Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire szabályos a lentebb...

Mennyire szabályos a lentebb leírt bírósági közlés?

Figyelt kérdés
Egy bírósági eljárásban elektronikus úton tartottam a kapcsolatot. A régi Pp. volt az irányadó, mert egy 6 éve húzódó ügyről van szó. Pénteken megkaptam az ítéletet, de levélben és nem elektronikus úton. A Bíróság köteles elektronikus úton tartani a kapcsolatot így felmerül bennem a kérdés, hogy ez így mennyire szabályos és egyáltalán figyelembe vehető vagy várjam, meg hogy elektronikusan is megküldjék az ítéletet?

2022. febr. 13. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

A "Bíróság köteles elektronikus úton tartani a kapcsolatot " kitétel nem azt jelenti, hogy nem küldhetik ki levélben amit akarnak, hanem hogy nem tagadhatják meg TŐLED, hogyha valamit nem személyesen vagy postai levelezésben akarsz intézni, hanem elektronikus levelezésen keresztül.

Ettől még a szabályok maradtak a régiek, bizonyos dolgokat kötelesek levélben, nyomtatott, aláírt papíron kiküldeni számodra, ahogyan értesíthetnek is levélben valamiről.

Az ítélet egy olyan dokumentum aminek hitelesnek kell lennie és hitelesíteni csakis a papíron szereplő aláírásokkal, pecséttel lehet. Ezt fogják tőled elfogadni más hatóságoknál, ha perben van rá szükséged, akkor ott is ilyen iratként fogják elfogadni és nem egy csatolt email az amit bemutathatsz.

Várhatod, hogy elektronikusan is megküldjék az ítéletet, de sokáig kell várnod. Miért akarod elektronikusan ha ott van a kezedben a konkrét dokumentum az ítéletről? Szkenneld be és lesz elektronikus másolatod róla, az sem lesz hitelesebb, mintha a bíróság küldené meg.

Ha valamihez szükséged lenne konkrétan a bíróságtól az elektronikus másolatára akkor beszélj velük és kérd, hogy ilyen formában is küldjék meg!

2022. febr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azért érdekelt a dolog mert pernyertes lettem és az fizetnie kell az ellenérdekű félnek. Nem szeretem volna azt hogy esetleg arra lehessen hivatkozni hogy nem kapta meg az ellenérdekű fél sem elektronikusan ezért nem hajlandó fizetni. Ő is elektronikusan tartotta a kapcsolatot és gondolom ő is levelet kapott. Így hogy leírtad akkor jogosan várhatom, hogy fizessen az ellenérdekű fél. Mondjuk az azért érdekes hogy az elsőfokú eljárásban elektronikusan küldték meg az ítéletet.
2022. febr. 13. 09:57
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 Gondolom akkor a járvány miatt tették, mert a postai küldeményeknek heteket kellett néha várni - de ez csak egy saját gondolat, lehet semmi ok rá.

Vagy azért mert ez már jogerős ítélet, nem tudom.

Szkenneld be és csatold egy email-hez a másolatát a papírnak - fagy fotózd le és úgy - majd küld el az ellenérdekű félnek mellékletben, és kérd, hogy az ítélet szerint fizessen.

Akkor nem hivatkozhat arra, hogy nem kapta meg az ítéletet, hiszen te éppen most küldöd el neki a másolatát.

2022. febr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Fsms ***** válasza:
100%
Az ítéletet az összes fél megkapja. Ha nem fizet, akkor az ítélettel elmész egy Végrehajtóhoz és elindítod a végrehajtást.
2022. febr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagy kár. Megérdemelted volna hogy bukjad a pert amennyi eszed van
2022. febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!