Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van, ha 8cm-nél nagyobb...

Gasago kérdése:

Mi van, ha 8cm-nél nagyobb pengéjű kés van a táskámban közterületen?

Figyelt kérdés
Itt igazából arra vagyok kíváncsi, hogy pl. ha egy sima konyhakést veszek a boltban, és azt hazaviszem, akkor az út haza közterület, szóval az is szabálysértésnek minősül? És ha nem, akkor vihetek 20cm vadászkést is a táskámban?

2022. ápr. 25. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Azért ennyire nem lehetsz béna. Hentesbárdot is boltban lehet kapni. Aztán haza is kell vinni. Az már egy más téma, ha a villamoson vagdalkozni fogsz vele.
2022. ápr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
2022. ápr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

A rendőröknek nincs röntgenszeme, nem tudják, hogy van nálad.

Ne hozd magad olyan helyzetbe, hogy ki kelljen üríteni a táskádat, menj szépen haza vele, és kész.

2022. ápr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Többször leírtam, nálam vannak 20-30 centis kések, bárd és hasonlók. Természetesen elcsomagolva a kocsi csomagtartójában. Soha nem szóltak érte. Viszont, ha hajnal kettőkor találnak a kabátujjába egy kést, akkor már más dolog. Mellékesen van a kocsiba machete is, de azért sem szóltak még egyszer sem, pedig jó párszor látták már.
2022. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%

Míg:

Mondjuk ha becsomgaolva/eltéve van biztonságosan,akkor nem fognak téged elővenni..

Azért mert mondjuk ha nem kellő közt ordibálsz az balhán és előveszel medveölöt mert mondjuk megittál pár üveg pálinkát,meg whiskyt akkor persze megtérpedelnek.

Amúgy lesz.rják hogy mivan nálad,nincs egyik rendőrnek se röngen szeme.

Max pénzbírság és fegyver elvéttel.

Amúgy elmondom én is hordtam egy nagyobacska 18 cm tőrt,és mégse vertek meg meg stb,és rendőr is kussba volt,és mondjuk utcán használtam mint étel kibontására

2022. ápr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Miért kell lepontozni?

Ez a igazság -__-

2022. ápr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!