Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű szerződésemet...

Határozott idejű szerződésemet szeretném felmondani közös megegyezéssel. December 31-én lejár. Lehetséges ez, vagy mindenképpen ki kell dolgoznom az időt a lejáratáig?

Figyelt kérdés
Hitelt kell felvennem egészségügyi célból és ugye ilyen szerződésre nem adnak. Most viszont találtam másik állást ahol azt is megvárnák ha lenne felmondási időm. Januárban pedig képtelenség állást találni és pont akkor lennék munkanélküli. Közös megegyezéses felmondásra kérvényt szeretnék írni a főnökömnek. Mire számíthatok tőle ha belemegy a közös megegyezésbe? Ugye már csak 1 hónap lenne hátra a szerződésből. Lesz felmondási időm? 6 nap szabadságom még van. Azt elveszítem felmondáskor, vagy kifizetik? Olyan írjon létszíves aki bontott már fel határozott szerződést. Indok javaslatokat is írhattok.

2019. okt. 29. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük az elején: határozott idejű szerződésre nem fogsz hitelt kapni, főleg, mivel nemsokára lejár - de ezt Te is tudod.

Most jön viszont a bökkenő: határozott idejű szerződést csak nagyon indokolt esetben lehet felmondani, mondjuk az egészségügyi az lehet épp megfelelő, de azt orvosi papírokkal kell alátámasztani.

DE! ha bele is mennek a közös megegyezésbe, utána jön a nagyobb buktató, ugyanis hitelt min. 3 havi jövedelemre, munkáltatói igazolásra adnak - márpedig ez Neked még nem lesz meg:_ az előző munkáltatódtól már nem fogadják el, az újtól meg még nem. Tehát lényeg a lényegben: még ha el is kezdesz dolgozni már helyen, egyáltalán nem fogsz 3 hónapon belül hitelt kapni, de lehet, hogy még utána sem. A próbaidő általában 3 hónap, az alatt bármelyik fél indoklás nélkül felmondhat egyik napról a másikra.

Szóval én a te helyedben nem erőltetném ezt a felmondás dolgot: a másik munkahely vegyen át januártól: ha még a felmondási időt is meg tudná várni, akkor ez nem lehet nekik probléma.

2019. okt. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

"Kezdjük az elején: határozott idejű szerződésre nem fogsz hitelt kapni, főleg, mivel nemsokára lejár - de ezt Te is tudod."


Ez jópár éve volt, manapság határozott idejű szerződéssel is lehet felvenni hitelt, csak vannak plusz feltételek, ha félévente hosszabbítják akkor már egyszer meg kellett hogy hosszabbítsák, ha hosszabb idejű akkor 1 évre kell szólnia vagy a munkáltatótól kell egy szándéknyilatkozat, hogy tovább szeretné foglalkoztatni.

2019. okt. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fel lehet mondani kőzös megegyezéssel, viszont a felmondási idő sok helyen eleve két hónap, neked meg eleve annyi van vissza. Akkor azt is megvárja az új hely, nem? De megpróbàlhatod, hátha elôbb szabadulsz. Én is dolgoztam határozott idejű szerződéssel, én is szívtam a hitellel, a szüléssel is sakkozni kellett, és időzíteni kell az új munkahely megtalálását. Hatalmas szívás.
2019. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Felmondani közös megegyezéssel nem lehet, mivel ilyen fogalom a munkajogban nem létezik. :)


Vagy felmondás van valamelyik fél részéről, vagy közös megegyezéses munkaviszony megszüntetés.


Ha a főnök belemegy a közös megegyezésbe, akkor az van, amiben közösen megegyeztek. Ez tulajdonképpen bármi lehet. Tehát a megegyezés szerinti időben fog megszűnni a munkaviszony.


A felmondás - határozott idejű szerződésnél - azért nem működő opció, mert ahhoz alapos indok kell. Az indoknak valósnak, és okszerűnek kell lennie. Az nem indok, hogy hitelt szeretnék felvenni, és erre nem adnak.


