Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyna áll jgoomban megvédeni...

Hogyna áll jgoomban megvédeni magam?

Figyelt kérdés

Látássérült vagyok, pár méteres a látótávolságom, az sem túl éles és a disztagmus miatt folyamatosan mozog minden.


Tegnap hazamentem a szülővárosomba meglátogatni a nagyszüleimet és a szüleimet. A két ház között van kb 2 km, azt lesétáltam, bizonyos utakon gond nélkül közlekedek, mert ugye ott éltem több mint két évtizedig.


Útközben két helyi suttyó belémkötött. Oké, ittak már, de szerintem józanul sem lettek volna sokkal barátságosabbak, azzal nyitottak, hogy mit nézek (mit néztem volna, az uttat:D) aztán végül elengedtek, de aztán utánam jöttek, az egyik nagyn mondta a "most szabadultam 12 év után, adjál cigit vagy megszúrlak" szöveget, a másik próbálta csitítgatni, de a világért se mentek volna el dolgukra, arra indultak amerre én, végig velem jöttek, az egiyk végig fenyegetőzött meg ordított, hgoy előtte menjek, a másik csitítgatta de egyébként ez csitítgatós ovlt aki először belémkötött:D


Namost, ha akár a pia miatt, akár mert így érzi jónak, az egyik elkezd engem ütni, én ottmaradok. Nem tanultam önvédelmet, de ha tanultam is volna, akkor ézékelem először a pofon közeledtét amikor már betalált. Ráadásul ha leesik rólam a napszemüveg, akkor a fény miatt még annyit sem látok, hogy egyáltalán utána nyúljak.


Tudtommal ha valaki kezet emel rád, jogodban áll visszaütni. De nekem esélyem se lenne ezzel a módszerrel.

Van bármi más mód ami a jogos önvédelembe belefér és segíthetne ha meg kellene védenem magam?



2022. ápr. 19. 09:24
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Vinnéd magaddal mindig, mint egy vakvezető kutyát.
2022. ápr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Hááát ja, csakhogy a vkakvezető kutya tényleg vezet, szóval neki lenne is haszna, ráadásul vele bárhová be is mehetnék, mígy egy sima kutyával nem, és azt nekem kell irányítgatni, nem fordítva:D

Ellenben a vakvezető kutya zokszó nélkül végignézi a saját kivégzését, konkrétan még magát sem tudja megvédeni tisztességesen:D Elképesztően intelligensek, de az erőszakot egyszerűen... nem értik, hogy ez most mi és mit kéne vele kezdeni:D

Olyanok, mint én...:D


És hát 28 éves vagyok és egy kezemen meg tudom számolni hányszor kötöttek belém az utcán ehhez hasonlóan, szóval ilyen esetszám mellett egy kutyát fenntartani panelban... Amúgy szeretnék egy kutyát majd ha lesz kertem, de na, vélhetően nem cibálnám mindenhova magammal, főleg hogy nem is engedik be őket mindenhova.

2022. ápr. 19. 22:52
 23/26 anonim ***** válasza:

Kutya nem rossz megoldás,de mondjuk 3 gond van:

1.Túl költséges ahhoz képes hogy évente venned kellene paprika spray,vagy esetleg dezodor..

Vagyis ha veszel bármilyen önvédelmi fegyvert,tuti elfogy/elkop stb,de amit költöl kuytára,akkor vehetsz 20 doboznyi önvédelmi fegyver,és lehet az bármilyen kutya akár németjuhászról beszélünk akár ladbadorról csak nézz mint borjú az újkapura akkor semmi értelme,plusz pénz kidobás nyilván abba értelemben ha önvédelemről van szó.

2.Gondozni is kell.

Nem elég hogy kajától kezdve, orvosi ellátástól is költeni is kell?

Dehogynem,utánna kell takarítani az kutyagumit,plusz még gondozkodni.

3.Mi értelme amikor tényleg szűkség van rá?

Vagyis tényleg fontos látássérültnek egy kutya,de bizony egy olyan kutya ami nem megy neki az embernek,vagyis olyan kutya mint Golden retriever,Labrador retriever,berni pásztorkutya nem fog 3 részeg embernek neki ugrani,vagyis riktán hallani hogy hasonló kutya neki ment másik embernek....

Esetleg németjuhász mert az be lehet nevelni,de lényeg az lényeg:

Ez olyan értelmentlen mint hogy vonat alá aluminium síneket tegyünk.

Mert egy kutya nem tudja hogy mikor menjen neki,nem úgy mint egy pitbull,mert egy pitbull előtt hirtelen mozdulatot teszel,egyből leharapja az töködet,de egy Golden retriever előbb fogja az pofádat nyálasra nyalni.

2022. ápr. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Mi a neve ennek a helységnek? Fel kellene jelenteni őket,ha ismered, kik voltak, vagy jelenteni az önkormányzatnál, vagy a helyi rendőrségnél.
2022. ápr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom kik voltak, nem ismerem őket. Az egyik talán Péter volt, a másik így szólította ő A másik meg.. Báttya :D

És kétlem, hogy a rendőrség foglalkozna olyannal, hogy "hát cigit kértek meg erőszakosan viselkedtek, de tulajdonképpen csak beszéltek meg jöttek, nem bántottak, nem vették el semmimet".

Ennél egyértelműbb, bizonyítható káresetekkel se nagyon foglalkoznak..

2022. ápr. 20. 15:49
 26/26 anonim ***** válasza:
Kérdező, de azért jelentsd csak. Lehet, hogy most nem kapják el őket, de felveszik a jegyzőkönyvet és ha másodszor is próbálkoznak akár nálad, akár másnál akkor nagyobb erőket fognak rájuk állítani. Amúgy az is lehet, hogy már most keresik őket másért is, és akkor ez a jelentés jól jön. Szóval jelentsd csak bátran!
2022. ápr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!