Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha megszűnt a munkavállaló...

Ha megszűnt a munkavállaló lakhatása, és több 100km-re kell költöznie, akkor a munkáltató kötelezheti felmondási időre?

Figyelt kérdés
Hirtelen és váratlanul megszűnt a lakhatásom, a szüleimhez kell költöznöm 300km-re, így nem tudok tovább dolgozni a cégnél.

2021. nov. 10. 12:30
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Az kimaradt hogy határozatlan idejű a szerződés
2021. nov. 10. 12:32
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
Nem a munkavállaló kötelezi, hanem a szerződés amit aláírt.
2021. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Először is megpróbálnék beszélni a munkáltatóval - hátha tud megoldást a lakhatásra.

Másodszor: ha nincs semmi megoldás, akkor lehetősége van a munkavállalónak is AZONNALI hatályú felmondásra, de csak akkor, ha a munkavégzés folytatása lehetetlenné válik (egészségügyi ok, költözés, stb) DE! ezt akár bizonyítania is kell tudni, ha arra kerül a sor.

Esetedben pl. egy albérleti szerződés felmondása, stb.

Az viszont nem biztos, hogy ezt el is fogják fogadni, hiszen elképzelhető, hogy azt mondják - keress másik albérletet.


Azt azért megkérdezném: hogyhogy hirtelen, váratlanul szűnt meg az albérleted?

Egy normális albérleti szerződésben azért szoktak adni min. 1 hónap felmondási időt.

Nem volt szerződésed?

2021. nov. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Volt szerződés a párom és a főbérlő ( a párom rokona) között, de én abban nem voltam benne.

Szakítottunk a párommal, és mivel ő költözik nekem is mennem kell a héten.

Amint ez kiderült jeleztem a munkáltató felé, hogy nem megoldott a lakhatásom.

Másik albérletet egyből néztem, de a fizetésemhez mérten nem találtam a közelben albérletet. 160 ezer forint a havi bérem, és Pest környékén ilyen rövid idő alatt nem találtam számomra megfizethetőt. Pláne, hogy mindenhová kell a kaució, nekem még nincs félretett pénzem.

Tudom, hogy a részemről ez így nem törvényszerű, de jelenleg nem tudok hol lakni, a híd alól meg csak nem mehetek dolgozni.

Egyébként az éven 5 nap szabadságot vettem ki, szóval elvileg még van 15 nap szabadságom. Úgy tudom azt kivehetem a felmondási idő alatt is

Azért írtam, hogy elvileg, mert egy héten 6napot van nyitva az üzletünk, én abból 4-5 napot dolgoztam, a többi napon a kolléganőm volt. Ha akarta beírhatta ezeket a napokat szabadnapnak.

Korrekten fizetett ki mindig, de pl. Bérpapírt se kaptam soha hiába kértem.

Valamint állítása szerint én aláírtam a szerződést, viszont én ilyenre nem emlékszem, átkutattam az egész lakást, nem találtam saját példányt.

Egy tervezetet kaptam Messenger üzenetben, de azon csak az ő aláírása van, még csak pecsét sincs rajta.

Feltételezem, hogy talán aláírta helyettem a bérpapírokat stb, ezért sem vagyok biztos a szabadságot illetően, hiszen kitudja mit csinált a hátam mögött. Persze ezek csak feltételezések.

Attól tartok, hogy megtagadja tőlem az előző havi fizetésemet, kárpótlás fejében.

Ebben az esetben megteheti?


Elnézést, ha zavaros csak nagyon feldúlt vagyok.

2021. nov. 10. 13:06
 5/22 A kérdező kommentje:
És tudom abban is hibáztam, hogy nem erőltettem a szerződés írását stb. De már késő ezen gondolkodni
2021. nov. 10. 13:11
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Nem a munkáltató kötelez erre, hanem a munka törvénykönyve.


Ez egy olyan szerencsétlen szitu, amire csúnyán azt szokták mondani hogy "egyéni szoc probléma".

2021. nov. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Megpróbálhatod megbeszélni a munkáltatóddal, hogy közös megegyezéssel szűnjön meg a munkaviszonyod, akkor nincs semmilyen felmondási idő, akkor lesz az utolsó napod, amiben megegyeztek (akár már aznap vagy másnap).
2021. nov. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Igazából addig működött a közös megegyezés, amíg ki nem derült, hogy a kollégám karanténba került 10napig. Sajnos ekkor még nem írtunk alá semmilyen papírt ami ezt igazolná.

Amint ezt megtudta, rögtön a felmondási idővel jött, és azzal, hogy nem fizeti ki az októberi béremet sem.

2021. nov. 10. 13:32
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

"Volt szerződés a párom és a főbérlő ( a párom rokona) között, de én abban nem voltam benne. Szakítottunk a párommal, és mivel ő költözik nekem is mennem kell a héten."


Nos, hát ez így elég gáz - ez bizony az azonnali hatályú felmondáshoz nem lesz elég: SEMMIT nem tudsz bizonyítani.

"Párom" nem egyenlő egy férjjel, ott azért már jogviszony van, bizonyítható, stb. - épp ezért innentől az azonnali hatályú felmondás "felejtős".


Mindenképpen csak a munkáltatóval való egyezkedés lesz a célszerű: pl. adja ki a szabadságodat, te meg addig tudnál albérletet keresni.


Vagy tudok egy másik megoldást, ott kaució sem kell - bár nem túl olcsó.

Van olyan munkásszálló, ahol akár 3-4 napra is megszállhatsz és nem kell kaució sem - átmeneti megoldásnak talán jó lehet, amíg rendeződnek a dolgaid:

[link]


vagy ez olcsóbb és talán jobb is, azt nem tudom...

[link]


esetleg ez:

[link]

2021. nov. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a segítséget.

Megpróbálok vele még egyszer megegyezni.

Egyébként táppénzre elmehetek felmondási idő alatt?

Ha nagyon nem tudom addig megoldani a lakhatást, akkor ezt tudnám még csinálni

2021. nov. 10. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!