Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az olyan fogyatékos emberek,...

Az olyan fogyatékos emberek, (pl halláskárosult) akik egyszerűsített munkaszerződéssel dolgoznak, azoknak is adóbevallásukban fel kell ezt tüntetni? Rájuk is vonatkozik az adó visszatérítésből visszajáró összeg?

Figyelt kérdés
2022. jún. 5. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg van határozva azoknak a köre akik adókedvezményben részesülhetnek.

Ha benne vannak ebben a körben akkor ezt érdemes az adóbevallásukban feltüntetni - különben nem kapják meg a kedvezményt.

Ez a kedvezmény a jövedelemből is igénybe vehető, mindegy milyen módon szerezte az illető és ráadásul 5 évre visszamenőleg is kérhető.

[link]

"“Az adókedvezmény igénybevételére jogosító, Kormányrendeletben szereplő további betegségek közül néhány:

hallási fogyatékosság

látási fogyatékosság

mozgásszervi fogyatékosság..."

2022. jún. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hallási fogyatékos vagyok. 2021 év végéig munkaszerződéssel dolgoztam egy munkaadómnál a NAV készítette el az adóbevallásomat és akkor is fizet vissza, részemre a NAV az adómból. Ez év februárjától a jelenlegi munkaadómnál egyszerűsített munkaszerződéssel dolgozom biztonságiőr-ként de folyamatosan több műszakban, de pótlékokra nem vagyok jogosult, ezt mondja a munkaadóm, nem is fizet. Kérdésem az, vagyonőrt szabályos e folyamatosan több műszakban foglalkoztatni, pótlékok fizetése nélkül? Ha megszüntetném a munkaviszonyomat, ismét a NAV készíti el az adóbevallásomat, az tudni fogja hogy egyszerűsített bejelentéssel dolgoztam? És erre az egyszerűsített bejelentésemre is számíthatók adó visszatérítésre? Köszönöm szépen a választ.
2022. jún. 5. 11:23
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 Ebben nem tudok segíteni, remélhetőleg lesz aki ehhez ért.
2022. jún. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!