Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszédom átdobott egy...

A szomszédom átdobott egy szatyornyi sz@rt az alábbi üzenettel, ez milyen törvényt sért? Feljelenthetem érte?

Figyelt kérdés

Bemásolom a szöveget, ahol szükséges, kipontozva: "Ha még egyszer átjön a kutyád az én területemre, és elkapom, akkor darabokban fogom visszadobálni! Évek óta pofázom, hogy csináld meg a kerítésedet, te lusta sz.r hitvány alak! Ezt vedd baráti figyelmeztetésnek, a saját kutyád sz.rához pedig jó étvágyat!"


Nos annyi igaz, hogy valóban az én kerítésem. De járnak be kóbor kutyák is. Nemcsak az én kutyámé az összes ürülék, ennélfogva igen inkorrektnek tartom, hogy ezt megmerte tenni!


2022. jún. 8. 11:34
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
100%

Na, alakul a flexi sztori...


A válaszok függvényében szerepet vált....

2022. jún. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:

42.: Nem :D Lenne jobb dolgom is, hidd el.

Csak azért írtam így, mert ha őszinte vagyok, akkor is én vagyok a sz@r, aki egy bunkó és nem tud illedelmesen szólni. De gondolom így is, úgy is.

2022. jún. 8. 14:19
 43/63 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg engedd ki a kutyáját a fenébe, majd megkeresi.. Ha pedig megharap valakit, az is az ő baja lesz.
2022. jún. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 A kérdező kommentje:

43.: Hogy engedjem ki? Amint meglát a kutya, rohan is haza.

Az elején még örültem is, hogy átjárnak a kutyák, legalább mozognak egy kicsivel többet. Nem gondoltam bele, hogy csak sz@rni járnak át.


Meg most büntessek egy ártatlan állatot a gazdája miatt? Simán elütheti egy autó, vagy bármi baja történhet. Az miért lenne jobb, mint az én ötletem, amiben senkinek nem esik baja, max. csak a szomszéd önérzete sérül?

2022. jún. 8. 14:29
 45/63 A kérdező kommentje:
Mármint nem tudom, mennyi kutyája van pontosan. Régebben több is volt neki.
2022. jún. 8. 14:37
 46/63 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most érett meg arra ez a kérdés, hogy jelentsem hogy csak kamu.....vagy ha nem is kamu akkor meg azért hogy mit szórakozol itt kérdező hogy folyton ferdítesz.
2022. jún. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
100%

"Meg most büntessek egy ártatlan állatot a gazdája miatt? Simán elütheti egy autó, vagy bármi baja történhet."

Akkor viszont egy megoldás maradt: szedegeted a szart továbbra is a kertből.

Elvileg egyébként a jegyzőnél kell jelezni az ilyesmit. Általában tesznek rá magasról, de ha szerencséd van, akkor komolyan veszi a dolgát, és elrendel valami intézkedést.

A fenyegetéssel az a gond, hogy ha nem javítja meg a kerítést, akkor vagy megölöd a kutyát (amit nyilván nem akarsz) vagy rájönnek, hogy blöff volt, akkor meg aztán kérheted őket bármire utána... A legjobb ötlet tényleg kiengedni az utcára, hadd turbózzon ott.

2022. jún. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
100%

"Amint meglát a kutya, rohan is haza."

Az még akkor szerencsésebb eset. Nálunk a szomszéd bullmastiffja nekünk rohant, felugrált, lihegett, nem hagyott békén. Az ember nem azért megy le a hétvégi vikendházba pihenni, hogy idegen kutyákkal birkózzon, kétszer kereste meg a gazdája utána, egyszer a szomszéd faluból hozta vissza. Harmadszorra végül a kutya magától szökött ki és nem lett meg azóta sem. Ez ilyen.

2022. jún. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 A kérdező kommentje:
46.: Nem kitaláció :D Csak nem mondtam igazat az elején, de tudtommal az semmilyen szabályt nem sért. De jelentsd csak, hajrá!
2022. jún. 8. 14:41
 50/63 anonim ***** válasza:
100%

Én már nemtom követni ezt a skizofrén sztorit de a lényeg


HA a szomszédod kutyája átjár hozzád, mert a sozmszédod szarik megcsinálni a kerítést, akkor jelents a polginál. Ők hivatalos felszólítást küldenek a szomszédodnak, hogy csinálja meg a kerítést.

Persze előtte szólj a szomszédnak, hogy ismételten szeretnéd, ha megcisnálná a kerítést, nem csak odatenne valamit. Ha a kutya továbbra is átjár, jelented a hatóságoknak. Ha visszaugat, hogy "maradj már kis csíra" meg társai, akkor lezárhatod egy vállrándítással a beszélgetést, hogy "oké, akkor ha nincs megegyezés, akkor jelentem a hatóságoknak és kséz".


Ha nem teheted, mert nem te vagy a tulaj (bár igazából nem vagyok benne biztos, hogy csak tulajként tehetsz ilyen bejelentést) akkor ja, engedd ki a kutyát.


A kakikat nem kell zacskóba gyüjtened. SImán lapátra teszed és átdobálod a szomszéd gyepére. FONTOS, hogy a földre dobd, ne a falra. Olyan helyre, ahova a kutya is kitolhatná magától. Járda, virágágyás, terasz működő opció.

Ezt egyébként mondhatod a szomszédnak is, hogy "ha nem oldja meg, át fogom dobálni a szart".


Ha kóborkutyák is bejárnak hozzád, akkor az a te dolgod, intézd el, hogy ne járjanak be. Ezzel biztosítod, hogy ne mondhassa a sozmszédod, hogy nem csak az ő kutyája szarik oda.


És igazad van, attól még, hogy ő tirpák, neked nem kell annak lenned. Nem érsz el vele semmit. Átdobni a saját szarát nem tirpákság:D De mondom, csak akkor nem tirpákság, ha a földre megy, nem a falra v ablakra. Szatyorba rakni fölösleges, a szarral a legnagyobb probléma a begyűjtés, ha te összegyűjtöd, csak szívvességet teszel vele:D

2022. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!