Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ember miért hisztériáznak...

Ember miért hisztériáznak agyba ültethető chip miatt?

Figyelt kérdés

Elon Musk Neurolink vagy milyen nevű cége akar ilyet gyártani, hogy ezzel lehessen távíránytani eszközöket (nem az embert) számítógépet, mobiltelefont stb.


A facen őrjöngenek a hozzászólók, hogy "a k*rva anyjába ültesse a chip-et" meg "az anyja kente volna szét ezt a lepedőn mint hogy a világra sz*rta" stb.



Csak nekem tök logikus, hogy egy ilyen technológia olyan iszonyú költséges, hogy ha egyáltalán meg is valósítják, akkor a milliomosok játékszere lesz, nem a suttyó proliké?!


Hogy gondolhatja bárki, hogy ezt majd ingyen osztogatják a népnek, sőt erőszakkal ültetik be, mert az Elon Musk majd pont az Astoriánál kolduló csövest akarja irányítani agy távvezérlővel!!!


:D



2020. okt. 10. 01:23
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Ez kb. olyan, mint a középkorban a boszorkányüldözés. A tudatlan emberek egy része mindentől fél, amit nem ismer és ezért elakarja azt pusztítani.
2020. okt. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

# 1


Azt hittem azért ma már logikusan gondolkodik az emberek nagyobb része. De tényleg a középkori szinten vannak. :D


Ja, milyen megszokott, rutinos és olcsó dolog mikrochipet aggyal összekötni, hát ez ma már ingyenes, sőt kötelező! :D XD

2020. okt. 10. 01:30
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

#2: Érdekes téma ez amúgy. Alapvetően nagyobb lett az emberiség tudása, könnyebb hozzáférni az információkhoz, de az átlag egyáltalán nem használ több információt, csak másokat. Pl. most már sokan nem tudják, hogy kell egy adott növényt termeszteni, de tudják, hogy kell a telefonjukat nyomkodni. Viszont azt nem, hogy a telefonjukkal szerzett információkat hogy kell szűrni. (Ezt valami szociológus vagy ilyesmi mondta egy műsorban és szerintem elég korrekt állítás.)


Még jó 10-15 éve egy olyan cikket is olvastam, hogy egy hapsi megjósolta, a net elején, hogy nem az lesz, amit mindenki vár. Mindenki azt gondolta, hogy okosabbak leszünk, mert ott lesznek előttünk az infók. A hapsi meg azt jósolta, hogy az emberek nem fogják megkeresni a neten az igazságot és tényeket, hanem majd gyártanak maguknak. És amennyi ilyen agychippes meg egyéb kitalált dolog lett, bejött a jóslata... :D

2020. okt. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
suttyó prolizol, de egy kérdést nem tudsz helyesen kiírni(Neurolink vagy milyen), mitől érzed magad különbnek egy suttyó prolinál, aki esetleg az Astoriánál kolduló csöves?
2020. okt. 10. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Csak nekem tök logikus, hogy egy ilyen technológia olyan iszonyú költséges, hogy ha egyáltalán meg is valósítják, akkor a milliomosok játékszere lesz, nem a suttyó proliké?!"

Csak jelezném, hogy anno a világ első számítógépe is baromi drága és bőven kísérleti jellegű volt, amit teljesítményt pedig tudott, azt ma bármelyik zsebben fityogó okostelefon hozza többszörösen. Mond csak, ma mennyiért veszel egy középkategóriás telefont, illetve szerinted mennyibe került régen az első számítógép elkészítése? Remélem érzed a párhuzamot.

Ami ma drága, az holnap tömegtermék lesz és olcsóbb is mellesleg, olyannyira, hogy bárki által hozzáférhetővé válik. Ez a folyamat pedig elléggé törvényszerűen ismételgeti magát évről évre, szóval esélyes, hogy ezt a chip technológiát ha feltalálják valaha, akkor az megfizethető értékű is lesz egyszer.

Így viszont máris nem hangzik full összeesküvés elméletnek a dolog. Mármint úgy értem, hogy ha majd feltalálják, akkor technikailag kivitelezhető lesz az irányítás, ha pedig egyszer megteszik, még csak nem is fog tudni róla senki.

Persze én magam sem hiszek az efféle teóriákban több okból is, csak próbálom objektíven vizsgálni a kérdést. Nem kell feltétlen elítélni minden elméletet, még ha az valamilyen hajszálmeresztő alusisakos teória is.

2020. okt. 10. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem, Elon Musk NEM azért gyártja. Ezt egy nagyon fontosnak érzem javítani, mert amit most csinálni szeretne, az egy elképesztő dolog lenne. Lényegében alzheimer-t, demenciát szeretné főként gyógyítani, amikről nem tudom, hogy mit tudsz, de szörnyű betegségek.

Csak azért szerettem volna ezt leírni, hogy aki nem hallott volna róla, az ne téves infót halljon, mert akkor könnyen negatív véleményt formálhat a neuralinkről.

2020. okt. 10. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 Tök mindegy miért akarja Elon Musk megalkotni ezt a technológiát. A történelem igazolja, hogy minden találmányt, amit fel lehet használni káros módon, azt előbb-utóbb fel is fogják használni káros módon.

Ez alól a neuralink sem kivétel. Nem tudni persze mi fog történni, de mivel benne van a pakliban, ezért simán lehet egy alusisakos forgatókönyv is a vége, amiben mindenkit irányítanak a csípekkel. Akármilyen elvetemülten is hangzik ez, meg van rá az esély, bármi előfordulhat.

Persze én még mindig azt mondom, hogy esélyesebb egy pozitívabb/szürkezónás jövő elérkezése, minthogy sem az irányítósdi bekövetkezése.

2020. okt. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Az emberek mindenért hisztériáznak, a magyar Facebook 90%-a pláne nem szól semmi másról, csak a mocskos fröcsögésről és egymás eltaposásáról. A való életben meg néz mindenki, mint a birka.
2020. okt. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Mindig lesznek ilyen emberek.

Aztán majd ha élesben megy ez a chip, és működik.

Majd ezek az emberek fogalmuk sem lesznek, hogy par ev mulva kb millioan be fogjak vallalni.

Aztan lassan mindenkinek lesz.

Aki nem vallalja be, kb le marad az "okos"ember szintjerol

2021. dec. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!