Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Képmutatás-e a dohányzás...

Képmutatás-e a dohányzás visszaszorítása intézményekben? Nem volt jobb régen?

Figyelt kérdés

#törvény #dohányzás #busz #étterem #vonatkabin #füstillat
2022. febr. 15. 09:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Miért lenne képmutatás? Kifejthetnéd, mert nem sok értelme van a kérdésednek.
2022. febr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem, nem az.
2022. febr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
8%
Hát az biztos hogy undorító ami most folyik.
2022. febr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem, én jobban szeretem, ha nem vagyok büdös.
2022. febr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az irodából úgy hazamenni, olyan szaggal mint egy füstült kolbász nem éppen felemelő érzés, mert sokan bagóztak. Vágni lehetett a füstöt.
2022. febr. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt jobb régen, ellenben sokkal rosszabb volt.

A gyerekeknél kialakult az a tévkép, hogy a dohányzás szimbólum, aki dohányzik, az már felnőtt.

8-10 évesen már sok gyerek kipróbálta a dohányzást, a 14-15 éves korosztályban már nagyon sokan rendszeresen dohányoztak.

Moziban, autóbuszon, vonaton, orvosi rendelőben, kórházakban is fújták a füstöt, aki nem dohányzott aktívan, passzívan kénytelen volt, nem igazán voltak rájuk tekintettel.

Minden egyes szigorításnál volt egy felháborodási hullám a dohányosok részéről, aztán megszokták az új rendet, nincs indok vissza térni a füstölős korszakhoz, még a dohányosok többsége sem vágyik arra, hogy mindenhol bagószag legyen.

2022. febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

Miért lenne képmutatás?

Én olyan hálás vagyok, hogy már egy kezemen meg tudom számolni hányszor érzek füstszagot, ha közlekedek a városban A-ból B-be, meg bemegyek heyekre.

Ha valaki büdös akar lenni, lelke rajta, de másnak ne legyen kötelező szagolnia.

2022. febr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem személy szerint az is irritál, mikor valaki bagózik, majd mintha az élete múlna rajta az utolsó másodpercig szívja, mielőtt felszállna/beszállna a járműre(busz, vonat, autó, stb) és gyakorlatilag az utolsó slukkok füstjét már bent lélegzi ki magából.

Tudom, aki épp dohányzott, az nem érzi, de mások nagyon is. Szóval akkora tahóság, mint szándékosan oda fingani mások orra alá.

2022. febr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 EagleHUN ***** válasza:
100%

Kérdező önmagát mindenki úgy teszi tönkre (rákossá, beteggé) és büdössé ahogy akarja.

De másokkal ezt ne tegye, ne is tehesse meg!

Már ezért sem képmutatás hanem teljesen jogos a dolog!

Nagyon jól mondják előzőek.


Azt meg még előzőek sem említették meg hogy nagyon tűzveszélyes is a benti dohányzás!

Bónusz hogy el is lehetetleníti a normális füstérzékelők elhelyezését is a dohányfüst.

Vagyis ha tényleg tűz van azt vagy később vagy sehogy nem lehet észlelni.

Még ha nem is dohányzás okozta, mindenki bent éghet emiatt.


Ez utóbbi meg aztán szerintem is teljesen elfogadhatatlan.

2022. febr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 EagleHUN ***** válasza:
100%

Megjegyzem panelokban és lakótömbökben is el kellene gondolkodni a tiltásról, mármint az emberkék saját lakásában letiltani a dohányzást! Elismerem nehéz lenne betartatni a lépcsőházakban most is tilos mégis csinálják.


Mert egyrészt a szomszédokat is tűzzel veszélyezteti.

Másrészt sajnos továbbra is sok a bunkó aki kidobja a csikket sőt még legtöbbször égve is.


Sose felejtem el amikor egyszer régebben már őszi sötétedés után mentem melóba és a négyemeletes legfelső emeleti ablakából szállt a világító parázs felém és "szerencsére" mellettem a jó száraz avar kupacba esett bele. /Hosszú száraz "vénasszonyok" nyara volt akkor./


Itt most nem is ismételném meg mit üvöltöttem föl az épület felé mert örökre kitiltanának még az internetről is nem csak innen. :D


Egyébként ez is probléma hogy el van dobálva a rengeteg soha le nem bomló és vizeket mérgező csikk, valamit azzal is lehetne kezdeni.


Például kötelező csikk visszavásárlás lehetne a dohányboltoknak.

Nem darabra hanem kilóra.

Hamarosan még a korábban eldobált csikkek is eltűnnének!

2022. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!