Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehet egy ország annyira...

Hogy lehet egy ország annyira szánalmas, hogy még mindig tiltják a petárdát ? Miközben más országokban egyáltalán nem okoz semmilyen problémát, csak nálunk van hisztéria.

Figyelt kérdés
Nevetséges hogy az ember átmegy a határon, például Szlovákiába, akkor a közértben a LIDL-ben vehet akármilyen petárdát, nálunk meg a terrorizmussal van egy kategoriában.

2021. dec. 30. 18:06
1 2 3 4 5 6
 21/56 A kérdező kommentje:

2,8,6,4,12: Olyan dolgokról beszéltek, olyan miatt hisztériáztok, amiről nyilvánvalóan fogalmatok sincs. Soha nem robbantotatok még föl egyetlen petárdát sem, de még csak nem fogtatok, vagy láttatok, mert akkor nem beszélnétek ilyen nyilvánvaló marhaságokat.


https://www.youtube.com/watch?v=XM9D4Xr0s8k&feature=youtu.be

Ebben a videóban bemutatnak pár petárdát, nézétek meg és látni fogjátok, hogy fogalmatok sincs arról amiről beszéltek, ami miatt hisztiztek.

És persze arra sincs válasz, hogy 100 másik országban hogy hogy nincs semmi probléma belőle ? Kár is sorolni az országokat, mert szinte mindenhol legális.

2021. dec. 30. 19:36
 22/56 anonim ***** válasza:
85%
volt engedélyezve , elmebetegek ezt szépen ki is használták olyan volt mint valami háborús övezet pl: boltban bent simán petárdáztak
2021. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
75%

A petárdát sosem értettem, hogy mi a jó benne. A tűzijátékot még értem, szép az égen sok szín, de az, hogy valami csak hangos és durrog abban mi az ami valakinek nagy örömet okoz.


Mivel a petárda veszélyes, ezért az ország pont nem szánalmas amiért tiltja és nem lehet azt mondani hogy tiltsák akkor be az autókat mert az is veszélyes mivel az autónak megvan a funkciója ami embereknek segít A pontból a B-be jutni, míg a petárdának konkrétan semmi hasznos előnye nincs. Durran egyet, aminek örül valaki, ez nem tudom milyen szempontból hasznos.


Én ünnepeltem a haverokkal a szilvesztert és a rokonaim is, valakinek a lakásán beszélgettünk, társasoztunk, ittunk, zenét hallgattunk, filmet néztünk vagy ilyesmi, lehet a szomszédba áthallatszott de nem az egész lakótelep vagy falu hallgatott minket.


A petárda amúgy nem csak a petárdázóra veszélyes, a közelükben levőre is.


Aki szereti a durrogást az álljon katonának.

2021. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
83%
De a petárda az tényleg veszélyes felelőtlen és vagy hülye egyedek kezében.Voltak akik szórakozás gyanánt az emberek után hajigálták. Engem is megkínáltak már azzal a szekvettel.A zsebemből szedtem ki a darabjait..Igaz ugyan,hogy komolyabb amputáló jellegű sérülést inkább annak okozhat aki dobni akarja aztán idő előtt felrobban a kezében.De ha mondjuk pont valakinek a füle mellett pukkan az akár meg is süketülhet.Más eszetlen baromkodása miatt.
2021. dec. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 árokpart ***** válasza:
83%
Kérdező! Miért nem használsz riasztópisztolyt ilyenkor Szilveszterkor. A lehető legjobb patronok kaphatóak mennyiségi korlátozás nélkül és magánterületeden ugyanúgy használhatod mint a tüzijátékot abban a pár órában. Ráadásul biztonságos és sem magadnak , sem másnak nem okozol vele balesetet. A mai petárdák már sajnos annyira silány minőségűek, hogy igazat kell, hogy adjak az előttem szólókhoz. Ezek már nem olyan jó minőségűek és biztonságosak , mint amilyeneket a rendszerváltás első éveiben lehetett akár piacon is kapni azok a zöld osztrák és német kisméretű petárdák. Akkoriban nem is lehetett hallani semmilyen balesetről. Viszont a mostani mondhatnám gagyi petárdák egyenesen életveszélyesek a szlovák, szerb, kínai meg főleg. Azokat a jó minőségű petárdákat amelyeket a rendszerváltás elején lehetett nálunk kapni, azokat már nem is gyártják, mert bekebelezték őket ezek az olcsó de életvszélyes petárdákat gyártó cégek sajnos.
2021. dec. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 A kérdező kommentje:

25:Egy riasztópisztoly elsűtése jellegében, hangjában még csak a közelében sincs annak, mint meggyújtani egy petárdát és eldobni. Ezenkivűl magyarország annyira szánalmas hely, hogy még a hadsereg is kivonulna, és azonnal szükségállapotot és hadiállapotot jelentenének be, ha valaki a kertjében riasztopisztolyal lövöldözne.

Nyilvánvaló, hogy ez egy hazug hisztéria, mert több milliárd ember,állat a világon, évszázadok óta, eltudja viselni a petárdákat és nincs belőlle semmi különösebb probléma. És mivel szinte mindenhol legális, ezért sokkal gyakrabban és sokkal többször, jóval nagyobb petárdákat dobálnak, mint ami nálunk egyáltalán illegálisan előfordulhat, és még így sincs problémájuk vele.

2021. dec. 31. 11:24
 27/56 anonim ***** válasza:
85%
Úgy látom a kérdező teljesen menthetetlen . Bírom az ilyeneket . Hiába írja le 10 ember a véleményét , akkor is megy a maga feje után . Tipikus lapos föld hívő :D Akkor meg rendelj internetről petárdát. Aztán fejezd be a sírást . Jó szórakozást .
2021. dec. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
75%
"mint meggyújtani egy petárdát és eldobni" neked erre merevedik , vagy ilyenkor gi joe képzeled magadat . petárda eldobása gyereként okoz izgalmat de aki elérte agyban a 14 évet annak kb semmit nem jelent egy petárda eldobása
2021. dec. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
78%
Hé! A gi joe -t ne keverjük ide!
2021. dec. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
100%
... az volt a kedvenc rajzfilmem kis koromban.
2021. dec. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!