Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Testvéreimmel örököltünk az...

Testvéreimmel örököltünk az Apukám halála után ingatlan részt.A mostani felesége a haszonélvező az övé a lakás fele plusz a másik fél 1/4-e.A közjegyző azt mondta,ha bármi történik az ingatlannal akkor nekünk is fizetnünk kell a hányad alapján.Mi ?

Figyelt kérdés
És én honnan tudom, hogy mikor kell fizetnem ? És ha nem fizeti a közös költséget a nő, akkor mi a helyzet ? Vagy hitelt vesz fel rá ? Akkor mi van?
2022. jún. 12. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem vehet fel hitelt, ha nem járultok hozzá.


Ha nem fizeti a közös költséget, akkor előbb-utóbb árverés és akkor megkapjátok a rátok eső részt.

2022. jún. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel gyanús, hogy te kérdezted a múltkor a közjegyzős kérdést, ezért ügyvéd javasolt. De szerintem neked az sem lesz elég.
2022. jún. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én kérdeztem, de most átvillant az agyamon, hogy mivel egy olyan, számunkra idegen nőről van szó, aki minden hájjal megkent. A Tesóim csak pislogtak a közjegyzőnél, úgy viselkedett, hogy szavakba sem tudom önteni. Sok rosszat nézek ki belőle. Mondjuk az Apukám ékszerei meg a drága könyvgyűjteménye minden eltűnt !
2022. jún. 12. 13:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ha tudod mi hiányzik pontosan, akkor lehet feljelentést tenni
2022. jún. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

A háznak a 75%-a az özvegyé + a haszonélvezeti. Neked 12.5% jutott, testvérednek szintén 12.5%. Bármi történik az ingatlannal jó vagy rossz, akkor érintve vagytok. Mondjuk én visszautasítottam volna az örökséget. Fater utólag tehet egy szívességet, magyarul ki lett semmizve a 2 gyereke! Pénz nincs benne, többlet gondot felesleges magamra vállalni.


"Mondjuk az Apukám ékszerei meg a drága könyvgyűjteménye minden eltűnt !"

-Idegen nőszemély bekerül a családba, ezzel jár...!


Apunak a temetését az özvegy intézi!!! Főleg anyagilag!!!

2022. jún. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5. "magyarul ki lett semmizve a 2 gyereke!"


Ezt honnan veszed? A gyerekek örökölték az apjuk tulajdoni részéből a nekik járó részt. Azt meg nem tudhatod, hogy a lakást az apuka és az új feleség közösen vásárolta-e.

2022. jún. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Ránézésre szabályos volt az öröklés. Ezzel nincs semmi. Azt továbbra sem tudtuk meg, hogy volt-e végrendelet.
2022. jún. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen volt. A végrendeletben úgy volt leírva, ahogy én leírtam és a közjegyző is elmondta. Hogy tudok megszabadulni a részemtől ingyen? A testvéreim sem állnak úgy anyagilag, hogy kivásároljanak.
2022. jún. 12. 17:26
 9/10 anonim ***** válasza:

1. Hitelt csak a tulajdonjoga terhére tud felvenni rá. Azt is terheli majd a hitel, a ti tulajdonrészetek ettől még érinthetetlen marad.


2. A tulajdonrészedet elajándékozhatod, vagy el is adhatod, akinek akarod. A haszonélvező tudta és beleegyezése nélkül is.


3. Az, hogy kinek kell fizetni a költségeket, ha van haszonélvező is, elég kérdéses. Alapban a használónak (kellene), de bírói kollégium állásfoglalása szerint a tulajdonost terheli az efféle költség.

2022. jún. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2022. jún. 13. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!