Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kutyatartás társasházban?...

Kutyatartás társasházban? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Most költöztem társasházba, a lakás a magántulajdonom, tehát nem albérlet, stb. Van egy kiskutyám, aki mindössze 8kg és ez a súly már marad is, mivel kifejlett, felnőtt kutyáról van szó. Van 1-2 nagyon "kellemes" szomszédom, igaz panasz még sosem érkezett, de mégis ettől tartok. A kutyust nem viszem a lépcsőházba, kizárólag és szigorúan csak kézben lépek ki vele a közös helyiségekbe, a társasház udvarán nem pisiltetem, nem járatom, csak arra kijelölt helyeken a közelben.Úgy tudom ez az egyik fontos szabálya az állattartásnak? Naponta párszor ugatja el magát, és kétlem, hogy ezt a "gyilkos" inkább nyávogásnak, mintsem ugatásnak nevezhető zajt bárki is meghallaná. Tehát minden lépésemmel azon vagyok, hogy ne zavarja a társasház többi lakóját, közvetlen érintkezésben a kutyus sosincs egyik lakóval sem.Ez az állattartási mód megfelelő egy "közösségben" élő lakótárs részéről? Lehet ettől függetlenül valamilyen nézeteltérés köztünk a lakókkal?
2010. szept. 16. 13:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A csendháborításba simán belefér a szomszéd nyugalma, és az is alkotmányellenes, ha nem gyakorolhatja a csendhez/nyugalomhoz fűződő jogait...


:)


Ez kb olyan, mintha valaki az ajtód elé (bocsi a kifejezésért) c@rna, és Te mindig belelépsz...Ő csak az alkotmányos jogával él, mert él és az anyagcseréjéhez fűződő jogát gyakorolja, csakhogy az se mindegy hogy hogyan teszi. Vagy napi 12 órában fúrja a falat, mert az magánlakás, és ott az csinál amit akar... csakhogy ez nem egy kertes ház, hanem tömb, és a többi lakóra is hatással van..szóval nem fekete vagy nem fehér a dolog...


Én még mindig azt tanácsolnám neked, hogy légy jóban a szomszédokkal, mert ha nem, akkor nagyon keresztbe tehetnek neked (és bármelyik kutya tulajdonosnak)


Üdv! :)

2010. szept. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Az én szomszédaim gyakorolhatják a csendhez való nyugalmukat, mivel még zenét sem hallgatok hangosan direkt ezért..:) mellesleg, a kutyám nem szarik senkinek az ajtaja elé, mert mint már említettem korrekt és normális állattartónak hiszem magam..Csak tudod, nem egyszer találkoztam már jóindulatú, "belekötök mindenbe, mert unalmas az életem" gondolkodású kedves emberekkel.
2010. szept. 17. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!