Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha büntethetővé tennék a body...

Ha büntethetővé tennék a body shaming-et (testszégyenítés) az szólásszabadság ellenes lenne? A body shaming belefér a szólásszabadságba?

Figyelt kérdés
2022. máj. 19. 10:57
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
49%

20, pl influencereknél szerintem megint más.

Ráadásul... miért raksz ki ilyet? Mármint... mi a cél?:D Sosem értettem ezt amúgy:D

2022. máj. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
30%
20: egy közszereplő tűrje a kritikát, ha ő kritizál másokat, akkor ne lepődjön meg, ha őt is kritizálják
2022. máj. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

#21 Ő nem influenszer, hanem egy kiemelkedő kanadai pszichiáter.


#22 Arról írt az egyik hozzászóló, hogy ha nem konkrét személyhez intézed a véleményed, akkor elmondhatod azt egy közösségi oldalon.Erre írtam egy példát, hogy ez hazugság, mert...

Azért az, hogy azt mondja valaki nem szép a kövérség párhuzamba állítani azzal, hogy jogos emiatt halálosan megfenyegetni valakit elég torz gondolkodásra utal...

Ráadásul a kövér hölgy a SPORTS érted? SPORTS Illustrated címlapján szerepelt, már ez önmagában abszurd.

2022. máj. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

23, azért azt senki nem állította, hogy a halálos fenyegetés bármennyire is jogos vagy nem elítélendő lenne.


És mindenki influencer, akit sok ember követ és ad a véleményére. Influál, azaz befolyásol másokat a saját véleményével. Ha ő, akire felnézek, tisztelek, helyesnek tartom a gondolkodását azt mondja, hogy a kövér nő csúnya, akkor én is zt fogom gondolni. (nyilván kissé lebutítva fogalmazva, de a folyamat ennyi).

2022. máj. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
#24 Aha.Tehát szerinted ha nem írná ki egy "influenszer", hogy abszurd dolog a Sports Illustrated címlapján egy kövér modell, és szerinte csúnya a kövérség, akkor nem is létezne más a világon, aki szerint szintén csúnya a kövérség.Oké
2022. máj. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Szükségtelen külön büntetendővé tenni a body shaminget...ugyanis a becsületsértés keretein belül már most is van lehetőség fellépni a káros jelenség ellen.


Ugyanezért gondolom ostobaságnak a Holokauszt tagadásának tiltását.

2022. júl. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!