Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyna áll jgoomban megvédeni...

Hogyna áll jgoomban megvédeni magam?

Figyelt kérdés

Látássérült vagyok, pár méteres a látótávolságom, az sem túl éles és a disztagmus miatt folyamatosan mozog minden.


Tegnap hazamentem a szülővárosomba meglátogatni a nagyszüleimet és a szüleimet. A két ház között van kb 2 km, azt lesétáltam, bizonyos utakon gond nélkül közlekedek, mert ugye ott éltem több mint két évtizedig.


Útközben két helyi suttyó belémkötött. Oké, ittak már, de szerintem józanul sem lettek volna sokkal barátságosabbak, azzal nyitottak, hogy mit nézek (mit néztem volna, az uttat:D) aztán végül elengedtek, de aztán utánam jöttek, az egyik nagyn mondta a "most szabadultam 12 év után, adjál cigit vagy megszúrlak" szöveget, a másik próbálta csitítgatni, de a világért se mentek volna el dolgukra, arra indultak amerre én, végig velem jöttek, az egiyk végig fenyegetőzött meg ordított, hgoy előtte menjek, a másik csitítgatta de egyébként ez csitítgatós ovlt aki először belémkötött:D


Namost, ha akár a pia miatt, akár mert így érzi jónak, az egyik elkezd engem ütni, én ottmaradok. Nem tanultam önvédelmet, de ha tanultam is volna, akkor ézékelem először a pofon közeledtét amikor már betalált. Ráadásul ha leesik rólam a napszemüveg, akkor a fény miatt még annyit sem látok, hogy egyáltalán utána nyúljak.


Tudtommal ha valaki kezet emel rád, jogodban áll visszaütni. De nekem esélyem se lenne ezzel a módszerrel.

Van bármi más mód ami a jogos önvédelembe belefér és segíthetne ha meg kellene védenem magam?



2022. ápr. 19. 09:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

1,7,9

Amúgy ti ugatok,meg kritirázjátok ember,ahelyett hogy segítenéntek?

Kérdező az egoista?

Maximum te,mert te ugatol róla,meg annyira tudtok más szidni..

Ja,tudom ti vagytok az világon az legjobbak,ti vagytok az jófejek mi?

Inkább maradjatok csöndbe mert ti vagytok azok az tipik mindenért leordibálos kötöszködös csávók,tudjátok akik még az is baj ha ember bokorban húgyozik és az is baj mert miért nem bírja ki..

2022. ápr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Mielőtt megmagyarázzák az nagy "okosok" hogy más az hibás szemét had nem mondjam mi,kérdésedet megválaszolom:

Mivel látássérült vagy,és nem gúnyolásból szerintem egy zseblámpa meg egy paprika spray is megteszi és futsál amerre tudol.

Mert hát valljuk be,egy látássérült ember annyira könnyü fellökni meg 20-szor belé vágni az kést mint hogy egy sovány emberel csinálnák.

Meg úgy megmondjam neked,az ilyenek nem félnek még jóistentől se.

Én mint csonkakezű gyerek,megmondom neked hogy én is az mondom hogy rúgjál köpjél meg dezodort+bicskát viszek ki mert legalább meg tudpm védni magm.

2022. ápr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
12igen, amúgy nem is volt cél győzedelmeskedni egy ilyen szituációban, elég ha sértetlenül megúszom és lehetőleg az értékeimet is megtartom:D A gázspray jó ötlet, bár a futásban ugye nem vagyok túl jó mert hát ugye nem látok:D De ha már ütnek, időt nyerek vele amíg valahogy feltalálom magam.:)
2022. ápr. 19. 16:10
 14/26 anonim ***** válasza:

13

Hát,egyszerű,érzed hogy honnét ütnek,akkor arra fújsz,és próbálsz mindenhova fújni.(ugyebár körbe fújni)

De amúgy futás azért mondom,mert akkor vissza futsz ahonnan jöttél..

Meg alapjából véve ha látásétült vagy,akkor ordibáljál meg próbálj figyelem feltűnést csinálni ha megtámadnak,mert ez olyan eset amikor tényleg kell csinálni az fesztivált..

2022. ápr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

12: Hidd el, paprika spray után nem kell futnia :D

az brutális....


haverral próbáltuk egymáson azt is és gázsprayt is.

gázspray se gyenge de azzal még simán "meg lehet küzdeni" és akár támadni.

De aki a szemébe ment brutálisan égő paprikaspraytől tud támadni az már valami SWAT-os lehet... ha pedig letüdőzi a permetet akkor az lesz még egy igen csak kellemes 1-2 óra szenvedés :D


Itt csak a szélirányra kell figyelni, nehogy visszafújja a védekező pofájába... bár írta visel napszemüveget.

2022. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
a (nap)szemüveg ennyire sokat számít?
2022. ápr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

16

Anyám is látátssérült,és az mondja hogy jobban lát szemcsibe.

2022. ápr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
15-től kérdeztem, az utolsó mondata miatt
2022. ápr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Esetleg egy nagyobb testű kutya beszerzése? Az már talán olyan elrettentő erővel is bírhat, hogy beléd sem mernek kötni. Pl. egy kuvasz, vagy kaukazusi juhász.
2022. ápr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Hm, hát akkor a paprikaspray meggyőzbb, még ha nem is éppen legális:D Feljelenteni az ilyen arcok úgysem fognak emiatt.

A helyzet amúgy elég szar volt, mert pont félúton voltam, 1 km-re nagyanyámtól, 1re a szülői háztól.


A kutyával az a gond, hogy itt ugye alkalmi szituációkról van szó és elvileg nem is mozgok veszélyes környékeken, szóval ha még az lenne, hogy "Megyek Mordorba, gyere Blöki", dehát egy sima sétáról volt szó. Mindig nem lehetek készültségből, mindig félni.. hát szar, na:D

2022. ápr. 19. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!