Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek most?

Bekken'Bauer kérdése:

Mit tehetek most?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!

Szeretnék érdeklődni, leirom a problémát.

2015 óta azaz 7 éve egy gyárban dolgozom.

Heti 5nap 3 műszak 8 órában.

Eddig egy területen dolgoztam, a szerződésben is lakatos van írva.

Viszont most kitalálta a vezetőség a következőt:


3/3-ban kell dolgoznom, 12 órás műszakokban, tehát 3napot jövök 12ben utána pihenő napok és megint 3nap meló 12 órában.

És mindez egy teljesen más területén a gyárnak. Nem is értek ehez, be tanítanak elvileg de én nem szeretném vállalni... Mondtam hogy az adott szerződésben leirt lakatos és hajlító munkakörben ha nem tud foglalkoztatni akkor én itt hagyom..


Most azon gondolkodom, mit kéne tenni illetve mennyire volt ez jogos a vezetőség részéről, hogy én jövő héttől így meg úgy jöjjek..


7 év után járna 2 havi végkielégítés, de ha rendkívüli felmondással élek akkor biztos nem kapok..


Ha pedig közös megegyezés, akkor esetleg egy havi bért ki lehetne alkudni??


Én ezt nem csinálom, meguntam amúgy is ezt a 3 műszakos, meg darabszám az isten is életmódot...


Köszönöm ha valaki segíteni tud :)



2022. jún. 6. 00:22
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Vállald be az új melót, de a továbbiakban legyél béna tróger mindent leszaró munkaerő, hagy rúgjanak ki.
2022. jún. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy felmondj vagy közös megegyezést aláírj!!!


Ne írd alá az új munkaszerződést, ez esetben vagy foglalkoztatnak a mostani szerint vagy kirúgnak és kifizetnek!

2022. jún. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves második,

Eddig nem kellett alá írni semmi féle módosítást, csak annyit mondtak hogy jövő héttől határozatlan időre át vagyunk helyezve oda.



Kedves első hozzászóló, én ezt nem tudom bevállalni, a napi 8 órás munkaidőt megtudom oldani de 12 órában én nem tudom itt hagyni az állatokat, hisz tanyán lakunk kint, nem fog ide járni senki vizet adni az állatoknak. 12 óra alatt meg azért most szükséges, több féle állatka van :)

2022. jún. 6. 08:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Besetalsz a kormanyablakba a szerzodesseddel es megkerdezed mi a helyzet. Esetleg megkeresel egy munkajogaszt.


Vagy szepen kiallsz magadert es megmondod hogy te lakatos vagy, az van a szerzodesben. Vagy mondajank fel neked es vegkielegites plusz felmondasi ido aminek a feletol fel kell menteniuk vagy munkajogaszhoz es birosaghoz fordulsz amiert egyoldalúan wlternek a szerzodesedtol.

2022. jún. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A munkaidod is modosul igy feltetlen szukseges a szerzodes modositas. Amit meg nem vagy koteles elfogadni.


Altalaban azokkal szivoznak akikrol azt hiszik hogy ugy sem ismerik az mtv-t igy barmit megtehetnek.

2022. jún. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4. És 5. Válaszoló!

Pontosan ez a tervem, tudom a munka törvénykönyve kitér arra is, hogy más munkakörben is lehet a dolgozót foglalkoztatni, viszont kérhetem ezt írásba is foglalni. Sőt más részlegen, életerő beosztásban 44munkanap vagy 352óra a max limit, de ha módosul a munkaidő tehát 8 órából 12be tesznek akkor már írásba kell foglalni a módosítást. Ez pedig nem lehet hátrányos a dolgozóra nézve! Úgyhogy nekem ez baromira hátrányos mivel emellett én a földet művelem itthon, állatokat tartok, és így lehetetlen a kettőt össze hozni, ha hajnal 5órakor elmegyek itthonról és este 7re érek haza.

Köszönöm mindenkinek, már munkajogásznak is írtam. Hátha be jön, én ezt nem fogom hagyni!

2022. jún. 7. 23:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha lakatos munkakör szerepel a szerződésedben, akkor csak szerződésmódosítással helyezhet át más munkakörbe. Ha nem egyezel bele, akkor marad a régi felállás. Viszont átmenetileg más munkakörben is foglalkoztathat. De csak átmenetileg. Ez az átmeneti jelleg a beosztás szerinti 44 napot, vagy 352 órát nem haladhatja meg naptári évenként.


Ugyanez vonatkozik a munkavégzési helyre, és a foglalkoztatóra vonatkozóan is. Tehát átmenetileg más munkavégzési helyre is áthelyezhet, vagy más munkáltatónál is dolgoztathat. Az átmenet 44 nap, vagy 352 óra lehet csak!


A szerződéstől eltérő foglalkoztatás várható időtartamáról előzetesen tájékoztatni kell a munkavállalót.


"de ha módosul a munkaidő tehát 8 órából 12be tesznek akkor már írásba kell foglalni a módosítást"


Nem biztos. Mivel nem láttam a munkaszerződésed, ezért pontos információt sem tudok adni számodra. Gondolom, hogy heti 40 órában vagy foglalkoztatva. Ha csak ennyi áll a szerződésedben a munkaidőre vonatkozóan, és nincs részletesebben meghatározva, hogy ez a heti 40 óra hogyan van elosztva, akkor a munkarendet a munkáltató állapítja meg szinte "kénye-kedve" szerint. Valószínűleg átállnak munkaidő-keretes munkavégzésre (nekem úgy tűnik). Nem kell hozzá szerződésmódosítás, mivel a heti 40 órát úgy osztja be, ahogy neki kedvező. Ha a munkaidő-keret alkalmazásával biztosítja a heti 40 óra munkaidőt egyenlőtlenül elosztva a munkaidő-keret végéig, akkor teljesen szabályosan jár el.


"Most azon gondolkodom, mit kéne tenni illetve mennyire volt ez jogos a vezetőség részéről, hogy én jövő héttől így meg úgy jöjjek..

Átmenetileg jogos, ha betartja a törvény előírásait.

Véglegesen nem jogos, az csak szerződésmódosítással lehetséges.

A munkaidő ledolgozásának megváltoztatása jogos akár véglegesen is és szerződésmódosítás nélkül is, ha csak heti munkaórát szerepeltet a szerződésedben, és nem részletezi ki.


7 év után járna 2 havi végkielégítés, de ha rendkívüli felmondással élek akkor biztos nem kapok..

Azonnali hatályú felmondással (rendkívüli felmondás) nem lehet bármikor, bármilyen indokkal élni. Ahhoz a munkáltatónak munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben meg kell, hogy szegje, vagy egyébként olyan magatartást kell tanúsítania, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

Tehát LÉNYEGES kötelezettség, SÚLYOS GONDATLANSÁG/SZÁNDÉKOSSÁG, JELENTŐS MÉRTÉKBEN. A három feltételnek egyszerre kell teljesülnie. Ha teljesül, akkor is csak 15 napod van arra, hogy közöld az azonnali hatályú felmondást. A határidő jogvesztő! A felmondás indoklása kötelező! Az indok nem lehet általános, konkrétan meg kell jelölni, hogy milyen esemény alapján döntöttél az azonnali hatályú felmondás mellett, milyen vétséget követett el a munkáltató.


"Ha pedig közös megegyezés, akkor esetleg egy havi bért ki lehetne alkudni??"

Én inkább ezt javasolnám, hátha meg tudsz egyezni velük.

2022. jún. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!