Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SOS telefonos zaklatás ellen...

SOS telefonos zaklatás ellen mit lehetne írni?

Figyelt kérdés
Mai nap 40 perc alatt 87x hívtak 1x láttam a számot, utána átkapcsolta nincs hívásazonosító/ rejtett számra, illetve mégegyszer másik számról csörgettek, nem vagyok gyakorlatias, van egy rokonság akikkel évek óta nem beszélek, szeretném ha ez így is maradna, illetve félek a csalóktól, mennyire ciki a látott telefonszámokra ráírva smsben hogy tessenek nevet írni mert nem szeretem a rejtett telefonszámokat felvenni?
2022. ápr. 25. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem veszed fel, honnan tudod, hogy zaklatnak? Lehet valakinek nagyon sürgős lett volna hogy beszéljen veled, és folyamatosan próbálkozott. Te pedig nem vagy hajlandó felvenni, mert nehogy átverjenek. De önmagában az, hogy felveszed ha hívnak és megkérdezed hogy ki-miért keres (ha nem mutatkozik be), abból még nem lesz csalás. Mert ha olyat mondanak ami erre utalna, akkor fogod és leteszed, és el van felejtve.


Az az idő és energia amit abba fektetsz hogy kinyomozod ki és miért hív, csak fel kellene venni a telefont és meghallgatni hogy ki és miért hív, mert a hívások ezzel a két alapinformációval kezdődnek.


(azt amúgy megnézném, hogy egy rejtett számra hogyan küldesz SMS-t, hiszen az a lényege, hogy ne tudd beazonosítani őt)

2022. ápr. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 2*Sü ***** válasza:
100%

Érdemes felvenni a telefont. Ez neked nem kerül semmibe, a hívónak viszont igen. Ebből az is kiderül, hogy ki hívott. Nyilván nem kötelességed bármit is mondani a telefonba, lenémíthatod a mikrofont és félreteheted. Ha valaki tényleg zaklatni akar, ebből tudni fogja, hogy ez neked nem probléma. De akár az is kiderülhet, hogy valami fontos ok miatt hívnak, ez is benne van a pakliban.


> mennyire ciki a látott telefonszámokra ráírva smsben hogy tessenek nevet írni mert nem szeretem a rejtett telefonszámokat felvenni


Ha nem ismered a hívót, illetve nem ismered a telefonszámok felépítését, és nem tudod, pontosan hova is küldesz üzenetet, akkor ne írj SMS-t, és ne hívd vissza a számot. Ahogy írtam hívás fogadásáért nem kell fizetned, annak a költségét mindig a hívó fizeti (különben kárt lehetne okozni egy cégnek azzal, hogy éjszaka felhívod az üzenetrögzítőt). Viszont van olyan csalás, mikor emelt díjas számról hívnak, pont arra számítva, hogy visszahívod őket, vagy SMS-t küldesz, és még utólag is nehéz reklamálni, hiszen tényleg te hívtál fel egy emelt díjas számot, vagy küldtél rá SMS-t.

2022. ápr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Kapcsold ki a telod
2022. ápr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg vedd föl és kiderül, hogy ki és mit akar.

Ha nemkívánatos a hívás, akkor megmondhatod, hogy "kérem ne hívon többször".


Sosem értettem azokat akik nem vesznek fel bizonyos számokat. Valaki akar valamit mondani, azért hív. Ha nem tetszik a mondandója, elmondod neki és annyi.

2022. ápr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1# a látott 2 telefonszámra gondoltam az SMS küldést, mivel utána kapcsolta át rejtettre.


2# akkor ne is jelezzek vissza semmit, csak várjam hogy újra hívjanak?


És mi van ha az a rokonság az akire gondolok? És ha kiderül hogy ők azok, akkor ha továbbra is rejtettről zaklatnak akkor azt a rendőrség ha úgy alakul le tudja nyomozni?

2022. ápr. 25. 17:23
 6/10 anonim ***** válasza:

5, hát elmehetsz a rendőrségre vele, de valószínűleg szarni fognak rá. Azt fojgák mondani, hogy ha úgysem akarsz rejtett számokkal foglalkozni, miért nem tiltatod le, hogy hívjon. Merthogy megtehetnéd ezt is..


És értem én, hogy sz*r van a palacsintában a rokonsággal, de attól még, hogy nem kedveled őket, jogukban áll felhívni és megkérdezni mizu.


És igazából... amíg nem adod tudtukra, hogy nem szeretnél velük beszélni, addig még csak zaklatásnak sem minősül...

2022. ápr. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 2*Sü ***** válasza:

#2: Ha nem tudod hogyan épül fel egy telefonszám és hogyan lehet egy telefonszámról kideríteni, hogy emelt díjas-e, akkor semmiképpen ne jelezz vissza. Ha hív, vedd fel, és megtudod, hogy ki és miért akart hívni. Ha nem hív, akkor meg megoldódott a problémád.


> És mi van ha az a rokonság az akire gondolok?


