Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkajogi követelések...

A munkajogi követelések elévülési ideje 3 év mely után a cég semmit se követelhet a volt dolgozójától? Jogi útra gondolok Mt. 286. § (1) bek.

Figyelt kérdés

Itt van ez:


Az elévülési idő 3 év (mt) mely letelte után még a bizonyítható és jogos követeléssel sem lehet semmit kezdeni.



[link]



8.2. A munkajogi igény elévülésnek szabályai


8.2.1. Az elévülés fogalma, az elévülési idő


Az igény elévülése azt jelenti, hogy a követelés keresettel (fizetési felszólítással) nem érvényesíthető, azaz a teljesítés kikényszerítéséhez nem lehet igénybe venni állami eszközöket.



A munkajogi igény három év alatt évül el [Mt. 286. § (1) bek.].


vagyis ha a cégnek van egy 6 lassan 7 éves követelése felém azt cseszhetik?


Érdekes, hogy írt a cég levelet hogy fizessek, én válaszoltam neki hogy 1 fillért se fizetek, vigye bíróságra.


Azóta nem hallottam felőlük. és már ennek is 5 éve, ,míg a követelés maga 6 éves.


2022. jún. 23. 08:26
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Ha nem küldtek az elmúlt 5 évben fizetési felszólítást, akkor szerintem igen.
2022. jún. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!