Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Internetes csaló áldozata...

Internetes csaló áldozata lettem, akkor hogy szerezzem vissza a penzem?

Figyelt kérdés

Buta voltam, nem tajekozodtam a honlap valodisagarol.

Egy nagyobb osszeggel lehuztak!


Hogy kaphatnam vissza a penzem?


Hálásan koszonok minden segitseget!!!



2022. júl. 11. 06:57
 1/10 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Valószínüleg sehogy, de megpróbálhatsz írni a banknak és bejelentheted öket a rendörségen.

Könnyü pénz nem létezik, föleg az interneten nem…

2022. júl. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.
2022. júl. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Melyik a kedvezményezett bank? Hova utaltad?


Velem is volt hasonló helyzet. Hamis albérlet hirdetést fizettem ki.

2022. júl. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá sok esély, de sétálj be a rendőrségre. Mivel weboldal így esélyes hogy nem te vagy az első sem az utolsó akit lehúznak így csoportosan van esély legalább a kamubolt bezárására.
2022. júl. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2%
Sehogy. A "rendőrség" alapból nem foglalkozik a bűnözőkkel, az internetes bűnözést meg nem is értik.
2022. júl. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A rendőrségen felül szerintem érdemes a fogyasztóvédelemhez is jelenteni.
2022. júl. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként legelőször a bankodnak érdemes jelezni
2022. júl. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Részletek?

Hol vásároltál? Kitől? Hogyan fizettél? Mekkora összeg? Pontosan hogyan vert át?

2022. júl. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egy magát Pandora ékszerboltnak kiadó online shop volt.

Rendeltem 18.000ft ertekben. Amikor fizettem ez az osszeg kerult levonasra. Miutan megtortent a tranzakcio es leellenoriztem a mobilbankomban ott mar tobb, mint 42.000 ft kerult levonasra! Amit egyszeruen továbbra se ertek, hogy hogy nyulhattak igy bele az utalt osszegbe!

Egybol utanaolvastam a neten ennek az oldalnak, akkor derult ki, hogy ez egy csaló oldal. Aztan utolag kezdtem csak atnezni az oldalt es ordito jelekre lettem figyelmes. Se bemutatkozas, se elerhetosegek, se visszakuldesi lehetoseg, se szekhely es stb.

Buta voltam, nem csekkoltam. Ez nem is kerdes, mielott barki lehulyezne.


Masnap reggel hivtam a bankot. Azt mondtak appon keresztul irjak egy uzenetet, hogy szeretnem az elutalt osszeget visszakapni. Bőven 24 oran belul jeleztem. Valaszt nem kaptam. Egyelore varok. Nem tudom mekkora az esely ra, hogy visszajut hozzam. Abban remenykedem, hogy egy darabig még ült az elutalt penz…

2022. júl. 12. 11:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Bankkártyás fizetés esetén sokkal könnyebben visszaitalják mint banki átutalással
2022. júl. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!