Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pénzbüntetés leülése után ha...

Gyula1971 kérdése:

Pénzbüntetés leülése után ha pozitív elbíráslásban lesz kegyelmi döntés,akkor nincs is értelme?

Figyelt kérdés

Ismerősöm havi 22800 ft szoc segélyből él! 110-ezer ft pénzbüntetés nem lett megfizetve,napi 1000 ft-a leülés, B.V.Intézetben.

De 9 hónapja méltányossági kérelem lett beadva, akkor a környezet tanulmányra is kijöttek. Azóta semmi.

Illetve a behívó a börtönbe megjött.

A Büntetőeljárásról szóló 2017. Évi XC. törvény (a továbbiakban : Be.) 859.§. (3a) §-a szerint a környezettanulmányt a pártfogó felügyelő készíti el, melyet megküld az elrendelő bíróságnak. A továbbiakban a pártfogó felügyelőnek nincs hatásköre és feladata az ügyben, valamint a bíróságtól értesítést nem kap az eljárás eredményéről.


Tájékoztatom, hogy a Be. 859. § (1) "A kegyelmi eljárásnak a büntetőeljárás lefolytatására nincs halasztó hatálya." Ezért előfordulhat, hogy kérelme tárgyában még nem született döntés.


Milyen előnye lesz, ha a büntetés leülése után érkezik meg a pozitív döntés?



2022. jan. 6. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen. Menjél el dolgozni, és fizesd meg a sarad.
2022. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a kedves ismerősöd ott baxta el, hogy mindjárt felmentésért folyamodott.


Az már nem is lett volna elég, ha kap egy 12, vagy 24 havi törlesztő-részletet a bírótól?


Vagy ha azt tette volna, amit én:


A tárgyalásra magammal vittem a munkaügyi központ igazolását a 22.800 forintos jövedelmemről, és jeleztem a bírónak hogy ebből világosan láthatja, hogy a pénzbüntetés számomra egyértelműen letöltendő szabadság-vesztés.


A bíró bekérte a papírt, majd ezt elismerve a pénzbüntetésről szóló határozatot saját hatáskörében visszavonta, és közmunkára módosította, mivel a vád tárgyává tett cselekmény nem volt szabadságvesztéssel sújtható.


Miért kell mindig qrva okosnak lenni, aztán amikor már ég a ház, akkor sikoltozni segítségért?

2022. jan. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,hát a közmunkára váltás, de egyedül élő esetében napi 1000 ft-tal ez 110 nap közmunka lett volna?

És akkor 110-napig miből élt volna,fizetést nem kap arra az időre!

De van megoldás,mivel a faluban nincs közmunkás, főleg tavasztól,a Polgármester úr kérvényre,kamatmentes kölcsön formájában megelőlegezi! És 11 hónapon keresztül havi 10-ezerrel levonja!

2022. jan. 7. 10:31
 4/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok:


Megint a h'lyeség.


Kérdezel mert fogalmad sincs az egészről, de következtetéseket vonsz le abból amit magaddal jól megbeszéltél, majd aszerint cselekszel.


Gratulálok.


A közmunkának van egy központilag ajánlott számítási módja, és a bírók általában ahhoz igazodnak. És az nagyon nem 1000Ft/nap.


Gondolom már leesett hogy otthonosan mozgok a kérdésben. XD


110 nap elzárást körülbelül 30-40 nap közmunkára váltott "váltott" volna át.

Azért tettem idézőjelbe, mert ilyen átváltás nem létezik. Visszavonja a határozatot, és egy teljesen újat hoz.


Ha azt a 30-40 napot baxxa ledolgozni, akkor kb 110 napra fog lecsüccsenni.



És a munka elvégzésére (munkaidő kitöltésére XD) a kijelölt munkahelyen kap legalább EGY ÉVET! Akkor megy dolgozni amikor akar, és ami a poén, hogy annyit amennyit akar! Bár a legtöbb hely köti hogy minimum 4 órát lehúzzon egy-egy alkalommal, de nem mindegyik. És ha például egy állatmenhelyre küldik, akkor ott például hétvégén is dolgozhat.


És ne keverd a fogalmakat, ha megkérhetlek.


Azt elhiszem hogy a falutokban nincs közmunkás, mivel amire te gondolsz, az KÖZFOGLALKOZTATOTT". A "közmunkás" az ismerősöd lesz.

2022. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Két különböző jogi fogalom a pénzbírság és a pénzbüntetés!

A pénzbírság azt szabálysértés esetén ajánlják fel közmunkára, 6-órában és napi 5000 ft!

Másik fogalom a pénzbírság, melyet büncselekmény esetnn szabnak ki pl-ittas motorozás,ami ismerősömnél is történt!

Itt nincs lehetőség közmunkára átváltásról, ezt napi 1000 ft-tal lehet leülni.

Nem mindegy pénzbírság vagy pénzbünztetés.

Az előbbit a Rendőrség szabja ki,az utóbbit bíróság!:-D

2022. jan. 9. 17:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Másik fogalom a pénzbüntetés helyesen írva!
2022. jan. 9. 17:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Te mi a faxról beszélsz? Magyarázod a bizonyítványt?


Én ORGAZDASÁG-ra kaptam közmunkát, bírótól! (többek közt)

És én is elpofáztam hogy azért tettem idézőjelbe az "átváltás"-t, mert ilyen nincs! De ha bizonyítod jövedelem-igazolással hogy a pénzbüntetés a megélhetésedet veszélyezteti, vagyis nem fogod tudni kifizetni és már ott, akkor tudni lehet hogy az letöltendő szabadságvesztést fog jelenteni, akkor a bíró vagy eleve közérdekű munkát fog kiszabni, vagy ha már kihirdette a pénzbüntetést, akkor visszavonja, és új határozatot hoz.


Ha a felhozott vád alapján indokolatlan a letöltendő szabadságvesztés, akkor nem ítélhet olyan pénzbüntetésre, amely neked BIZONYÍTHATÓAN letöltendő szabadság-vesztést jelent.


De szerintem hiába p'fázok.

2022. jan. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy lett volna megoldás.
2022. jan. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!