Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha van a férjemnek háza...

Rizsaa kérdése:

Ha van a férjemnek háza (anyuja a haszonélvező ) de szeretnénk hogy nekem is legyen benne tulajdonjogom , mivel jár ez a folyamat ? Hogy intezhető?

Figyelt kérdés

Illetéket kell e fizetni majd ?

Hivatalba kell elkezdeni intézni ?

Anyós is kell hozza gondolom .köszönöm szépen



2022. máj. 21. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Az ő részéből simán adhat neked. Ajándékozással, és igen lesz illeték.

Viszont a haszonélvezet a te részeden is rajta lesz.

2022. máj. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Annyival kiegészítenem hogy mivel a férjed házastárs, így illetékmentes.


Ügyvéd kell hozzá.

2022. máj. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves egyes. Kell hozza olyan ember aki megállapítja az ingatlan értéket ? Vagy honnan tudjak majd ?
2022. máj. 21. 20:43
 4/7 A kérdező kommentje:
Oh de jó. Köszönöm kettes
2022. máj. 21. 20:44
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Miért kell ?
2022. máj. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

"Kell hozza olyan ember aki megállapítja az ingatlan értéket ? Vagy honnan tudjak majd ?"


Te/Ti határozod/határozzátok meg, hogy mekkora értéket képvisel az az ingatlan rész, amely a tulajdonodba kerül.


A vagyonszerzési illeték kivetéséhez a szerződésben szereplő érték csak egy támpont. Ha nem ért vele egyet az illetéket kivető NAV, akkor más értéket határoz meg az illeték alapjául.


Én vettem 3 millióért egy ingatlant annak idején, és a NAV 4 millióra becsülte az értékét, az után is vetette ki az illetéket.

De kaptam ajándékba garázst, aminek az értékét 450 ezerben határoztuk meg, azt meg elfogadta illetékalapnak.


Ha a férjed a saját részéből ajándékoz Neked tulajdonrészt, az jelenleg mentes az ajándékozási illeték alól.

A haszonélvező Anyós nem kell hozzá, mert semmiféle tulajdonváltozás nem érinti az ingatlanon fennálló haszonélvezeti jogát. Az sérthetetlen, és teljesen mindegy, hogy mennyi tulajdonosa van az ingatlannak, és ők kicsodák, a haszonélvezeti jog a haláláig tart, kivéve, ha még előtte lemond róla ingyen, vagy ellenérték fejében.

2022. máj. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Drága hatos ! Hálás vagyok !
2022. máj. 22. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!