Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi tanácsot szeretnék...

Jogi tanácsot szeretnék kérni,egy kerítés ügyben.Kié a kerítés,és mit tehet vele ? A szomszédé,vagy a mienk ? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Volt egy szomszédunk akivel jó viszonyban voltunk.Rokon is volt.Rossz volt a kerítése,apám rokoni alapon ingyen,csinált egy vas kerítést.Később megromlott a viszony,és leakartuk venni a kerítést.Én le is vágtam egy közt.Ez az ember rendőrt hívott,mert félt attól,hogy apám megveri,azért mert megmérgezték a kutyáinkat,és a macskáinkat.Közben én csak azért vágtam le egy közt,mert mivel ezzel az emberrel nem lehetett beszélni.A kerítést meg le akartam rozsdamarózni,és újra festeni.Ez évekkel ezelőtt volt,azóta a szomszéd meghalt,a fia meg eladta.2éve ide költözött egy házaspár,és tegnap a pasi elkezdett engem számon kérni,hogy miért repesztettem meg,az ő kerítését meg így nem jó,meg úgy nem jó.Közben Ő nem tudja,hogy azt a kerítést merő rokonságból,apu,és én csináltam napokig.



Elbonthatjuk-e a kerítést ? Mert a mostani szomszéd egy arogáns ember aki nem érdemli meg ?


Van-e erre jogi paragrafus,vagy hasonló ?



2022. febr. 7. 09:20
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
83%
Mit tettél az előző tulajnak szivességből, az a kutyát sem érdekli. Jó hogy nem bontod el neki a Wc-jét, mert az előző tulajnak segítettél a csempézésében.
2022. febr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Te nem érted.

Leegyszerűsítve:

a) még mindig nem válaszoltál arra az egyszerű kérdésre, hogy melyik oldalon van a kerítés,

b) van-e bármilyen dokumentációd az általatok történt építés alátámasztására, a szóbeliségen kívül?

c) új elemként: miért került az oszlop a Ti udvarotokra (?), a szolgáltató csak indokolt esetben köt le ilyenről,

d) kamera, sötétített ablakok, egyforma autók, és nem vásárolnak - konkrétan ezekben milyen jogsértést látsz?

2022. febr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszolóként, bár természetesen nem mindegyik témában vagyok otthon,

2017-ig építéshatóságon dolgoztam, jogász is vagyok, ill. villanyszerelői végzettséggel is rendelkezem.


Várom a válaszokat.

2022. febr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
76%
14: jogász és villanyszerelő? Érdekes kombináció. :) Ez hogy jött össze? Jogász voltál, de nem fizetett eleget, ezért kitanultad a villanyszerelést, vagy fordítva?
2022. febr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
#15-szimpla unalom, rendre egyetem mellett OKJ-ztam is... :), a másik két diplomának és egyéb papírjaimnak sincs több közük ezekhez. :)
2022. febr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

A villanyoszlopos kérdésre a válasz.Egy hosszú útszakasz vezet a házukig.Két villanyoszlopnyi távolság.Az előző tulaj amikor építkezett két lehetőség volt,vagy mi engedjük meg,hogy az udvarunkra tegyék a villanyoszlopot,vagy a másik szomszéd.Meg engedtük az előző tulajnak mert rokon volt.



Tudom,hogy a gondolataim számára nem esnének jól.


Csak elkezdett kis királyoskodni.


Be sem mutatkoztak sem semmi...


De a gyönyőrű fákat kivágtuk a villany vezetéke miatt...


Lényegében az fáj,hogy nem lehet velük normálisan kommunikálni.


Számon kéri rajtam,hogy miért van megrepedve az oszlop ? De egy diktátor stílusban,pökhendi módon.


Közben ha apámmal önköltségen nem csinálunk stabil kerítést egy rossz rozsdás drót kerítése lenne.


A Covidnál is hülyére vették a rendőrséget...Az asszony elkapta otthon kellett volna maradni a pasinak is,de eljárt feketén dolgozni.


Simlis ,törekvő pézhajhász,lehet azért ez a titkolózás mert csempészetből él.

2022. febr. 7. 10:46
 17/32 anonim ***** válasza:
78%

"Simlis ,törekvő pézhajhász,lehet azért ez a titkolózás mert csempészetből él."


Ki tudja?

Sőt, az is lehet, hogy ő nyírta ki Kennedyt, nem?

2022. febr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
78%
Lehet bérgyilkos is.
2022. febr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

13-as válaszoló


Te nem érted.


Leegyszerűsítve:


a) még mindig nem válaszoltál arra az egyszerű kérdésre, hogy melyik oldalon van a kerítés,


b) van-e bármilyen dokumentációd az általatok történt építés alátámasztására, a szóbeliségen kívül?


c) új elemként: miért került az oszlop a Ti udvarotokra (?), a szolgáltató csak indokolt esetben köt le ilyenről,


d) kamera, sötétített ablakok, egyforma autók, és nem vásárolnak - konkrétan ezekben milyen jogsértést látsz?



A VÁLASZ sarok telken lakunk.Mién az utca fonti kerítés,felülről nézve mienk a baloldali kerítés,és a jobb oldali az ők utca front felőli kerítéséig.Mivel sarok telek itt van egy aszfalt út,és egy földes bekötő út.Az is a mi kerítésünk mint írtam.


B VÁLASZ Nincsen papír csak szóbeli megállapodás.


C VÁLASZRA Az elő írásomban válaszoltam a villanyoszlopra.

2022. febr. 7. 10:56
 20/32 anonim ***** válasza:

#14.

Azért én élek a gyanúval, hogy te mégsem vagy jogász.

Ha az lennél, akkor nem kérdeznél rá arra, hogy miféle bizonyítékai vannak a kerítés építését illetően.


Persze lehetsz valami kutyaütő jogász is, aki tényleg rászorul a villanyszerelő végzettségére.

2022. febr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!