Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződést hogyan tudom felmondani?

Figyelt kérdés

Július 31-ig szól a szerződésem. Köztisztviselő vagyok. Nem akarok ott maradni, csak úgy, tudom hogy nem mondhatok fel. Ha lenne új munkahelyem akkor szandeknyilatkozattal közös megegyezéssel elengednének? Igazából a kollegina, akit helyettesítek bármikor visszajönne a helyemre, talán a főnökeim beleegyeznének a közös megegyezésbe.


Köszi a segítséget!


2022. jan. 8. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy elmehetsz közös megegyezéssel.
2022. jan. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez nem jön be, akkor még mindig lehet gondolkozni, mivel lehetne meggyőzni őket. Főleg, ha van konkrét munkahely, ahova mehetnél.
2022. jan. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

A felmondásra ugyanazok a lehetőségeid vannak, mint egy határozatlan idejű szerződés esetén. A határozott idő nem téged kötelez arra hogy addig mindenképpen ott kell dolgoznod, az a munkaadónak egy időhatár, amíg bizonyosan szerződésben állnak veled a meghatározottak szerint. de ők is felmondhatnának neked a szerződésed ideje alatt.

A határozott idejű szerződés csak annyiban különbözik a határozatlantól, hogy a szerződés végén minden egyéb nélkül el tudnak a felek egymástól búcsúzni.

Nekem is határozott idejű szerződésem van de bármikor beadhatnám a felmondásomat, ahogy a munkaadóm is felmondhatna nekem. Nálam éppen fordított a helyzet, mint nálad mindketten azt szeretnénk ha maradnék a helyemen és ha meg lesz a munkakörömhöz korábban vállalt képzésem, akkor idő előtt új szerződést kötnek majd velem - már határozatlan időre. Ha viszont nem teljesíteném amit vállaltam, akkor elküldenének és vennének fel valaki mást akinek már meg van a szükséges képzettsége. Csak a szerződésem végén ehhez nem kellene felmondás, simán csak nem lenne meghosszabbítva, ennyi a különbség.

Amúgy honnan veszed hogy nem mondhatnál fel?

2022. jan. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2022. jan. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

3/4 csak azért gondoltam, hogy nem mondhatok fel mert utána olvasva azt láttam, hogy nyomós ok kell a felmondashoz (külföldre költözés pl.). Nekem egyelőre a legnagyobb ok a mérgező munkahelyi légkör és a kollégáim, sajnos pont a munkaügyes kollégákkal van a konfliktusom. Ha találok új munkahelyet az szerintem elég jó indok lehet.

2022. jan. 8. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!