Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki egyszer kezességet aláírt,...

Aki egyszer kezességet aláírt, az tényleg élete végéig fizessen, ha nagyobb összegről volt szó?

Figyelt kérdés
2022. jan. 14. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
ez már ilyen , kezességet aláírni öngyilkosság
2022. jan. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyösszegben visszafizeted akkor nem kell.

A kezesség arról szól hogy ha az adós nem tud fizetni te lépsz a helyébe. Nem szóltak ?

2022. jan. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jó, de ilyen esetben az adós minden felelőssége megszűnik és utána az özönvíz?
2022. jan. 14. 22:36
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt írod alá a kezességgel, hogy kifizeted, ha az adós nem tudja. A bankot nem érdekli, ők a pénzüket akarják és jelenleg megkapják, tehát nekik jó íggy. Konkrétan egy olyan emberért vállalsz felelősséget kezességgel, akinek a bank nem adna pénzt. Tehát egy olyan intézet, ami sokszor felelőtlenül oszt pénzt, úgy gondolja az illetőről, hogy megpróbálni sem érdemes.
2022. jan. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre a válasz, nem.


Ha határozott időre vállaltad a kezességet, akkor értelemszerűen akkor ér véget a kötelem ha lejár az idő.


Határozatlan kezességi szerződés esetén a felmondási idő 3 hónap.


Így szabályozza a Ptk.


“6:425. § [A határozatlan időre vállalt kezesség felmondása]


Ha a határozatlan időre vállalt kezesség a kötelezettnek a jogosulttal szemben fennálló vagy a jövőben keletkező valamennyi kötelezettségét biztosítja, a kezes három hónapos felmondási idővel megszüntetheti a kezességi szerződést.”

2022. jan. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5 Itt már egy megvalósult, adós általi nem fizetés következményei vannak napirenden. Lehet, hogy pongyolán lett megfogalmazva a kérdés.
2022. jan. 15. 11:27
 7/13 anonim ***** válasza:

"Jó, de ilyen esetben az adós minden felelőssége megszűnik és utána az özönvíz?"

Dehogy szűnik. Továbbra is ő lesz az adós.

Az más dolog, hogy hitelező már nem fogja zargatni, mert már próbálta, és úgy találta, hogy úgyse fizet, viszont a kezes az fizet.

Ha te vagy a kezes, akkor az adós innentől már a te adósod lesz. Nem csak az általad kifizetett összeggel fog tartozni, hanem minden ezzel összefüggő kiadásoddal, és a neked való megtérítésig eltelt időre járó kamattal.

Te személyesen is zaklathatod, vagy polgári perben követelheted a pénzed visszafizetését.

2022. jan. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, most, hogy pontosítottál a válasz igen.

Nagyon sajnálom.

Leírnád mi történt?

2022. jan. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egy ismerősömmel történt. Kezességet vállalt és az adós bebukott. Már lemondott mindenről, de szerintem ez nem ilyen egyszerű. Most a válaszokat olvasva én azt tanácsoltam neki, hogy kérjen jogi tanácsot és ha kell perelje polgári úton az adóst!
2022. jan. 15. 15:11
 10/13 anonim ***** válasza:

15 éve nem igaz

"a kezes három hónapos felmondási idővel megszüntetheti a kezességi szerződést.”


csak gyáva vagyok és még mindig nem lettem öngyilkos

2022. jan. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!