Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rágalmazásnak számít?

Rágalmazásnak számít?

Figyelt kérdés
Van egy privát facebook csoport ahova egy bejegyzést tettek fel Márki-Zay Péter városlátogatásáról. Egy olyan ember tette fel aki Dobrev Klára egyik kampányállomásán kiállt hangszóróval és elk*rtuk táblával és az őszödi beszédet játszotta le a hangszórón. Ide kommenteltem, hogy "most nem voltatok provokálni?" Ezek alapján szeretnének engem rágalmazásért feljelenteni. Az úriembert nem említettem meg sehol nem írtam hogy ő róla lenne szó, illetve személyesen azt sem írtam, hogy - az ő szavaival élve - provokátor bűnöző. (Ő ezt írta hogy én őt annak neveztem, pedig sehol nem írtam ilyet sőt utalni sem utaltam rá... Most rágalmazásért akar feljelenteni. Jogos? Van mitől tartani? Azt mondta az úr, hogy lementi a beszélgetést és bíróságra megy vele. Jogosan? Privát csoportból is lelehet menteni beszélgetést?
2022. jan. 16. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem.
2022. jan. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mehet vele bíróságra csak ki fogják röhögni

Nem mellesleg, mivel privát a csoport, mégha le is írod, hogy Kis Pistike egy töketlen fæszkalap, aki politikai provokátor, akkor sem rágalmazás

2022. jan. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fenyegetőzik csak a hülyéje. Engem anno a Teveclubon fenyegetett feljelentéssel egy hülye gyerek, amikor nem dőltem be az átverésének, s nem rendeltem a tevéjének datolyát.
2022. jan. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mi számít rágalmazásnak? Ez nem számít annak akkor és semmilyen következménye nem lehet?
2022. jan. 16. 10:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Rágalmazás

226. § (1) Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást

a) aljas indokból vagy célból,

b) nagy nyilvánosság előtt, vagy

c) jelentős érdeksérelmet okozva

követik el.

2022. jan. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lényegében akkor csak fenyegetőzik és semmilyen jogalapja nincs ennek?
2022. jan. 16. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!