Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha büntethetővé tennék a body...

Ha büntethetővé tennék a body shaming-et (testszégyenítés) az szólásszabadság ellenes lenne? A body shaming belefér a szólásszabadságba?

Figyelt kérdés
2022. máj. 19. 10:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

10es, elolvastad az egész szöveget amit írtam?

Nem, ne lehssen szídni. Véleményt formálhatsz, és ehet negatív vélemény is, de igazából mi a célja annak, ha ateistaként odamész egy vaállásoshoz és elkezded taglalni, hogy mekkora hülyeség a hite? Mi a célja ennek, hm?

2022. máj. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
71%
Nem betiltani kell a szavakat, hanem a gyerekeket/embereket megtanítani, hogy hogyan kezeljék, ha valaki ilyet mond rájuk.
2022. máj. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
5: és minden pofon mellé rendőrt akarsz állítani???
2022. máj. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

#11 Ezzel csak az a baj, hogy mindig mindent ki lehet úgy forgatni, hogy azt valaki halálos sértésnek vegye.

Meg mi a különbség aközött, hogy te a vallásos Gézának szidod a vallást, vagy az ateista Józsinak úgy, hogy a vallásos Géza is hallja, ő meg halálosan megsértődik és számonkéri rajtad.

Ezért egy baromság a kimondott szavakat büntetni, mert akármit ki lehet forgatni, akármi lehet sértő.Főleg manapság mikor már divat más helyett is megsértődni.


Külföldön már vannak olyanok, akik szerint body shaming valakit kopasznak, alacsonynak magasnak hívni is.

2022. máj. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

" ha ateistaként odamész egy vaállásoshoz és elkezded taglalni, hogy mekkora hülyeség a hite"


És ha nem megyek oda, hanem cikket írok róla általában, hogy mekkora hülyeség a vallás, akkor nem fognak megsértődni?


A body shaming nem csak azt jelenti, hogy személyesen mondom valakinek. Ha csak általában azt mondom, hogy a kövér emberek nem szépek, akkor is azt mondják majd, hogy megszégyenítem őket.

2022. máj. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Már így is borzalmasan bénító a durván túltolt polkorrektség ...


Majd kitalálnak olyan szinonímákat, amit nem lehetne betámadni...

Vihar a biliben.

2022. máj. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
57%

A 9-es nagyjából leírta, hogy hol vannak a határok.

Én általánosan miért ne beszélhetnék arról, hogy mondjuk a kövérség rohadtul csúnya, gusztustalan, egészségtelen stb, sőt!!! még akár azt is kifejezhetem, hogy lenézem, utálom őket. Van jogom hozzá? Miért ne!

De teljesen más kategória, ha odamegyek az utcán valakihez és azt mondom rá, hogy dagadt disznó. Szerintem mindenki érzi a különbséget.

2022. máj. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

"Én általánosan miért ne beszélhetnék arról, hogy mondjuk a kövérség rohadtul csúnya, gusztustalan, egészségtelen stb, sőt!!! még akár azt is kifejezhetem, hogy lenézem, utálom őket. Van jogom hozzá? Miért ne!"


Cikket írhatsz erről pl. az újságba így, ahogy leírod?

2022. máj. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
49%

#18 Nem hiszem, de azért az újságírás megint más kategória, ott ezer meg egy féle módon van még szabályozva, hogy mit csinálhat az ember.

De például facebook-on simán leírhatod.

2022. máj. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
#18 Hogyne.Lásd Jordan Petersont, aki annyit írt ki a twitterre, hogy Sports Illustrated címlapján szereplő kövér nő kövérsége nem szép.Emiatt halálos fenyegetéseket kapott, követelték, hogy tiltsák ki a twitterről.
2022. máj. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!