Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi tanácsot szeretnék...

Jogi tanácsot szeretnék kérni,egy kerítés ügyben.Kié a kerítés,és mit tehet vele ? A szomszédé,vagy a mienk ? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Volt egy szomszédunk akivel jó viszonyban voltunk.Rokon is volt.Rossz volt a kerítése,apám rokoni alapon ingyen,csinált egy vas kerítést.Később megromlott a viszony,és leakartuk venni a kerítést.Én le is vágtam egy közt.Ez az ember rendőrt hívott,mert félt attól,hogy apám megveri,azért mert megmérgezték a kutyáinkat,és a macskáinkat.Közben én csak azért vágtam le egy közt,mert mivel ezzel az emberrel nem lehetett beszélni.A kerítést meg le akartam rozsdamarózni,és újra festeni.Ez évekkel ezelőtt volt,azóta a szomszéd meghalt,a fia meg eladta.2éve ide költözött egy házaspár,és tegnap a pasi elkezdett engem számon kérni,hogy miért repesztettem meg,az ő kerítését meg így nem jó,meg úgy nem jó.Közben Ő nem tudja,hogy azt a kerítést merő rokonságból,apu,és én csináltam napokig.



Elbonthatjuk-e a kerítést ? Mert a mostani szomszéd egy arogáns ember aki nem érdemli meg ?


Van-e erre jogi paragrafus,vagy hasonló ?



2022. febr. 7. 09:20
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Egyébként falun lakunk.
2022. febr. 7. 09:21
 2/32 anonim ***** válasza:
84%
Az senkit nem érdekli, hogy ki csinálta. A kerítés az övé.
2022. febr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Egyébként már volt pár dolog amivel bosszúságot okozott.
2022. febr. 7. 09:26
 4/32 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló,egy jegyző szerint levehetjük.Csak jogilag szeretnénk tudni a jogviszonyokat.
2022. febr. 7. 09:29
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert te csináltad ajándékba, attól még nem a tiéd, ha neki adtad. Ráadásul nem neki, hanem az előzőek. A jelenleginél mi köze ahhoz?
2022. febr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, ha már ott van az a kerítés, miért akarod elbontani? Akkor nem lesz kerítés a két telek között? Ez miért lenne jó neked?

Különben úgy tudom minden telek tulajdonosa az egyik oldali kerítést köteles karban tartani. Mindenki ugyanúgy az alsó, vagy a felső oldal, nem tudom ott melyik.

2022. febr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Törvényi szabályozás nincs, a helyi szabályozást az Önkormányzattól kérdezheted meg, de alapvetően homlokzati fronton 100%-ban a telektulajdonos, hátsó közös fronton 50%-ban, ill. a telekkel szemben állva bal oldal 0%-ban, jobb oldal 100%-ban a telektulajdonos kerítése.


Ez esettől csak abban lehet eltérni, ha egyértelműen - számlákkal, közjegyzővel, tul. lappal igazolható módon készítette más a kerítést.


Viszont ez esetben sem bonthatsz el öncélúan.

2022. febr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
92%

"Közben Ő nem tudja,hogy azt a kerítést merő rokonságból,apu,és én csináltam napokig."


Miért nem mondtad ezt el egyből neki? De még most is elmondhatod.

2022. febr. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Törvényi szabályozás van.


A helyi onkormányzat szabályozza, hogy a kerités készítésének terhe kit illet és hol, a telek melyik részén. Ebből kovetkezik, hogy melyik kerités-szakasz kié.


A te eseted az, hogy a jóhiszemű vevő megvásárolta az ingatlant, a keritéssel együtt. Az az ové.


Apád meg mehet a saját igényével ahhoz, aki az ingatlant eladta.


A jegyző, vidéken bárki lehet, még egy 8 általánost végzett ember is. Annyit is ér a hozzáértése.

2022. febr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Látom,hogy néhányan nem értik.

Le egyszerűsítve írom le.Mi csináltuk a kerítést ami nem 1 napos munka volt.Ráadásul a saját kerítésünket is mi csináltuk.A mi munkánk van benne.És a szomszéd amiért elkezdett kis királyoskodni nem érdemel jó kerítést.A multkor azon pattogott,hogy a fánk hozzáér a villany kábeléhez.Közben azt a villanyoszlopot is amin áramot kap,merő jószándékból engedtük meg az előző tulajdonosnak,hogy az udvarunkon letegyék.Kib@szathatnánk a pics@ba.Egy év alatt kimutatta a foga fehérjét.....Egyébként ukrán titkolózik...Kamera,sötítítet ablak a házon,két egyforma autó.A szomszédokkal nem tárgyalnak,és semmelyik boltban nem vásárolnak...

2022. febr. 7. 09:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!