Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha magántanár kiállított...

Ha magántanár kiállított nekem egy számlát, akkor köteles vagyok utalni vagy elállhatok a szolgáltatástól?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy első alkalom lenne korrepetálásra, viszont mégis meggondoltam magam és inkább nem akarnék hozzá járni. De már kiállította a nevemre/címemre szóló eszámlát mint alanyi adómentes és megkaptam.

Szeretném visszamondani, de nem tudom baj lehet-e ebből (jogi kártérítés) azon kívül, hogy többet gondolom hozzá nem mehetek azzal, hogy faképnél hagyom 1 órát se járva.


Nem írtam alá semmilyen szerződést, alkalmanként számlázná ki, de szóban nyilván megegyeztünk, hogy hozzá fogok járni korrepetálásra.


Ilyenkor már muszáj utalni és legalább egy órára elmenni vagy ignorálhatom a dolgot és legfeljebb írhatok neki, hogy köszönöm de meggondoltam magam és mégse akarok menni?



2022. júl. 19. 21:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
57%

Párom adott magánórákat (bár most a KATA révén lehet nem fog többé...)

Csak az fizetet előre aki bérletet vett, azaz egyszerre 4-5 órát kifizetett előre, cserébe valamivel olcsóbb volt az óradíj. Mindneki más utólag fizetett, jellemzően utalással, mert egyre kevesebb embernek van készpénze otthon.

A A számla a fizetés után került kiállításra. Ha nem kapsz pénzt, nincs mit kiszámlázni ugye:D

2022. júl. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A tanár előre ivott a medve bőrére - kicsit előreszaladt, most stornózhatja le a számlát. Mást csinálni amúgy se nagyon tud.
2022. júl. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

11-es!


"Ha nem kapsz pénzt, nincs mit kiszámlázni ugye:D"


Atyavilág! Le sem tagadhatnád, hogy Magyar vagy!:) Nem csoda, hogy lassan Bulgária is lehagy minket ilyen szellemi nívóval mint ami ebben az országban van!



A 3-as voltam.

2022. júl. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves 13as, ideje lenne leszálni a magaslóról és valami értelmeset is hozzászólni.

Mégis mikor kéne adni a számlát pl egy 4alkalmas bérletről? Amikor megveszik, vagy amikor az egyik negyedét lejárják?


Értem én, hogy lehet sztornózni, de.. minek duplamunkát csinálni? Mert ha valamit leszámlázol, azátn nem lesz belőle semmi és ezért sztornóznod kell, az duplamunka. Nem egyszerűbb akkor számlát kiállítani, amikor tranzakció is történt?

2022. júl. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Mindneki más utólag fizetett, "


Hazudozz máshol!

Egyetlen tanár vagy korrepetitor sem olyan hülye, hogy utólagos fizetést engedjen.

2022. júl. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!