Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megtámad engem valaki,...

Ha megtámad engem valaki, tegyük fel: Részeg felnőtt aki agresszív és erősebb nálam. Megvédhetem-e magamat késsel (8cm és az alatt) vagy viperával, kizárólag önvédelemből anélkül, hogy engem vádolnának meg?

Figyelt kérdés

2022. máj. 14. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az életedre törnek, technikailag bármivel védheted magad. Viszont ha valami illegálisan van a birtokodban, azért természetesen te is megütheted a bokád, csak ugye annak már nem sok köze lesz az önvédelem cselekményéhez. Az egy attól teljesen független vád lesz, ha pl tiltott fegyver volt a birtokodban.
2022. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Az önvédelemnél azt vizsgálják, hogy arányosan jártál e el. Ha valaki megtámad puszta kézzel és pofán vered, akkor nincs gond, de ha lelövöd, akkor igen.

Ha azért támad meg, hogy megöljön, akkor önvédelemből ha megölöd is, az még arányos, mert élet áll szemben élettel.

Ezt még egy csomó minden árnyalja, de ez az alapelv van q büntetőjogban.

2022. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Ezt mindig a bírói eljárás során mérlegelik, így nem lehet megválaszolni. Egyébként mit keres nálad pl. az utcán kés, vagy vipera?
2022. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Bármivel megvédheted magad, ami szükséges a jogtalan támadás elhárításához.

Az, hogy közbiztonságra különösen veszélyes tárgyat tartasz magadnál, más kérdés.

2022. máj. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Addig védheted vele magam, amíg nem használod. Ha csak látszat szerepet tölt be, akkor rendben van. Betörő ellen sem védekezhetsz olyan csapdával, amibe ő belesérül, még saját telken belül sem. Autólopás ellen sem szerelhetsz be olyan készüléket, ami megcsapja árammal aki beül. Ha valakinek sérülést okozol, nem fog számítani az indok. Nálunk lejjebb az utcában az egyik akkor még ott élő férfihez egyik éjjel betörtek. Az egyik betörőt úgy fejbecsapta egy fém szobor szerű dísszel, hogy agyvérzése lett, mentő vitte el a lakásból, a korházban meghalt. 10 év börtönt kapott. (A bíróságon "bebizonyították" hogy nem is betörők voltak, véletlenül keveredtek a házba, így máris nem ön/magántulajdon védelem a fejbekólintás.) Szóval csak annyira önvédekezz, hogy senkinek ne essen baja. Főleg, ha nincsenek szemtanúk, mert akkor könnyedén kitekerik a történetet, és téged hoznak ki szándékos támadónak.
2022. máj. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Ez mindig tényállás.

Mivel ha mostan téged, valakit megtámad,és mondjuk 2-3-man vannak,mindig tény álláson alapul(mivel ez gyakori hogy csoportban vannak).

Nos,első kérdés hogy milyen életkorú a kérdező?

Másrész hogy mivel utazol?

Mert mondjuk 16 éves gimnazista,aki mellesleg kolis az megint más.

De mind1,akkor nézzük realista,nyári szünetet élvező 18 éves fiút:

Például elmész stradolni,és szednéd a sátor fádat,és mennél buszal.

Na ugyebár nyár van,és tegyük fel beléd köt egy mázsás gyerek nyilván keménykedésből a emberek előtt,és elkezd lökdösni,és annyira elfajul a dolog hogy neked támad,vagyis falhoz nyom és lelök a földre.

És te úgy reagálsz hogy előkapod akajás bicskádat,és megszúrkálod.

Ekkor barátai a háttérben vannak,de vannak a buszon 5-en rajtuk kívűl.

Tegyük fel,bíróság ellé álsz:

Tanúk,aki 3-man látták,és van videó felvétel:

Dagi srác bele kötött egy vézna gyerekbe,és a földön taposta,de gyorsba elővett egy bicskát és megszúrkálta.

4-en (vagyis 2 utas,meg 2 haver):

Vézna gyerek elkezdett anyázni,öö még előkapta a bicskájá,és dagi csak önvédelmből ütött.

Vagy törvényileg akit mellet vannak a több bizonyíték,meg szemtanú annak hinnek,bíró nyilván tárgyi bizonyíték kell,meg ész szerű gondolkodás.

Nyilván ha fegyvert használsz akkor előkapnak,és kicsit megrángatnak,de amúgy ha van bizonyíték,akkor nincsen semmi ürügy arra hogy téged büntesenek meg.

2022. máj. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
84%
Azt használni is tudni kéne kérdező. Nekem van de nem szoktam utcára ki vinni mert nem lehet. Te neked önvédelmi spray kéne.
2022. máj. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is van egy szép balisongom (pillangókés), ki van élezve/hegyezve, de mivel a penge mérete meghaladja a megengedettet, így elő se vehetném odakint. Egy erős szintű gázspray hatásosabb. A vipera meg eleve illegális eszköz.
2022. máj. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2022. máj. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Gázsprét vegyél. Ahól az jó oda lenne a kés is hatékony. A kést használni is tudni kell plusz még birni kell az okozott sebek és vér látványát is. Gázsprét könnyebben el is fogják fogadni a biróságon mint jogos önvédelem.
2022. máj. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!