Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetős ügyvéd valóban...

Büntetős ügyvéd valóban "idegbeteg" szakma?

Figyelt kérdés
Tavaly előtt érettségiztem mikor a covid 1 hulláma volt, azóta dolgozom tescoban árufeltöltöként, gondolkodom, hogy meg kellee próbálnom az elte, vagy a P.ájk kart, mind kettő egyetem kb.100 km-re található. 5 év, viszont azután ügyvédként tervezném, azonbelül is büntetőszakban dolgozni, mert jól keresnek az nem kifejezés, csak egy büntetős ügyvédünk elmagyarázta, hogy ez egy "idegbeteg" munka, 15 éve csinálja és annyira ideges természetű, hogy a felesége otthon felbosszantotta és belevert a falba, 1 hónapig gipszben dolgozott, ráadásul az ügyfelei a vádlottak is sokszor mást mondanak, mint amire megkérte, hogy mi a jó, ha mit mondanak, de nem az ügyvédre hallgatnak, hanem mennek a fejük után, sok analfabéta roma ügyfél van, ki van készülve. Ha elvégezném az egyetemet, majd sikeres szakvizsgát tennék, aztán benne dolgoznék, valóban nehéz lenne, idegbeteg lennék vagy emberfüggő, ki hogy bírja?

2022. ápr. 10. 20:52
 1/1 Mándrik Gábor ***** válasza:
100%

Ez nyilván totál személyiség-függő, egyáltalán nem biztos hogy idegbeteg leszel ha büntetőzöl. Én se vagyok az és kikészülve se vagyok (legalábbis még nem :-D ).


De van sok árnyoldala is a szakmának, van igazság a sztorikban amiket az ismerősöd mondott.

Mindenképpen stresszes tud lenni és meló is van vele, ahhoz hogy sikeres legyél, meg hogy jól keress, azért oda kell magad tenni elég rendesen.

2022. ápr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!