Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg van olyan törvény,...

Tényleg van olyan törvény, hogy mester szakos hallgatókat kötelezhetnek iskolai órák megtartására?

Figyelt kérdés
Egy Facebook cikk alatt olvastam hozzászólásban, hogy tanár szakos hallgatókat küldhetnek összetett órákat tartani, sőt szinte bármilyen szakos mesterképzésben résztvevő hallgatót is. Most mennék természettudományos mesterképzésre, és szeretném megtudni, hogy mi igaz ebből, és mennyi eséllyel lenne kötelező tanítanom, és milyen iskolába kellene kimennem. Nem lelkesítő az elgondolás.

2022. júl. 10. 08:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hallottam ilyenről.


Kötelezni, biztos nem kötelezhetik.

2022. júl. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs valami facebook csoport tanárszakosoknak? Keress ilyet, és kérdezd meg ott.
2022. júl. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Tanárszakos hallgatóknak kötelező gyakorlata van. Ezt akkor tudtad amikor elkezdtem az egyetemet. Ezt a gyakorlatot pedig az egyetemes szabja meg hol és mikor kell elvégezned - persze veled közösen kiválasztva.

Ha tanárszakos hallgatóként neked nem lelkesítő gondolat, hogy taníts akkor sürgősen keress más pályát!

2022. júl. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem tanár szakra fogok menni.
2022. júl. 10. 10:02
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a #3 mondja.

Kötelező gyakorlat.

Ezt ne úgy képzeld, hogy egész nap bent rostokolsz.

Először csak hospitálsz. (nézed, hogy egy gyakorló tanár tanít) erről jegyzeteket írsz, megbeszéled a látottakat.

Írsz sok tervezetet. (arról, hogy hogyan tanítanál te egy adott órán, hogy bontanád le az anyagot, mit mondanál, mint kérdeznél.) sokat írsz.

Ezekre jegyet kapsz.

Aztán igen, tanítási gyakorlat is van.

Van, amikor a teremben csak te vagy, az osztály, és az a tanár, aki rendesen tanítani szokta őket. Ez a gyakorlás, mert vizsgázni is kell tanításból.

A vizsgán ott az osztály, a rendes tanár, és hátul ül még olyan tanár, aki téged tanít.

Vatozó, hogy hányan vizsgáztatnak.

De kb minden pedagógiai szakon ez a menete.

Ha nem így van, akkor valaki javítson ki.

2022. júl. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok.

Ez több féléves anyag.

Nagyon valószínű, hogy egy nap csak egy órát fogsz tartani, maximum kettőt.

Esetleg a záróvizsgán többet.

2022. júl. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ez kicsit olyan, mint jogsit szerezni.

Először megtanulod a KRESZt, aztán beparkolsz 4 bólya közé, aztán vezetsz forgalomban oktatóval, és a végén úgy vizsgázol, hogy hátul ül még valaki,aki figyel.

Persze stresszes, de ez a módja.

2022. júl. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A #4-esben írja a kérdező, hogy nem tanárszakra megy, de a leírásban írja, hogy Facebbok cikk a tanárszakosokat küldik, így ha igaz is, akkor kérdezőre nem vonatkozik, mivel nem tanárszakos :) Az eleve nem is oktathat, akinek nincs tanárvégzettsége és nem is tanárszakos. (Nem vagyok tanárszakos, csak találtam egy ellentmondást a kérdésben :) és így logikus)
2022. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

#8 Igazad van azzal a javítással, hogy oktathat olyan is akinek nincs tanári végzettsége és még olyan is akinek nincs diplomája - de csak külön engedéllyel.

Nálunk így tudtuk csak megoldani tavaly ősszel a tanárhiányt, hogy az egyik kolléga meggyőzte az egyetemista ismerősét, hogy ugorjon be óraadónak matekot tanítani. Most diplomázott csak le a nyár elején, nem tanárszakos, nem is matematikus, csak már megvolt a szigorlata matekból. A Klébersberg központnak kellett jóvá hagynia és külön engedélyt adnia rá.

ahogy nekem sem régóta van meg a tanári diplomám, mégis sok éve tanítok már mert szakirányú diplomával engedélyt kaptam rá - azzal a feltétellel, hoyg megszerzem a diplomát is határidőre.

Óraadóként pedig szintén lehet alkalmazni olyat akinek nincs tanári diplomája, képzése - csak szintén engedély kell.

2022. júl. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A bejegyzés természet tudományos mesterszakosokat, vagy mérnök mesterszakosokat is ír. Ezért vagyok elbizonytalanodva.
2022. júl. 11. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!