Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gondnokság alá helyezhetnek...

Gondnokság alá helyezhetnek azért, mert szorongással, fóbiákkal, depresszióval és kényszeres aggodalmaskodással élek együtt kisgyerek korom óta?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy családom és barátaim támogatnak, tehát emiatt nem lenne célszerű a gondnokság (és nem is lehetne így).


Szóval elég sok ilyen neurotikus tünettel élek kiskorom óta. Több pszichológus kezelt, és voltak jobb időszakaim. Fóbiáim közül a legerősebb a szociális fóbia. A szorongásom állandó, konkrétan a pulzusom állandóan 100 körüli. Voltam pánikbeteg is, már nem vagyok. Depresszió enyhébb. A kényszer betegségem kényszeres aggodalmaskodásban merül ki. Ez azt jelenti, hogy van egy hosszú listányi dolog, amitől félek - például a gondnokság XD - és ezeken leállíthatlanul agyalok, extrém esetben utána is járok. Ironikus, de ez a kérdés is olyan.


Intelligenciám magas volt kiskoromban (szerintem most is az), több tantárgyból versenyeredményeket is elértem, művészetből kimagasló voltam, és művészettel kapcsolatos tanulmányom volt. Viszont a 20-as éveimben lecsúsztam, és szégyenszemre munkanélküli vagyok. Szüleim támogatnak. De aggódnak is, érthetően. Nem vagyok büszke magamra.


Szeretném tudni, hogy ilyen személyek is kerülhetnek gondnokság alá? Kétségtelen, hogy a mentális állapotom miatt csúsztam le, de ezt inkább úgy kell elképzelni, hogy hiperérzékeny voltam mindig is, viszont, hogy ne lenne belátási képességem, azt visszautasítom. Azt, hogy "zavartnak" vagy elmebetegnek nyilvánítanának, azt nem tudom elképzelni. Szóval, szerintetek ezek a mentális okok, és a nihilizmus, amivel élek, elegendő lenne, hogy akár gondnokság alá helyezzenek?



2022. márc. 3. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt. Ezek gyógyítható mentális zavarok, nem vagy sem fogyatékos, sem elmebeteg, képes vagy önálló életre (még akkor is, ha most munkanélküli vagy) és nem veszélyeztetsz senkit.
2022. márc. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Ha gondolod, beszélgethetünk privátban. Tőlem nem idegen ez a téma.


Amennyiben ez a gondnokság alá helyezés VALÓBAN KILÁTÁSBAN VAN - és van erről határozat/végzés legalább a gyámhatóságtól hivatalos irat formájában a birtokodban - akkor akár konkrétumokkal is tudok szolgálni.


De erről semmiképpen nem a nyílt fórumon írok! Privátban többet.

2022. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
Én is huszonéves vagyok, a szorongás miatt munkanélküli a suli vége óta, ha gondolod, beszélgethetünk. De hacsak nem vagy bizonyítottan ön- és/vagy közveszélyes nem helyeznek gondnokság alá, ameddig képes vagy magadtól enni, tisztálkodni stb.
2022. márc. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


(Nincs ténylegesen kilátásban gondnokság alá helyezés, tehát nincs végzés, határozat, kereset stb..)


Nem voltam sosem veszélyes magamra, és másokra sem.


A kényszerbetegség azért egy nehezebben kezelhető betegség, vagyis az konkrétan OCD. Nekem abban merül ki, kényszeresen követem a szabályokat, törvényt olvasgatok, bírósági határozatokat keresgélek, és kvázi autodidakta módon jogot tanulok. A családom évek óta javasolja, hogy menjek jogásznak, mert amúgy tényleg j vagyok benne, de nem értik meg, hogy ez nálam kényszeres, és nem élvezem.

De a gondnokság leginkább az OCD miatt aggasztó, mert bizonyos kényszerbetegségek esetén gondnokság alá helyezik az embert, pl játékfüggőség. Vagy, ha valakinek lopási kényszere van, egyértelmű, hogy godnokság, de azért, nekem nem ez van... nem tudom, hogy az én állapotom hogyan korlátozhatná a belátási képességem....

2022. márc. 5. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!