Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyna áll jgoomban megvédeni...

Hogyna áll jgoomban megvédeni magam?

Figyelt kérdés

Látássérült vagyok, pár méteres a látótávolságom, az sem túl éles és a disztagmus miatt folyamatosan mozog minden.


Tegnap hazamentem a szülővárosomba meglátogatni a nagyszüleimet és a szüleimet. A két ház között van kb 2 km, azt lesétáltam, bizonyos utakon gond nélkül közlekedek, mert ugye ott éltem több mint két évtizedig.


Útközben két helyi suttyó belémkötött. Oké, ittak már, de szerintem józanul sem lettek volna sokkal barátságosabbak, azzal nyitottak, hogy mit nézek (mit néztem volna, az uttat:D) aztán végül elengedtek, de aztán utánam jöttek, az egyik nagyn mondta a "most szabadultam 12 év után, adjál cigit vagy megszúrlak" szöveget, a másik próbálta csitítgatni, de a világért se mentek volna el dolgukra, arra indultak amerre én, végig velem jöttek, az egiyk végig fenyegetőzött meg ordított, hgoy előtte menjek, a másik csitítgatta de egyébként ez csitítgatós ovlt aki először belémkötött:D


Namost, ha akár a pia miatt, akár mert így érzi jónak, az egyik elkezd engem ütni, én ottmaradok. Nem tanultam önvédelmet, de ha tanultam is volna, akkor ézékelem először a pofon közeledtét amikor már betalált. Ráadásul ha leesik rólam a napszemüveg, akkor a fény miatt még annyit sem látok, hogy egyáltalán utána nyúljak.


Tudtommal ha valaki kezet emel rád, jogodban áll visszaütni. De nekem esélyem se lenne ezzel a módszerrel.

Van bármi más mód ami a jogos önvédelembe belefér és segíthetne ha meg kellene védenem magam?



2022. ápr. 19. 09:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Jogod van tanulni, és jogod van a buta egódat kisebbre venni.
2022. ápr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%

Maximum egy gázpisztoly, de elrettentő ereje már annak se sok van, meg kikapják a kezedből, és annyival is mínuszban leszel. :(

Az ilyeneknél meg kés van, az ellen meg....legfeljebb egy 9x19 lenne hatásos.

Itthon meg még egy szaros gumitraumás lőszer is tiltott.

Az meg, hogy önvédelmi sportot tanuljon az ember, mert életében 1x összeakad pár ilyen fogyatékossal...legfeljebb akkor, ha tényleg sűrűn jársz arrafele.

Önvédelemből gyakorlatilag minden elnézett jogilag.(csak ne éles lőfegyverrel védd magad)

2022. ápr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%

"Önvédelemből gyakorlatilag minden elnézett jogilag."

Ez így nem igaz, az önvédelem nem haladhatja meg a támadás mértékét!

.

Szerezz be legális paprikasprét és VALÓS támadás esetén védd meg magad.

2022. ápr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

2-3as köszi a válaszokat, 1esnek meg az apjafszát:D


Igen, én is úgy tudtam, hogy a mértéknek kb azonosnak kell lennie, nem csaphatom le ólombottal, ha ő fegyvertelenül támad.


Paprika sprayt hol lehet tiszta módon szerezni? Kell hozzá bármi engedély vagy akármi?

2022. ápr. 19. 10:11
 5/26 Thunderfairy ***** válasza:
62%
A gázspré a legálisan használható nem a paprikaspré. Veszel mondjuk 2-3-at. Egyel otthon rendszeresen gyakorolsz, előrántás, célzás és fujás. A másik éleshelyzetre mindig kéznél van és a harmadik a tartalék. A gyors szemközt fujás még kés ellen is hatékony lehet.
2022. ápr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Paprikasprayt sajna nem vihetsz magaddal az utcán csak gázsprayt.

Bár én akkor is a paprikasprayt ajánlom, az legalább móresre tanítja a hülyegyereket :)


Tudsz rendelni netről is, vagy ha van a közelben vadászbolt, önvédelmi bolt akkor ott.

2022. ápr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
8%

Erdekes hogy a nisztagmust, amiben szenvedsz, disztagmusnak hivod..


Oriasi kamu kerdes.

2022. ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

7, bbbbbbbbocs, majd ha te olvastatsz magyar kiejtésű felolvasóprogrammal latin szavakat, majd te biztosan okosabb leszel.

De akkor a kedvedért hívjuk szemtekerezgésnek, teljesen mindegy. Örülök, hogy megfogtad a kérdés lényegét..

2022. ápr. 19. 13:50
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

A kérdés lényege a buta egőd,m édes kérdező. Ezt ne feledd.

Mondanám, hogy beteg, és aberrált. De ehhez mélyebb pszichiátriai vizsgálat kellene.

2022. ápr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

9es, kifejtenéd?

Hol jön az én egóm a képbe amikor épp sétálok Aból Bbe és megállítanak, hogy mit nézek, és hogy megkéselnek ha nem adok cigit vagy 2 sört? Abban mi az egó, ha szeretnék tenni ellene, ha épp ezt komolyan is gondolják?

2022. ápr. 19. 13:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!