Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki egyszer kezességet aláírt,...

Aki egyszer kezességet aláírt, az tényleg élete végéig fizessen, ha nagyobb összegről volt szó?

Figyelt kérdés
2022. jan. 14. 21:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

1. az ilyennek, mint én nincs pénze jogászra

2. ettől függetlenül sokszor megtettem, semmit nem ért

3. az egyetemleges adós halott ember

4. Bíróságnál is kérelmeztem, addig szórakoztak velem, míg végzésben lezártak elutasítással, és nem kevés illetéket kell fizetnem

Közben a hitelező megengedte a követelés felfüggesztését, de a bírósági végzés miatt a vh.folyamatosan vonja.

5. havi 30-40ezer marad megélésre

6. az életem egy nagy kalap sz.r. a semmiért élek, kapok pici fizetést, lefekszek felkelek és eltelt az életem

2022. jan. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A kezességet felmondani akkor már nem lehet, amikor fizetni kell. Csak előtte, ameddig még fizet az adós. Ha még akkor is fel lehetne mondani, amikor fizetni kell, akkor semmi értelme nem lenne a kezességnek, mert a hitelező nem juthatna a pénzéhez. A kezesnek fizetni azért kell, mert az a korábban vállalt kezessége következménye.
2022. jan. 28. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
sajnos igen. a jogból az EMBER kimarad
2022. jan. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!