Ugye a telefonos etikett szerint magánszemélynél a hívottnak csak annyit illik beleszólnia, hogy „halló”. A hívónak kell elmondania, hogy kit és miért keres. Ha olyan ember hív, akivel nem szeretnél tovább beszélni – előtte érdemes meghallgatni, hogy miért keres, hátha ő sem akarna hívni, de valami olyat tudhatsz meg, ami neked is fontos –, akkor egyszerűen annyit mondasz, hogy „nem kívánom folytatni ezt a beszélgetést, kérlek ne keress többet”, és leteszed a telefont. (Ha kevésbé akarsz illedelmes lenni, akkor még ennyit sem kell, de ennyit érdemes.) Ha újra ő hív, akkor ne tedd le, hanem csak tedd félre a telefont és némítsd el a mikrofont. Idővel meg fogja unni, mert ez a telefonos zaklatás addig működik, amíg a másik „zaklatódik”. Ha a zaklató úgy látja, hogy nem éri el a kívánt célt (nem leszel ideges, nem fordítod rá az idődet, energiádat), akkor abba fogja hagyni, hiszen neki ez pénzbe kerül, és több idejébe, energiájába, mint neked, aki ignorálja az illetőt.


(Anno valami adatvédelemről szóló vitában azt találtam írni egy fórumon, hogy nekem nincsenek ilyen jellegű aggályaim, hogy megtudják, hogy ki vagyok. És kiírtam a nevem, címem, telefonszámom. Valaki fel is hívott, de mivel nem szólt bele semmit, nem letettem, hanem „félretettem” a telefont, és csináltam tovább a dolgom. Volt még tőle egy mások és harmadik hívás is, ugyanígy jártam el. Negyedik hívás nem volt. Rájött ő is, hogy ezzel az egésszel nem velem, hanem magával tol ki.)


> És ha kiderül hogy ők azok, akkor ha továbbra is rejtettről zaklatnak akkor azt a rendőrség ha úgy alakul le tudja nyomozni?


Le. Persze ha nem tett megfelelő óvintézkedéseket (pl. nem egy térfigyelő kameráktól mentes környéken hív egy telefonfülkéből, mert akkor maximum a telefonfülkét tudják megtalálni). De pusztán az, hogy felhív, az önmagában nem biztos, hogy kimeríti a zaklatás esetét. Ahhoz vagy valami fenyegetésnek kellene elhangoznia, vagy rendszeresnek kellene lennie a zaklatásnak, olyan mértékűnek, ami már a magánélet sérülését okozza. Hogy őt esetleg megbüntetik-e, vagy sem, az biztos, hogy megér annyi macerát, mint amit egy feljelentés megtétele okoz neked? Nem egyszerűbb minél kevesebb időt, energiát, figyelmet fordítani az illetőre? Már így ez a kérdésed is rengeteg figyelmedet és energiádat vette el, nem az lenne az érdeked neked is, hogy másra fordíthasd a figyelmedet? Oké, ha hetek óta hívogat napi rendszerességgel, akkor már érdemes foglalkozni az üggyel, de első körben én inkább a telefon szolgáltatót keresném meg a problémával, és csak második körben a rendőrséget.

2022. ápr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, nekem is van egy hasonlóan hülye ismerősöm, őt sem értettem soha - ahogy téged sem.

a telefonod azért van, hogy fel tudjanak téged hívni. Akkor mi a tökömért nem veszed fel ha valaki hív? Honnan tudod, hogy zaklat és nem csak megnyerted a lottó ötöst csak érte kellene menned?

Miért nem veszed fel és tudod meg, hogy mit akar, hátha akkor nem hív fel többet?

Ha nem akarod, hogy felhívjanak akkor kapcsold ki a telefonodat vagy dobd el!

2022. ápr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 "akkor ne is jelezzek vissza semmit, csak várjam hogy újra hívjanak?"

Nem vetted fel 87 alkalommal most meg várni akarod, hogy újra hívjanak??????

Most akkor zaklatnak vagy te akarod, hogy hívogassanak?

Ha cseng a telefon, normál üzemmód szerint az ember felveszi, köszön/mondja a nevét és megvárja hogy a hívó elmondja miért hívta. Próbáld ki ezt a módszert, cirka 6 milliárd ember így szokta csinálni és bevált!

2022. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem értem mi bajod a rokonokkal, de mind1 is.


A fő telefonszámomat akár az egész ország is tudhatná, mert csomagküldésnél rajta van minden csomagon, mint kapcsolattartó - ha a helyzet nem változik ezzel fogok pusztulni... annyi trükk van hogy ha nem várok hívást, nem veszem fel akkor se ha ki van írva, utána megkeresem a számot a "ki hívott" oldalon.


Ha várok hívást értelemszerűen felveszem.


Újabban partnerkeresőhöz van dedikáltan egy másik számom, hogy ha valakivel valami csoda folytán odaérek hogy számcsere akkor nem a fő telefonszámot adom meg. Ha később probléma adódik, pl. nem akarok tőle többet ő meg igen és hívogatni akar, akkor nyugodtan próbálkozhat mert kb. két nem fogadott után ki is kapcsolom a másodlagos telefont :D

2022. ápr. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!