" 6 nap szabadságom még van. Azt elveszítem felmondáskor, vagy kifizetik?"


A szabadság időarányosan jár, mivel éves szabadságokról beszélünk. Természetesen a ki nem vett/ki nem adott, időarányosan járó szabadságot a munkáltató a munkaviszony megszűnésekor köteles pénzben megváltani. Olyan nincs, hogy "benyeli".


Itt az igazi probléma az, hogy nincs a törvényben meghatározott feltételeknek megfelelő indokod arra, hogy felmond a szerződést.


Marad a közös megegyezés, ha végig tudod vinni.

2019. okt. 31. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es, elég sok mindent jól leírtál, de ez a mondatod nem biztos, hogy megállja a helyét:

"Itt az igazi probléma az, hogy nincs a törvényben meghatározott feltételeknek megfelelő indokod arra, hogy felmond a szerződést."


Ez ugyanis egyáltalán nem biztos, ugyanis a kérdező azt írja:

"Hitelt kell felvennem egészségügyi célból "


Mivel nem tudjuk, mi ez az egészségügyi cél, ezért lehet, hogy megfelelő indok a felmondáshoz, lehet, hogy nem. Nyilván, ha egy mellmegnagyobbító műtétről van szó, akkor nem megfelelő indok, de ha más, orvosi papírral igazolható egészségügyi problémája van, akkor megállhatja a helyét a felmondáshoz, de sajnos a hitelfelvétel akkor sem jön össze, az egyes válaszban megindokoltak miatt: az egyik helyen már nem, a másikon még nem tud hitelt felvenni.

2019. okt. 31. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló!

Még az is lehet, hogy igazad van, ha bele tudod tuszkolni ebbe a paragrafusba a dolgozói felmondást:

"A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna."


Paraméterek:

- December 31-én amúgy is lejárna a szerződése.

- Talált másik állást

- Elméletileg ez kedvezőbb számára azért, hogy hitelt kaphasson


Véleményed szerint egy vita esetén a bíróság miként döntene? 50-50 %-ról indul mindkét fél.


Én még mindig azt mondom, inkább egyezzen meg a munkáltatóval, az a legtisztább.

2019. nov. 1. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Már elintéződött és máshol dolgozom.:) Beadtam egy kérelmet, hogy szeretném közös megegyezéssel felmondani a szerződésem és simán aláírta a munkáltató. Másnaptól már nem dolgoztam. Kiküldték a papírjaim és pénzben kifizették időarányosan megmaradt szabijaim. Ugyhogy igen, közös megegyezésre törekedjen mindenki aki belefut határozott munkaviszonyba és váltana..én is ezt tanácsolom immár tapasztalatból. Személyi kölcsönt pedig kapni fogok ( nem milliós tételről van szó) annyi a feltétele hogy teljen le a 3. hónap munkaviszonyom ezen a munkahelyemen, ezt pedig a banki ügyintézőmtől tudom. És itt nyilván már határozatlan szerződéssel vagyok, erre nagyon figyeltem. Jah és nem plasztikai műtétet értettem egészségügyi dolog alatt.:)
2019. nov. 22. 14:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon megnyugtató, hogy így alakult, és hogy a munkáltató úgy állt hozzá, ahogy. :)
2019. nov. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszi kérdező a visszajelzést.


Ezt írod:

"Személyi kölcsönt pedig kapni fogok ( nem milliós tételről van szó) annyi a feltétele hogy teljen le a 3. hónap munkaviszonyom ezen a munkahelyemen, ezt pedig a banki ügyintézőmtől tudom. "


Mondjuk én ezt már megírtam az 1-es hozzászólásomban (hogy min 3 hónapig nem kapsz), nem tudom, az miért "nem ment át"?

Ilyenkor azt érzem, feleslegesen írogatok, próbálok meg segíteni, csak az időm megy vele :-(

2019. nov. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!