Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Késes támadásnál mi a jogos...

Késes támadásnál mi a jogos védelem?

Figyelt kérdés
Gondolom fegyvernek minősül és feltételezhető hogy az ember életére törnek, így bármi áron lehet védekezni. Vagy nem? Ha nem akkor mi a maximum ami jogos védelemnek minősül ebben az esetben?

2021. dec. 30. 16:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
60%
20as a büntetés miatt mondom , amikor engem megkéseltek a késelő 1 évet kapott azt is felfügesztve , 8as támadói lehet visszaesők de akkor sem kapnának ennyit
2021. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

21

Jó,nyilván ez kürölmény függö,meg van amikor nem fair módon történik az törvény..

2021. dec. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Thunderfairy ***** válasza:
60%
Szerintem is kitalálta a 8-as. Ősszetőri az újjait és még véletlenűl se súlyos testi sértés a biróságon. Ilyen nincs hogy utolag széttördelem a támadót. Ez így már nem önvédelen + a haverjai meg csak nézik tétlenűl. Aha... Persze...
2022. jan. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azért nyomtam zöldet a 8-asnak, mert szépen megírta. :) De nem gondolom igaznak.

9

Igen, hozzátartozik a dologhoz, hogy mit lehet bizonyítani, meg mit nem, ezért nem (sem) szabad hősködni.

De alapból, a jog szempontjából a kiírt kérdésre az a válasz, hogy a Btk. szerint a késes támadást úgy kell venni, hogy az illető az életedre tört, és onnantól már semmi nem aránytalan védekezés, még az se, ha belehal az illető. Nyilván, az nem árt, ha bizonyítható volt a támadás... Meg természetesen csak addig jogos a védekezés, ameddig nem hagyta abba az illető jól észrevehetően a támadását.

A 13-asban lévő linken nagyon szépen el van magyarázva minden a jogos védelemmel kapcsolatban.

A késes támadás nem feltétlenül fegyverrel elkövetett támadás, hanem lehet felfegyverkezve elkövetett is. Nem egy a kettő, de a megítélésük azonos, szóval ez nem érdemel több szót.

2022. jan. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!