Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Testvér halálakor a szülői...

Testvér halálakor a szülői ház tulajdonjoga átszáll a gyermekeire/házastársára ha van neki mindkettő?

Figyelt kérdés
Hárman vagyunk testvérek (REMÉLEM NEM TÖRTÉNIK HALÁLESET, ezt direkt ki szerettem volna emelni) és jelenleg én vagyok csak egyedülálló, a két idősebb testvérem házas(2-2 gyerek, saját lakás mindegyiküknél). Én jelenleg itthon lakom szülőkkel és az érdekelne, hogy ha egy ilyen helyzet adódna, akkor az ő tulajdonjoguk erre a szülői lakásra megszűnne, vagy átszállna-e a gyerekeikre/házastársakra?

2022. ápr. 9. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Itt konrkétan minden részletet elolvashatsz:


[link]


alapvetően a leszármazók örökölnek.

2022. ápr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha valemelyik szülőd meghal, akkor hárman testvérek egyenlőó arányban öröklitek a szülői házat. De a hátramaradó szülőnek holtig tartó haszonélvezeti joga lesz a házon. Ha ő is meghal, akkor hármótoknak kell megegyezni, hogy ki fogja használni a közös tulajdont. Kivásárolhatjátok egymást, ha akarjátok...
2022. ápr. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2-es


És ha a testvérek(jelen esetben 2) lemondanak a tulajdonjogukról(ajándékozás) akkor az a jog egy esetleges halálesetnél már nem szállhat újra rá a gyerekeikre?

2022. ápr. 9. 15:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tulajdonjogukról mondanak le a testvérek, ha jelenleg a szülők a tulajdonosok?
2022. ápr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3. Nincs tulajdonjoguk a tesóknak, hiszen ÉLNEK a szüleitek!
2022. ápr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor az öröklési jogukról mondhatnak le hivatalosan ügyvéd jelenléte mellett? Hogy ha a szüleink elhunynának, akkor pl. én lehetnék az egyedüli örökös?(Ha így cselekednének és valóban lemondanának róla)
2022. ápr. 10. 01:17
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Miért tennének ilyet?
2022. ápr. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

6. Igen... lemondhatnak ügyved előtt, az örökhsgyók eleteben. De miért tennék?


Ezt siman megtehetik a szülők halalakor is, hogy átengedik neked a hazat...

2022. ápr. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Közjegyzőnél érdemesebb lemondani, mert akkor a lemondás biztosan bekerül a hagyatéki tárgyalásba (és biztosan jogilag is megfelelő)


A testvéreid gyerekei csak akkor nem örökölnének a szüleitek halála után, ha:

"604. § (1) A lemondás csak akkor hat ki a lemondó leszármazóira, ha a megállapodás így szól, vagy ha az a kötelesrészt elérő kielégítés fejében történt."

[link]


8-as: Igen, megtehetik, ha még élnek a szülők halálakor. Ha viszont már nem él, akkor a lemondás híján a gyerekei örökölnek, akik már koránt sem biztos, hogy nem kérik az örökrészüket. Ha pedig még kiskorúak, akkor a gyámhatóság engedélye kell mindenhez.

Gondolom, te is hallottál már olyan estről, amikor a szülő túlélte a gyerekét.

2022. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!