Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A dohányzás évente kétszer...

A dohányzás évente kétszer annyi halálos áldozatot szed, mint a covid 2 év alatt. Miért nem tiltják be, és vezetnek be kötelező nikotin tapaszt a súlyos függőknek?

Figyelt kérdés
Nem igaz, hogy csak maguknak ártanak, mert a passzív dohányzás is halálos lehet.

2022. jan. 6. 20:21
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező

Aki dohányzik az maga döntött így és vállalta vele, hogy majd valamikor beteg lehet miatta.

A covid meg nem döntés kérdése, az egy vírusfertőzés. Nem rajtad múlik, hogy elkapod-e vagy sem.

Azért kb. az óvodások nagyobbik része ezt magától is érti, neked miért okoz problémát?

2022. jan. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

#11


Ezért írtam a passzív dohányzásról, hogy ezzel az egybites proli érvve ne dobálózzon senki.


Egy óvodás értette volna.

2022. jan. 6. 21:31
 13/30 anonim ***** válasza:
0%

Te tényleg azt hiszed, hogy a kormánynak célja a dohányosok leszoktatása?


Te ritka nagy m'rha vagy!



Nem szokás megenni az arany-tojást tojó tyúkot. Az megvan, hogy százmilliárdokról beszélünk?

2022. jan. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%

És mi lenne a trafikmutyis haverokkal?


Mennének segélyre? XD

2022. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
30%
Mert hivatkozni lehet/kell mindenféle önrendelkezési jogra.
2022. jan. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

#12 EZ a kormány hozott meg egy nagyon szigorú dohányzás ellenes törvényt éppen a nemdohányzók védelmében. Ennyi!

Nem lehet étteremben, kocsmában, szórakozóhelyeken, kórházakban, oktatási intézményeknek még az 5 méteres körzetében sem dohányozni, ahogy nem lehet a munkahelyeken sem csak a kijelölt dohányzóhelyeken rágyújtani, nem lehet cigizni a tömegközlekedésen, a megállókban.

Azért az agymenésnek ne adjunk már teret, hogy te meg akard tiltani másoknak azt, hogy saját magukkal mit tehessenek. A passzív dohányzásnak a lehetséges legtöbb helyszínét megszüntették, az otthona viszont mindenkinek a sajátja.

Most követeled a dohánytermékek betiltását, de mit csinálsz ha erre hivatkozva holnap meg mások olyasmi betiltását fogják majd követelni amit te szeretsz és ők meg nem? Akkor majd megy az a hiszti, hogy sérül a jogállam mert itt diktatórikus módszerekkel akarnak beavatkozni az emberek magánéletébe?

Ja, és mielőtt belekezdenél, nem dohányzom, soha nem is akartam és bizony gyerekként elszenvedője voltam szüleim mellett a passzív dohányzásnak. Pont emiatt tudom, hogy mennyire más ma már az emberek élete és milyen drasztikus változásokat hozott az a törvény amit a fidesz vezetett be a nemdohányzók védelmében.

2022. jan. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
38%

#16-nak:


Még mint erős dohányos, egyet is érthetnék veled, de nem teszem.


Akkor nem sérülne a jogállam, ha a betiltott helyeknek (értelemszerűen például buszmegállóknak nem) lehetne dohányos alternatívát is biztosítani!


Tehát egy vállalkozónak joga lenne eldönteni hogy a szórakozó, vagy vendéglátó helyén engedi -e, vagy tiltja, vagy létrehoz két, elválasztott légterű szekciót?


Hogy a dohányosok lényegesen többen vannak, ezért nem lenne olyan hülye, hogy nemdohányzót hozzon létre?


Hát igen.


A nemdohányzóknak pedig senki nem nyom fegyvert a fejéhez, hogy menjen be egy dohányzó egységbe!

2022. jan. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%

#17 vagyok:


A dohányzás és a szerencsejáték betiltása miatt, vendéglátó-ipari egységek ezrei mentek tönkre.

2022. jan. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
63%

Megint #17:


Régebben a városban járva sokszor előfordult, hogy beugrottam egy kocsmába, vagy ami épp útba esett, és ittam egy kávét. Nagy kávés vagyok.


Csak hogy ha megfigyeled a dohányosokat, akkor tudhatod hogy kávé mellé elengedhetetlen egy cigi! Relax.


Most már üljön be a faxom. Majd otthon iszok.

2022. jan. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

#18 A Flórián téri aluljáróban még a járvány előtt bezárt egy virágbolt, egy újságos, és egy könyvesbolt. Ugye nem akarsz meggyőzni arról, hogy azért mert a vendéglátóhelyeken tilos a dohányzás?

#19 Napi 5-6 (koffeinmentes) kávét iszom és NEM dohányzom.

2022. jan. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!