Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pontosan hogyan kell érteni...

Pontosan hogyan kell érteni az új abortusz-törvényt, amit az USA-ban vezettek be?

Figyelt kérdés

Rengeteg PC-s ismerősöm és influenszer felháborítónak tartja. Én viszont nem értem, hogy mi is történt igazából, mert a részletekbe valamiért nem mennek bele.

Ha jól tudom, nem az összes államra vonatkozik, de örülnék, ha valaki részletesen kifejtené. Vajon indokolt esetekben (ha a magzat veszélyezteti az anya életét, vagy beteg) is tilos-e? A fogantatástól tilos vagy csak a 3. hónaptól?


2022. jún. 29. 11:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
15%
Gondolom azért vezettek be tilalmat, mert az USA népességnövekedése 2020 után lelassult. Bevándorlás nélkül 10 éven belül megállna a természetes szaporodásból eredő népességnövekedés. Ez csak elodázza a dolgot.
2022. jún. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Egyébként meg a fogantatás nem jog kérdése, hanem így működik a természet. A kérdésed annyira bizarr, mintha azt kérdeznéd, hogy az állatoknak miért van joguk az erdőben élni? Kezeltesd magad.
2022. jún. 29. 18:41
 13/14 A kérdező kommentje:
Hopp, ez a válasz nem ehhez a kérdéshez akart jönni, hanem egy másikhoz, ahol az egyik válaszoló azt kérdezte, hogy a magzatnak miért van joga az anyja méhében lakni?!
2022. jún. 29. 18:42
 14/14 kürasszír ***** válasza:
81%

Kedves kérdező!


Most amerikai Legfelsőbb Bíróság 1973-as Roe v. Wade döntését törölték el, amely alkotmányos, korlatozhatatlan alapjoggá nyilvánította az abortuszt, bármilyen indokkal a magzat méhen kívüli életképességéig, azaz a 24-28. terhességi hétig.


Az új döntés most a szövetségi államok hatáskörébe utalja az abortuszt.


Egyébként 7 szövetségi államban jelenleg egészen a születésig legális az abortusz, bármilyen indokkal, egészséges nő egészséges terhessége esetén is.

2022. júl. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!