Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha október 31.-én lejár a...

Ha október 31.-én lejár a diákom, de most vennék egy féléves vagy éves BKK-s diákbérletet, akkor megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

2022. jún. 17. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Most nem, majd október 31 után fognak megbüntetni.
2022. jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Nem.

A bkk irodában kérdeztem meg, (mondjuk én kismama bérlet kapcsán) azt mondták, hogy az igazolás lejárata előtt vett bérletet elfofadják.

2022. jún. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
vagyis akkor ha most veszek egy bérletet júliusra kedvezményesen, akár 1 évre, azzal nem büntethetnek meg?
2022. jún. 17. 12:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Megveheted, október 31-ig használhatod gond nélkül. November 1-től viszont hiába van diákbérleted, nincs hozzá érvényes diákigazolványod és csak azzal együtt fogadják el. (nyilván csak akkor, ha kérik mellé a diákot is bemutatni)
2022. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha én most jún. 30-án veszek diákbérletet júliusra és augusztusra, akkor az szeptemberig érvényes, mire megint kapok matricát? Bár nekem még soha nem nézték meg, hogy van-e egyáltalán diákom az évek alatt.
2022. jún. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én párszor kaptam MÁV-nál vagy BKK-n is, ellenőrzést... mikor diákomat is be kellett mutatnom... természetesen 1 olyan kivétel volt de az vidéken, hogy valahogy otthon hagytam a diákom, de kibeszéltem magam... és végül ejtette az ügyet az ellenőr a helyközi buszon... :).
2022. jún. 17. 13:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A tanulók utazási kedvezményét központi előírás, a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről szóló 85/2007. (IV. 25.) számú kormányrendelet (a továbbiakban: Kedvezményrendelet) határozza meg.


A Kedvezményrendelet 3. § (4) bekezdése alapján


„(4) A kedvezmények a diákigazolvány érvényességi ideje alatt, de legkésőbb


a) a tanévre, illetve a tanév II. félévére érvényesített diákigazolványnál a tárgyév októberi,


b) a tanév I. félévére érvényesített diákigazolványnál a tárgyév márciusi


havijegy érvényességi idejének lejártáig vehetők igénybe.”

2022. jún. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7-est értelmezzük!

Vagyis havibérletnél az a pár nap belefér, de egy negyedéves vagy éves bérletet nem használhatsz mondjuk november közepén.

2022. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8: igen, pontosan jól írod.
2022. jún. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!