Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ma számíthat tényleges bünteté...

Ma számíthat tényleges büntetésre itthon, aki a kerítés mögött gyalogosat ugató, agyarkodó kutyára rálő gázpisztollyal vagy légpuskával?

Figyelt kérdés

Azért, mert idegesítette a kutya, hogy mit ugatja a gyalogosokat, ezért rálőtt.


Tudom, hogy állatkínzás, de tényleg kapna is valamit vagy eltussolnák?


Szerencsére nem velem történt, itt a környező településen volt egy hasonló eset, hogy valaki megunta és így akarta elintézni a kutyát. De részleteket nem tudom, azt se h mi lett a kutyával.



2022. jún. 28. 17:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
10 Ha ez igaz, hogy nem csinálnak semmit a rendőrök, akkor én is beszereznék egy légpuskát és visszalőnék. Jogom lenne elvileg megvédeni magam, a portám, és a kutyám, ha a rend őrei nem tesznek semmit. Bár amit szabad a szomszédnak, azt nekem biztos tilos lenne, és engem le is csuknának. Ilyen országban élünk sajnos.
2022. jún. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
74%
Szerencsére már meghalt az öreg :)
2022. jún. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
14%

Ja, mert az emberkínzás az nem lényeg, ugye? A puskát már túlzsnak érzsem, de mi lenne, ha bent, valami zárt területen ugatna a kutya, és nem az arra járó gyalogosok fülébe? Nem lehet végigmenni egy utcán, mert elkezdenek ugatni. Van, hogy hirtelen, nem számít rá az ember, és a frászt hozzák rá. Ez nem számít, nyilván, ugye? Vagy az se, ha telefonálok, és nem hallom tőle. És semmi. Azért ezeken is el kellene gondolkozni ám!

Egyébként szeretem az állatokat, de ez nagyon undorító, hogy másokra kényszerítik az ugatás hallgatását.

Ha meg olyanom van, akkor csak azért is megállok a kaputól nem messze és ott elálldogálok, hadd ugasson a kutya. Nem követek el vele szabálysértést, közterületen, ha nem akadályozom pl. út közepén a forgalmat.

2022. jún. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 PresidentEvil válasza:
78%

14, te jó ég... emberkínzás :D

"másokra kényszerítik az ugatás hallgatását."

vs

"Ha meg olyanom van, akkor csak azért is megállok a kaputól nem messze és ott elálldogálok, hadd ugasson a kutya."


Ezek szerint te kényszeríted magad rá, senki nem tart fegyvert a fejedhez hogy ott állj és hallgasd, menj tovább a dolgodra. Ki csinál már ilyet, szándékosan hergelni valaki kutyáját mert az ugat a saját kertjükben. Bár sok ilyen ember van sajnos aki direkt keresi a konfliktust másokkal és muszáj találnia valamit amibe bele köthet. Ha el kell menned valaki kerítése előtt, akkor azt a fél percet kibírod, nem?

Ezt a telefonálok és nem hallom tőle, meg hirtelen ugat és a frászt hozza rám dolgot hagyjuk is. Én meg szoktam ijedni mikor a busz mellettem hangosan puffan egyet vagy dudál egy vonat. Akkor... a tömegközlekedést is tiltsuk ki a városból? Ne legyünk már nevetségesek.


Engem például a játszótéren reggeltől estig torkuk szakadtából ordító gyerekek tudnak nagyon zavarni. Úgy sikítanak mint akiket élve nyúznak. Eszemben se lenne még csak rájuk szólni sem, nem korülöttem forog a világ. Talán te is kicsit hagyj másokat élni és ne gondold hogy mindenkinek hozzád kellene alkalmazkodnia :)


A kutyákra lövöldöző emberek meg... remélhetőleg kevesebben vannak mint a normálisak és aki állatokat képes bántani, az embereket is. Akkor ők is veszélyesek, rájuk mikor lehet lövöldözni?

2022. jún. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem olvastam végig, a kommenteket.


De ha állatkínzásért nem is, garázdaság vétségéért elő vehetik.


Amiért max ejnye bejnyét kap.


Nem tudom, nem vagyok jogász csak vagyonőr.

2022. jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Állatkínzás, de ráadásul azért is kötelesek kivizsgálni az esetet így is, úgy is, mert se a riasztópisztolyt, se a légfegyvert nem lehet ilyen okból és ilyen helyen használni (más szabályok vonatkoznak rájuk, de egyik helyzetben sem indokolt). Mivel ezzel veszélyeztethet embereket is, emiatt mindenképp eljárást kell indítaniuk. Érdemes kikeresni az erre vonatkozó passzusokat, hogy a lustábbik, vonakodó rendőrökre ott helyben rá lehessen pirítani - akkor nem merik majd bejátszani, hogy kihúzzák magukat az ügyintézés alól.
2022. jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
28%
13as, ha téged ennyire zavar minden zaj, akkor költözz ki a semmi közepére, ahol közel s távol senki sincs.
2022. jún. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
13as idióta barom
2022. jún. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!