Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit mondjak olyankor ha a...

Mit mondjak olyankor ha a foglalkozásomat kérdezik hivatalos helyen?

Figyelt kérdés
Bloggerkedem főleg, illetve kisebb szinkron szerepeket vállalok. Mostanában pl. az egészségügyben is gyakran kérdezik a foglalkozásom, arra azt szoktam leginkább válaszolni, hogy szinkronszínész vagyok illetve life coach autodidakta módon. Valóban adok életmódvezetési tanácsokat is, a blogomban. A harmadik szem felnyitása és hasonlók. Azonban többször is ért már olyan atrocitás, hogy simán kinevettek a kórházban és rávágták, hogy ezek nem is munkák, miből élek és hasonló kérdések. Joguk van ennyire a magánéletemben és a pénztárcámban vájkálni a különböző hivataloknak? Úgy tudom ez személyiségi jogokat sért.

2022. máj. 3. 06:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell válaszolnod aztán annyi.. mit hisztizel
2022. máj. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kórházban azért kérdezik, mert a foglalkozásod befolyással lehet a betegségedre ill. a kezelésre. Mondd azt, hogy újságíró vagy és kész, majdnem igazat mondtál. Ha megkérdezik, hogy hol az már csak kíváncsiság, mondd, hogy szabadúszó.
2022. máj. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krwkco ***** válasza:
100%
Szellemi szabadfoglakozású.
2022. máj. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne élhetne valaki szinkronszínészetből.
2022. máj. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Ebből megélsz? Vállalkozásban csinálod?
2022. máj. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

1. Anyuci eltartja

2. Orvosnál amikor eőször bejelentkezel nem kérdezik verbálisan. Adnak egy kérdőívet 100 kérdéssel. Milyen gyógyszereket szedsz? Milyen műtéteid voltak? Abban van a foglalkozás is. Beírod anyuci pici fia vagyok.

2022. máj. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egészségügyben azért kérdezik csak, mert vannak kockázatok, amik az egyes munkákkal járnak. Neked elég csak ülőmunkát, irodai munkát megadni, nekik ennyi is elég.

Eléggé kétlem, hogy valóban beszóltak volna neked ezért; korábban volt már itt ugyanilyen kérdés, ahol el is tűnt a kérdező a válaszok után, semmilyen pontosítást nem adott, kérdésre nem válaszolt.

2022. máj. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hgwell ***** válasza:

te egy sertodekeny es kenyes mindenkinel alacsonyabbnak erzed magad de ez ugy irhato le masok szemevel hogy te vagy a mindentudas atyja. nem neked valo az okos elet maradj nyugodtan bloggerezo mert nagyobb hasznot teszel mint kart es azt nem nevetik ki vagy kerdojelezik meg.

en nem vagyom masok karosodasara de...(te itt mar nekem jottel volna palcaval meg csuzlival ugy hogy meg folytatni se tudjam pedig csak egy ket szemely volt aki erdeklodot kedvesen es epp akkor jo kedvusegben toltotte a napjat es baratkozni akart amire te reagaltal. ez nem szemelyisegi jogok megsertese hanem riadalompanik azoknak akik ezt megkerdeztek toled.

a megsertes kifejezes hitelet vesztette magyarorszagon ezt csak hivatali esetekben hivatali esettel valo valaszban tudod szemelyhez szabni. ne haragudj de neked nem szeretnek konkret peldat hozni ra.

...azert megkerdezhetem mozgasodban vagy mentalisan korlatozva vagy hogy csak ilyen munkat tudsz vallalni es folytatni??!

2022. máj. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!