Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy van ez a jogi ellentmondá...

Hogy van ez a jogi ellentmondás? A. Szóbeli szerződés érvényes akkor is ha nem írtam alá. Tehát nem tehetem meg azt hogy meggondolom magam és nem írom alá azt amiben megegyeztünk.

Figyelt kérdés
‌B. Autóval utkozom és elismerem a felelősséget - szóban Késöbb megtudom hogy vétlen voltam ezert irasban nem ismerem el s ekkor a KRESZ számít es nem az amit elismertem?
2022. júl. 10. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az számít amit elismertél. Pl ittas vezetésnél zéró tolerancia van, de halatta vagy a 0.2 ezreléknek akkor nem tudnak veled mit csinálni mert azalatt nem értékelhető az eredmény. Ha viszont elismered hogy ittál akkor 0.07 ezrelékért is megbaxnak.
2022. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

A 0,07 mg\l pont 30.000 fix közig bírság, ami jár, ha elismered, ha nem.

0,05 mg\l alatt nem vagy köteles elismerni.

Bár új rendőrök már azt mondják, ilyen már nincs, érts: zéró tolerancia, vagyis 0,01-re is büntetnek

2022. júl. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
A kettes hazudik.
2022. júl. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as bizonyíts be, ha nincs igazam.
2022. júl. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A szóbeli szerződéssel csak annyi a gond, hogy hogyan bizonyítod, ha a másik tagadja? Legfeljebb akkor tudod, hogyha hangfelvételt készítettél.

A szóbeli megállapodás olyan korban volt érvényes, amikor még más volt az értékrend, a kimondott szónak volt jelentősége. Ma már hazudozik mindenki össze-vissza, érdekeinek megfelelően. Ezért kell írásba fektetni a megállapodást.

2022. júl. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én olyan esetre gondolok amikor bizonyítható. Itt most nem a bizonyíthatóság kérdés, hanem a szóbeli szerződés jogi alapja.


Nem pont alkoholos példára gondoltam volna de ha azt vesszük, egy olyan esetre gondolok amikor az illető bevallja hogy ivott de a véralkohol vizsgálata a fent említett büntethetőségi határ alatt van. Nem tudom hogy ez most 0,01-nel kevesebb vagy több, sok minden elhangzott de lényeg hogy alatta van. Ennek több oka is lehet rosszul becsülte fel az eltelt időt nem volt tisztában hogy a mennyiség amit megivott sok vagy kevés és bevallotta hogy igen ivott.


Esetben mi számít az hogy bevallotta hogy ivott vagy az, hogy a törvény által előírt határérték alatt vagy felett van e a véralkohol szintje?

2022. júl. 11. 03:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!