cigányok, cigánybűnözők. Eredmény: meghurcolták, miszerint rasszista, adja vissza a talárját.

2021. dec. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Szóval akkor nagyjából bármit, ha feltételezhető hogy meg akar ölni.

Amúgy kicsit azt sajnálom hogy ennyire szívükön viselik a bűnözők jogait. Nagyapám idejében volt hogy az utcát járta valaki oda-vissza és leskelődött befele látványosan a kerítéseken. Páran ki mentek szomszédok, 2-3 hatalmas maflás elég volt hogy meggondolja magát az emberke mit is keres abban az utcában. Manapság gondolom ezt nem lehetne megcsinálni.

2021. dec. 30. 18:23
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
A 8-as kommentet öröm volt olvasni.
2021. dec. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
75%

Hiába szidjátok 9-es,de igaza van..

Komolyan,ha egy szír-szar ember,téged betámad,meg ilyesmi,szerintettek bevallja őszintén hogy "igen biztosúr,én voltam az hülye,mert be voltam rúgva"....

Valljuk be,21 században vagyunk,és nem az 70-80-90 években ahol simán azért ment az arcoskodás,hogy "na,ki a kemény",most már az van,hogy ki mekkora "jó ember,az ártatlan,az új született bárány"::

Hasonlat:Gyerekek,velem is történt olyan hogy az hülyéje random bele boxolt DIREKT az fejembe(suliban),és jól neki nyomtam az falnak,és egészet rám sózta,hogy én "mekkora szar ember vagyok,hogy ok nélkül,szó nélkül bántotta ő",és nekem írtak be..

És azt volt az pláne,hogy egészből fenyegetett hogy "engem feljelentenek,meg az apja valaki" meg stb..

De az ilyen emberek vannak,és az ilyenek bárhol csinálják az cirkuszt..

De valljuk be,mai közlekedés eszközökön,meg kisebb boltokban már van kamera,és ha az felveszi hogy mizuska na,de amúgy igaza van 9-esnek..

Ha az se nincsen hogy mit történt,akkor könnyen téged tesznek be az böribe..

2021. dec. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
82%

#9 Ebben igazad van, sajnos így működik a magyar jogrendszer.

Viszont. Ha rád támadnak késsel és te hirtelen felindulásból felkapsz egy féltéglát az út széléről és agyon csapod, jogos védelemnek fog minősülni. A bíróság is egyértelműsíteni fogja hogy valószínű nem te mászkáltál fétéglával a kezedben támadólag pláne ha Lakatos Renátót csaptad le aki frissen szabadult. Másrészt ott van hogy hirtelen történt, észlelted a támadást és nem volt időd mérlegelni, védekeztél. Harmad részt, a bűnösséget kell bizonyítani és nem az ártatlanságot, ha te feljelentést teszel hogy megtámadtak és jogosan védekeztél, az mindaddig jogos védelemnek fog minősülni míg a támadó nem tudja bizonyítani az ellenkezőjét.

De a magyar jogrendszerben a legnagyobb baj, hogy azé lesz az igaz aki több tanút tud maga mellé állítani.

De én most is azt mondom, ha se tanú se kamera, jól el kell gyepálni a támadót főleg ha nem ismer, abból többet fog tanulni mint pár év börtönből.

2021. dec. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
37%
8as az a baj hogy ez csak mese "Akinek eltört mindene bőven 10 fölött kapott, társai 8-8." itt bukott be a történet
2021. dec. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
62%

19

Mármint nem akarom védeni 8-as,de miért lenne mese?

Képzeld,gyilkossági kisérletnek is nevezni,ha mondjuk 3-man bicskával felfegyvezetve akarnak agyon verni/szúrklni..

Szerintem ott se voltál,amikor 8-as megtámadták,akkor már bocs,honnét tudhatnád?

Írta hogy 15 évig bxolt,az idő alatt jó kis technikákat el lehet tanuni.

2021. dec. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!