Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag kötelezhető a lentiekr...

Jogilag kötelezhető a lentiekre egy munkavállaló?

Figyelt kérdés

Történet a következő: cégünk több országban jelen van, köztük van egy moszkvai iroda is. Kaptunk egy belső köremailt arról, hogy kerülni kell az oroszellenes megnyilvánulásokat, többet között a social media platformokon is, mivel ezzel rossz fényt vetítünk a moszkvai kollégákra, ellenkező esetben következményei lehetnek.


Na most, én nem vagyok az a kényszeres posztoló, sőt évek óta semmit nem tettem ki, de bizonyos fórumokon vagy legyen az akár az FB, gyakori hozzászóló vagyok, és igenis elítélem az orosz agressziót. Ezért komolyan elővehet a munkahelyem? Nem támadható ez jogilag? mondjuk ha ezért behívna a főnök, még aznap az asztalán heverne a felmondásom.



2022. márc. 23. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az FB profilodon fel van tűntetve nyilvánosan, hogy az adott vállalatnál dolgozol, így kapcsolatba hozható a vállalatod oroszellenes megnyilvánulásokkal, akkor igen, támadható vagy.


A magánvéleményedre jogosult vagy, a lényeg az, hogy nem szabad sehogyan sem kapcsolatba kerülnie a vállalatoddal ezeknek a megnyilvánulásoknak, azaz nem szabad kiderülnie sehol nyilvánosan, hogy te annál a vállalatnál alkalmazásban állsz.

2022. márc. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hisz egy ilyen megnyilvánulással, te, mint a cég dolgozója, a cég imídzsét rontanád. Elég sok helyen van valami hasonló kitétel.
2022. márc. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm a válaszokat.


Nincsenek kint rólam adatok, csak a név és a profilkép, amely alapján beazonosítható vagyok.

2022. márc. 23. 10:32
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Jelen munkatörvény szerint simán...

Sajnos már nem a dolgozót védi.

2022. márc. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Nehéz megválaszolni a kérdést, mert mindkét dologra van törvény, és a kettő üti egymást.

Első körben a munkaszerződésedet kellene megnézned, hogy abban milyen kitételek vannak, amikre ezek esetleg használhatóak.

A másik dolog, hogy nyilván senki nem akar foglalkoztatni egy nem lojális dolgozót, így ígyis-úgyis találnak rá lehetőséget, hogy megszabaduljanak tőled. Szóval ha már a vezetőség „megkért”, hogy nagy nyilvánosság előtt ne mondjatok semmit az ukrán helyzetről, akkor talán jobb úgy tenni.

2022. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Csinálj egy kamu profilt és kommentelj abból.
2022. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%
Remélem igen. Az oroszelleneseket mind kitoloncolnám Kijevbe.
2022. márc. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

#7, szóval az szerinted rendben van, hocy CIVILEK halnak meg egy háborúban, amihez nekik semmi közük?


Vagy például te önként és dalolva fizetnéd saját zsebből azt a pénzt, amivel 0rbánék tartonak, csak mert magyar vagy? Mert ugye nem velük fogják visszafizettetni azokat az összegeket, hanem a lakossággal fogják megfizettetni...

2022. márc. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%

Finomítanék azon amit fent írtak. Alap esetben neked munkavállalóként védened kell a munkáltatód anyagi érdekeit és a jóhírét. Ezzel kapcsolatban van egy kialakult ítélkezési gyakorlat, aminek az alapja ugyan a jogszabály, de az azért nem fed le minden létező esetet. Figyelembe veszik pl a beosztásodat stb. Nyilván vannak egyértelműbb helyzetek, meg kevésbé egyértelműek. A fent vázolt helyzettel kapcsolatban világos, hogy még semmilyen ítélkezési gyakorlat nincs.

Önmagában pusztán a köremail miatt szerintem nem ítélnék el a céget, persze ki tudja. Ha esetleg valakit egy ilyen poszt miatt azonnalival elküldenek, és az indoklásba is ezt írják, az lenne az igazi kérdés. Rossz fényt vetettél a moszkvai kollégákra? Ha senki azt se tudja hol dolgozol ez nem állja meg a helyét. Anyagi kára nem keletkezett. Egy konkrét utasítását megszegted, de ezt az utasítást lehet hogy eleve nem adhatta volna ki. Szóval sok itt azért a kérdés, személy szerint hajlok rá hogy ha nem felsővezető vagy, akkor te nyernéd a pert.

2022. márc. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!